reklama

Kam na výlet: Den otevřených zahrad

Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti (Open Garden & Squares Weekend) vznikl ve Velké Británii a probíhá vždy během druhého červnového víkendu. Nápad se postupně ujal po celé Evropě a získává si stále více nadšenců pro zahrady a zahradní tvorbu. V České republice se do projektu zapojují i běžně dostupná místa, ovšem s doplňkovým programem. Obvyklou formou je komentovaná prohlídka zahrady.

Víkend otevřených zahrad na zámku Lemberk

9.–10. června 2018 (9.00–16.00)

Mimořádné zpřístupnění Bredovské zahrady na zámku Lemberk bude probíhat po celý víkend. Prohlídka s průvodcem od 11.00 a 14.00 hodin.

Víkend otevřených zahrad
i (Zdroj: zámek Lemberk)
Víkend otevřených zahrad

Víkend otevřených zahrad na Krásném Dvoře

9.–10. června 2018 

Po oba dny je možné se od 11.00 vydat na komentovanou procházku zámeckým parkem. Zájemci se při ní od průvodce dozvědí o historii krásnodvorského přírodně krajinářského parku i o stavbách v něm stojících. Účastníci procházky si budou moci výjimečně prohlédnout i běžně nepřístupnou francouzskou zahradu. Předpokládaná délka procházky 6 km, 120 minut. Vstupné 90 Kč.

Víkend otevřených zahrad
i (Zdroj: Krásný Dvůr)
Víkend otevřených zahrad

Otevřené zahrady Černínského paláce

9. června – 28. října 2018 (10.00–17.00) 

V období od 9. června dokonce až do 28. října bude denně od 10.00 do 17.00 otevřena zahrada Černínského paláce, hlavního sídla Ministerstva zahraničních věcí ČR. Vstup je volný. Do zahrady je možné vstoupit pouze samostatným vchodem naproti Loretě. Vstup se psy není povolen.

Otevřené zahrady
i (Zdroj: Černínský palác)
Otevřené zahrady

Víkend otevřených zahrad v Hořovicích

9.–10. června 2018 (11.00–15.00)

Státní zámek v Hořovicích vás srdečně zve u příležitosti Víkendu otevřených zahrad do zámeckého parku. Pro zájemce jsou v sobotu v 11.00 a 15.00 připraveny komentované prohlídky parkem, během nich budou mít návštěvníci možnost dozvědět se něco nejen o jeho historii, dendrologické skladbě a výsadbách, ale i o současném plánu na jeho obnovu. 

Víkend otevřených zahrad
i (Zdroj: Hořovice)
Víkend otevřených zahrad

Víkend otevřených zahrad na zámku v Mníšku pod Brdy

9.–10. června 2018

O víkendu se zámek Mníšek připojí k celostátní akci Víkend otevřených zahrad. Při té příležitosti čeká návštěvníky organizovaná prohlídka zámeckého parku s odborným výkladem průvodce. Dozvědí se o historii a koncepci zahrady, zámeckých majitelích, kteří se nejvíce zapsali do jejího rozvoje, i o vzácných dřevinách, které tu rostou. V parku můžete obdivovat vzrostlou magnolii, vzácný tulipánovník nebo jinan dvoulaločný.

Víkend otevřených zahrad na zámku Jánský Vrch

9.–10. června 2018 (14.00–16.00)

Zámek Jánský Vrch se připojuje k celorepublikové akci Víkend otevřených zahrad. Průvodce návštěvníky seznámí s historií zahrad a parku, s místními rostlinami, s péčí a údržbou, pověstmi k danému místu, zahradní architekturou… Vstup i do běžně nepřístupných částí – zahrada u kaple, francouzská zahrada.

Víkend otevřených zahrad na zámku Kozel

9.–10. června 2018 (11.00–15.00)

Zámek Kozel se zapojil do akce Víkend otevřených zahrad. Vydejte se na komentované prohlídky zámeckého parku, ve kterých se dozvíte vše od historie až po jeho současnost a zároveň si prohlédnete významné stromy, dřeviny i rostliny. Zájemcům doporučujeme vzít si vhodnou obuv a občerstvení, prohlídka bude trvat cca 1,5 hodiny, začátky vždy v 11, 13 a 15 hod. před budovou Jízdárny. 

Víkend otevřených zahrad
i (Zdroj: Zámek Kozel)
Víkend otevřených zahrad

Publikováno: 8. 6. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce