reklama

Magnetka z hadříků: Ušijte si originální ozdobu na lednici

Jeden by řekl, že taková magnetka je veskrze známý, prozkoumaný, a tak nějak jasně definovaný předmět každodenní potřeby. Jenže to bychom nebyli my, lidé, aby nás i ty magnety nezačaly nudit a tím pádem vyzývat k akci. Dnes už je magnetkový svět plný rozličných obrázků, tvarů, a dokonce i materiálů. A tak přidáváme do vaší sbírky návod na netradičně pojatý magnet, který si se námi zvládnete vyrobit raz a dva.

Co budete potřebovat na výrobu magnetky

  • malý kus jakékoliv barevné látky
  • úpletové šňůrky z tričkoviny
  • stuhy
  • nůžky
  • silný kulatý magnet
  • duté vlákno
  • šicí stroj
  • špendlík
Materiál na výrobu magnetky
i (Zdroj: Irena Švamberová)
Materiál na výrobu magnetky

Jak budete postupovat při výrobě magnetky

1. krok: vystřihněte látková kolečka

Z látky vystřihněte kolečko. Stříhejte přeloženou látku, neboť potřebujete stejná kolečka dvě. Taktéž nastříhejte stuhy a šňůrky na různé délky. Velikost kolečka určuje velikost magnetu, střihněte cca o 2-3 cm větší látková kolečka, než je magnet.

Vystřihněte látková kolečka
i (Zdroj: Irena Švamberová)
Vystřihněte látková kolečka

2. krok: sešijte kolečka a stužky

Vystřižená kolečka k sobě přiložte rub k rubu (stále se budete dívat na lícovou, pohledovou stranu) a můžete uprostřed prošpendlit. Po obvodu kolečka začněte k sobě sešívat, vždy mezi ně vložte postupně šňůrku nebo stužku, až poté prošijte strojem. Vsuňte vždy do hloubky nejméně 0,5 cm.

Sešijte kolečka a stužky
i (Zdroj: Irena Švamberová)
Sešijte kolečka a stužky

3. krok: vložte magnet

Zhruba v polovině sešívání vložte dovnitř magnet a trošku dutého vlákna. Pokračujte vkládáním stužek a jejich přišíváním. Pak nejméně 3x prošijte ještě znovu dokola entlovacím stehem. Zafixujete tak řádně stužky, aby se hned tak nevytrhly.

Vložte magnet a sešijte
i (Zdroj: Irena Švamberová)
Vložte magnet a sešijte

Prima tip

Textilní magnetky si můžete vyrobit také z potahovaných knoflíků (použijete ty bez očka). Na zadní stranu přilepte sekundovým lepidlem magnet (další inspirace na www.fler.cz/svambi).

Nápady na textilní magnetky
i (Zdroj: Irena Švamberová)
Nápady na textilní magnetky

Textilní květinovou magnetku zvládne ušít i švadlenka začátečnice, a dokonce ani nepotřebuje šicí stroj. Magnetku můžete obšít i v ruce. Použijte klidně místo nití vyšívací bavlnku krásně kontrastní barvy. Výsledné dílo tak bude možná ještě zajímavější!

Publikováno: 25. 4. 2018, Autor: Irena Švamberová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.