reklama

Chcete potkat Láďu Hrušku? Vydejte se na výstavu Hobby do Českých Budějovic

Ve středu 9. května startuje 27. ročník oblíbené výstavy Hobby na Výstavišti v Českých Budějovicích. Součástí výstavy nejen pro zahrádkáře, pěstitele, kutily a chovatele je bohatý doprovodný program, soutěž Voříšek roku 2018 a v sobotu 12. května na Výstavišti můžete potkat Láďu Hrušku, který vyhlásí vítěze soutěže Kutil roku 2018. Rozhodně se máte na co těšit!

Hobby 2018 v Českých Budějovicích

Na výstavě se od 9. do 13. května představí zástupci firem s nářadím pro zahradu. Chybět nebude široká nabídka sadby bylin, semen, okrasných květin, trvalek, skalniček, keřů, okrasných a ovocných stromů. V nabídce budou i zavlažovací systémy, motorové pily, křovinořezy, sekačky, zahradní nábytek, skleníky, zahradní krby apod. Rozměrná kompostárna bude připravena na ploše č. 102. Každý zájemce si bude moci vzít s sebou domů zdarma kompost, odborníci z Biologického centra AV ČR vysvětlí v rámci naučné show fáze vzniku kompostu a jak si ho doma vyrobit.

HOBBY2
HOBBY2

Soutěž Kutil roku 2018

V sobotu 12. května na Výstaviště zavítá Láďa Hruška, který přijede se svojí show Vychytávky Ládi Hrušky a zároveň vyhlásí vítěze soutěže KUTIL ROKU 2018. Tato soutěž je určena pro všechny šikovné kutily, kteří si doma vlastními silami vyrobili, postavili, navrhli cokoliv originálního a funkčního. Kutilové své projekty představí, poskytnou rady a návody na výrobu. Výherce bude vybrán na základě hlasování návštěvníky výstavy Hobby, vítěze vyhlásí a ceny předá Láďa Hruška a zároveň vítěz se na místě zúčastní natáčení do pořadu Vychytávky Ládi Hrušky. Odměnou bude benzínová sekačka, kutil na druhém místě získá zapůjčení elektromobilu na víkend, aku vrtačka bude třetí cenou. Přihlášení soutěžící mají vstup na výstavu zdarma.

Láďa Hruška
i (Zdroj: archiv FTV Prima)
Láďa Hruška

Soutěž Voříšek roku 2018

V rámci výstavy Hobby dochází po letech k obnovení tradice a v neděli 13. května se znovu bude volit nejhezčí a nejšikovnější Voříšek roku. Všichni, kdo se do soutěže se svým pejskem přihlásí, mají také vstup na výstavu Hobby zdarma. Vítěze vyhlásí a ceny předá oblíbený moderátor Karel Voříšek.

Přihlášky do soutěží KUTIL ROKU 2018 a VOŘÍŠEK ROKU 2018 a další informace najdete na www.vcb.cz.

Doprovodný program, soutěže a zábava pro celou rodinu

Po celých 5 dní budou probíhat například v pavilonu T1 tvůrčí dílny a odborné poradny (zahrádkářů, kaktusářů, včelařů atd.), agility pak každou hodinu v pavilonu Z.

Výstaviště v loňském roce
i (Zdroj: Hobby 2018 v Českých Budějovicích)
Výstaviště v loňském roce

Za hlavní bránou bude po celou dobu výstavy nově fungovat dětský koutek včetně odpočinkové a relax zóny. Děti se budou moci svézt na ponících, šlapacích motokárách, kolotočích, postaveno pro ně bude nafukovací iglú plné hraček, skákací hrad, interaktivní naučné tabule a mnoho dalšího. Návštěvníci si například změří sílu úderu díky boxerskému trenažeru nebo vyzkouší jízdu na elektrickém longboardu. Odpočinek zajistí relaxační pytle, vaky i houpací síť. V Pivovarské zahradě kromě tradičního dechovkového programu vystoupí v sobotu oblíbená rocková kapela Parkán. Nově bude probíhat řada soutěží. Během víkendu na výstavištním rybníku rybářské závody CHYŤ A PUSŤ, pruty i návnady budou k zapůjčení zdarma na místě. V Pivovarské zahradě pak soutěž Pití piva Budweiser Budvar na čas nebo Velká cena HOBBY v pojídání bramboráku.

Publikováno: 4. 5. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce