reklama

Kam na výlet: Pestrá nabídka pro milovníky zvířat

Patříte mezi milovníky přírody a zvířat? Pak si z naší nabídky víkendových výletů jistě vyberete. Čekají na vás výstavy hlodavců i akvarijních rybek, ale i pozvánky do zoologických zahrad, kde se křtí lvíčata i slaví Dny ptactva, a v neposlední řadě i medvědi, kteří zahajují turistickou sezonu.

Den ptactva v Zoo Ostrava

7. dubna 2018 (9.00–18.00)

Zoo zve všechny Dudky, Kosy, Stehlíky a další nositele ptačích příjmení do ostravské zoologické zahrady. Lidé s ptačím příjmením budou mít tento den zvýhodněné mimosezonní vstupné. Prokázat se musejí platným průkazem.

Tradiční oslavy Dne ptactva proběhnou v ostravské zoologické zahradě první dubnovou sobotu.

Ostrava
i (Zdroj: Den ptactva v Zoo)
Ostrava

Ptačí sobota v Zoo Plzeň

7. dubna 2018

Oslavte mezinárodní svátek ptactva v plzeňské zoo. Populárně zábavný a soutěžní program vám populární a soutěžní formou představí řadu zajímavostí ze života ptačí říše. Bude to Ptačí sobota s dovednostními soutěžemi pro děti na zemi a v korunách stromů.

Nositelé ptačích jmen mají zvýhodněné vstupné.

Plzeň
i (Zdroj: Ptačí sobota v Zoo)
Plzeň

Med dej – zahájení sezony s Agátou a Martinem na Točníku

7. dubna 2018 (10.00–16.00)

Veselice k zahájení turistické sezony s medvědy na Točníku (medvědí stezka, divadla, soutěže pro děti, sokolník).

Točník
i (Zdroj: Med dej – zahájení sezony s Agátou a Martinem)
Točník

5. Jarní výstava potkanů v Praze

7. dubna 2018 (10.00–18.00)

Vydejte se na Jarní výstavu potkanů na Toulcův dvůr!

Těšit se můžete hlavně na nespočet potkaních krasavců a krasavic v různých barvách, znacích, druzích srsti i oušek. Téměř celý den bude probíhat posuzování hlavní „soutěže krásy“ porotci, ale vystavení myšáci budou potřebovat podporu i od vás, návštěvníků. O vítězi soutěže „potkan SYMPATIE“, stejně jako o vítězné fotografii ve fotosoutěži na téma „JAK SI KDO USTELE...“, rozhodnete vy, návštěvníci, svými hlasy. Navíc se hrstka odvážných a trénovaných potkánků pustí také na stůl plný agility překážek a předvede své umění (ne)poslouchat svého dvounohého parťáka. A u toho bude celá dvojice soutěžících samozřejmě potřebovat podporu fanoušků.

Toulcův dvůr Praha
i (Zdroj: 5. Jarní výstava potkanů)
Toulcův dvůr Praha

Den ptactva v Zoo Olomouc

Do 8. dubna 2018 (9.00–18.00)

V rámci naučné stezky, kterou pro vás v Zoo Olomouc připravili, se můžete dozvědět řadu zajímavostí ze života opeřenců běžných i v naší přírodě.

Olomouc
i (Zdroj: Den ptactva v Zoo)
Olomouc

Křest lvíčat v Zoo Brno

8. dubna 2018 (14.00–14.30)

Lvíčata narozená konci prosince 2017 budou o druhé dubnové neděli pokřtěna. Hrdým kmotrem se stane slavný český tenista Radek Štěpánek. Kmotr také vybere jedno ze jmen, konkrétně to pro malého samce. Jméno pro lvici zvolí návštěvníci a příznivci brněnské zoo na webu a facebookovém profilu Zoo Brno.

Brno
i (Zdroj: Křest lvíčat v Zoo)
Brno

Ryby a rybičky v Praze

8. dubna 2018 (8.30–11.30)

Největší výstavní a prodejní akvaristická burza v Praze s dlouholetou tradicí, která se koná každou neděli (červen až srpen se konají akce nepravidelně) na Pankráci od 8.30 do 11.30 v První jazykové základní škole, Horáčkova 1100, Praha 4, u metra Pankrác.Praha
i (Zdroj: Ryby a rybičky - Největší výstavní a prodejní akvaristická burza)
Praha

Publikováno: 6. 4. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce