reklama

Kam na zahradě s nářadím? Řešením je dřevěný zahradní domek

Snad všichni, kdo mají zahradu, se setkávají s podobným problémem, kam s nářadím, aby bylo chráněné a vždy po ruce. Řešením jsou malé zahradní domky, které postupně vytlačují mnohdy nevzhledné, rozpadající se kůlny. Malé dřevěné stavby se navíc dají využít i jinak: děti uvítají domeček, v němž by mohly prožít víkend plný dobrodružství, dospělí zase chatku, kde si mohou chvíli odpočinout od namáhavé práce; uzavřené altánky nebo otevřené besídky svým romantickým vzhledem umocní kouzlo zahrady a lákají k posezení.

Montáž zahradního domku kutil zvládne 

Vkusným a stavebně nenáročným řešením je klasický nářaďový domek, který, díky použitému materiálu, bez obtíží zapadne do stylu naší zahrady jako by tam stál odjakživa. Barevně pak můžete dřevo upravit do odstínů již použitých na vaší zahradě. Pro samotnou montáž zahradní chatky, chaty či altánu je zapotřebí rovné místo. Ideální je vysypat ho štěrkovým podložím, aby bylo možné položit podložní rošt do úplné roviny. Pokud jde o samotnou stavbu, není složitá. Jednotlivé stěny zahradní dřevostavby se do sebe spasují pomocí tzv. zámků - tento spoj je velice pevný a po dokončení celé stavby nerozebratelný. Stavbu, lépe řečeno montáž, si můžete objednat u firmy, ale díky podrobným montážním návodům se do ní zručný kutil může bez obav pustit sám.

Kam na zahradě s nářadím, náčiním a dalšími potřebami, aby byly chráněné a vždy po ruce 2
i (Zdroj: archiv autora)
Kam na zahradě s nářadím, náčiním a dalšími potřebami, aby byly chráněné a vždy po ruce 2

U zahradního domku vsaďte na kvalitu materiálu

Pokud se rozhodnete pro dřevěnou stavbu na zahradu, měli byste si nejdříve důkladně rozmyslet, k čemu vám bude hlavně sloužit, jaké požadavky na ni budete mít. Pokud jde o materiál, nenechte se zmást nízkými cenami v nabídce na trhu a raději vybírejte zahradní domky z kvalitního dřeva. Větruvzdorná rohová spojení a ventilační rošty určitě nejsou zbytečným přepychem. Střešní krytinu můžete řešit mnoha způsoby, jednou z možností je použití pískované lepenky nebo asfaltové šindele, záleží na daném typu zahradního domku.

Publikováno: 4. 5. 2018, Autor: Jaroslav Beran , Profil autora: Jaroslav Beran