Také vás trápí, kolik času vám zabere úklid domácnosti, zvláště pak koupelny? S dětmi na distanční výuce, každodenním vařením a ještě nedej bože s vlastní prací praktikovanou na dálku se občas k úklidu dostaneme až pozdě v noci nebo o víkendu. Ale i ty šťastnější z nás, kteří už takový kolotoč nemají, určitě nechtějí trávit dlouhé hodiny domácími pracemi, vždyť existuje tolik možností, jak naložit s časem příjemněji a lépe.
Úklid náročných povrchů v domácnosti
V dnešních domácnostech máme mnoho komplikovaných povrchů, které jako by naschvál přitahovaly špínu, ani nevíme jak. Když je umyjeme, vydrží krásné pár hodin, pak děláme, že je nevidíme, v další fázi se odhodláváme k úklidu a pak tedy jdeme na to. Z průzkumu mezi ženami v mém okolí vyplývá, že nejvíce nenáviděný je sprchový kout, sklo-keramická deska a nerezové materiály v kuchyni.
Čištění sprchového koutu nebo sprchové zástěny
Dnes zaměříme pozornost na zástěnu sprchového koutu. Donutit všechny členy domácnosti, aby ji po sprchování setřeli stěrkou nebo suchým hadříkem, je nad lidské síly. A tak se nám to tam na skle pěkně usazuje… každá kapička vody, nejlépe tvrdé, aby to stálo za to, každý stříkanec mýdla, zkrátka nejrůznější nežádoucí látky, které úplně nestečou a na skle zasychají. K důkladnému vyčištění se dostaneme třeba jednou za týden, a to už je pozdě. Běžný přípravek nám nestačí, a tak sáhneme po odstraňovači vodního kamene.
Ale postupem času si všimneme, že to úplně nefunguje. Proč? Kdybychom se na povrch podívali pod mikroskopem zjistili bychom, že vodní kámen je natolik agresivní, že se dokáže prokousat i do tak tvrdého materiálu jako je sklo. Postupně naruší jeho vrchní vrstvu a usazuje se v ní a na něj se pak „nalepuje“ další vodní kámen a minerály, které vytvářejí hrubší strukturu a bílý povlak, na který už ani ten odstraňovač neplatí… Sklo je v podstatě zničené a pokud bychom jej chtěli znovu uvést do původního stavu, musela by se svrchní vrstvička odbrousit, což je v praxi nesmysl.
Můžeme tedy sklo neustále otírat a drhnout a udržovat je stále krásné, to nám ale zabere spoustu času, nemluvě o bolavých zádech. A o tom, že bychom raději dělaly něco jiného! Řešení na tento problém existuje – můžeme předejít i poškození skla i jeho soustavnému znečišťování. Dnešní moderní technologie dokáží zabránit usazování nečistot a vody tím, že povrch potáhnou tenkou neviditelnou vrstvičkou, která vytvrdne a nepustí přes sebe žádné nežádoucí elementy.
Nepředstavujme si žádné složitosti, jedná se o tekutý přípravek v lahvičce, který se v tenké vrstvě nanese na povrch a po chvilce přeleští hadříkem. Povrch skla nebo jiného materiálu tak dokonale vyhladí, že po něm prakticky všechno sklouzne spolu s kapkami vody, které se rychle odvalují směrem dolů. Na trhu můžeme koupit různé přípravky na mastné bázi, které už jsme asi všichni vyzkoušeli, ale výsledek se nedostavil…
Pak existují přípravky, které se nanášejí podobně jednoduše, ale tím, že obsahují extrémně tvrdé částice křemíku a zirkonu, vytvoří vrstvu tvrdou a pevnou, takovou, která se vám se skla neodmyje a vydrží na něm až dva roky. Takováto tvrdá ochranná vrstva není vůbec vidět, ale tím, že sklo vytvrdí a vyhladí, a navíc má vodoodpudivé vlastnosti, Vám pomůže udržet sprchový kout dlouho jako nový. Díky tomu, že se na vyhlazeném povrchu nic neudrží, bude mít i jakýsi „samočistící“ efekt. V koupelně oceníme i to, že jakýkoliv materiál ošetřený nanotechnologiemi získá přirozeně antibakteriální vlastnosti. Je to tím, že v dokonale vyhlazeném povrchu není žádná skulinka pro to, aby se v něm usadily bakterie.
Nanotechnologickou kosmetikou PIKATEC můžeme ošetřit nejen sklo, ale i baterie, umyvadlo, vanu a dlaždičky, k úklidu nám pak postačí jen navlhčený mikrovláknový hadřík. Úplnou třešničkou na dortu jsou potom spáry – které, když se ošetří, nečernají, neplesniví ani nijak nemění barvu. Účinná ochranná vrstva zůstane na površích až dva roky.
Ušetříme spoustu času i peněz, které bychom jinak vynaložili za čistící prostředky a také prodloužíme životnost koupelnového vybavení, které bude po dlouhou dobu krásné a jako nové.
Publikováno: 13. 11. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce