reklama

Kam na výlet: Bylinkové a řemeslné slavnosti lákají

Pokud vyjde víkend se slibovaným pěkným počasím, můžete ho strávit třeba na výletě za voňavými bylinkami, tradičními dobrotami a ručně a s láskou vyráběnými výrobky. Tak kam se vydáte?

Hrnčířské a řemeslné slavnosti na zámku Nelahozeves

21.–22. dubna 2018 (9.00–17.00) 

O víkendu proběhne na zámku Nelahozeves již 16. ročník Hrnčířských a řemeslných slavností. I letos je připraven bohatý program nejen pro dospělé, ale i rodiny s dětmi. Výrobci keramiky, šperků, hraček a dalších rozmanitých řemeslných výrobků nabídnou své produkty na více než stovce stánků.

Bylinkové a řemeslné slavnosti
Bylinkové a řemeslné slavnosti (Zdroj: Hrnčířské a řemeslné slavnosti na zámku Nelahozeves)


Program také zahrnuje oblíbené prohlídky zámecké expozice s názvem "Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů" s průvodci v dobových kostýmech. Zváni jste také na degustaci lobkowiczkých vín z Lobkowiczkého zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem, které budete moci ochutnat na nádvoří nebo v zámeckém sklepení. K tanci a poslechu vám zahrají staropražské písničky Frajeři z galerky, z českého folkloru vám nabídneme známou kapelu Pozdní sběr. A k navození té správné atmosféry vám ke sklence vína zahraje skvělý harmonikář.

Bylinkové a řemeslné slavnosti
Bylinkové a řemeslné slavnosti


Přijeďte na Hrnčířské slavnosti parním vlakem, který bude ze stanice Praha-Braník odjíždět v 8.50. Na ty, kteří přijedou vlakem, čeká 30% sleva na vstupném.

Festival řemesel a slavnosti bylinek v Říčanech

21. dubna 2018 (8.00–13.00) 

I letos se Masarykovo náměstí zaplní množstvím stánků s voňavými bylinkami, sazenicemi a nevšedními řemeslnými produkty od českých výrobců. Kromě široké nabídky produktů čeká na návštěvníky ochutnávka rozmanitých pokrmů i netradiční kulturní program. Vystoupí děti z mateřských a základních škol, svezete se na staročeském kolotoči, poslechnete si kapelu R.A.Dost.

Bylinkové a řemeslné slavnosti
Bylinkové a řemeslné slavnosti (Zdroj: Festival řemesel a slavnosti bylinek v Říčanech)

Mutišovské řemeslné a bylinkové trhy nedaleko Slavonic

21. dubna 2018

Bylinková obec Mutišov vás srdečně zve na 5. Mutišovské řemeslné trhy. Těšit se můžete na ukázky řemeslné výroby, prodej výrobků od českých řemeslníků, chutné občerstvení, živou hudbu, jízdu na koních, akce pro děti a mnohé další.

Bylinkové a řemeslné slavnosti
Bylinkové a řemeslné slavnosti (Zdroj: Mutišovské řemeslné a bylinkové trhy)

Publikováno: 25. 4. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce