reklama

Kam na výlet: Vydejte se na hrady a zámky

Hned na začátek prázdnin připravily české i moravské hrady a zámky spoustu zajímavých akcí, na které zvou celé rodiny. Každý si pro sebe najde tu pravou zábavu!

Návrat do starých časů na zámku Hluboká

7. července 2018 (12:00-16:00)

Vychutnejte si návrat do starých časů, do poloviny 19. století. V sobotu se na zámku Hluboká představí Spolek panstva na tvrzi Žíželeves, který předvede dobové taneční ukázky na zámeckém nádvoří každou celou hodinu od 13 do 16 hodin. S půvabnými dámami v krinolínách a elegantními džentlmeny ve fracích korzujícími po zámecké zahradě se můžete vyfotit již od 12 hodin!

Varhanní koncert na Křivoklátě

7. července 2018 (19:30-23:59)

Přijďte si poslechnout varhanní koncert v jedinečném prostoru hradní kaple. Varhany se rozezní v sobotu v 19.30. Účinkovat bude Adam Viktora a Gabriela Eibenová.

Vydejte se na hrady a zámky
Vydejte se na hrady a zámky (Zdroj: Varhanní koncert na Křivoklátě)

Den s historickou módou na zámku Velké Losiny

7. července 2018 (9:00-16:00)

V sobotu zavítají do zámeckých interiérů dámy z dávných časů. Návštěvníci si mohou prohlédnout ukázku historické módy a dozví se zajímavosti z historie odívání. Ukázka historické módy je součástí běžné prohlídky na 1. prohlídkovém okruhu (základní okruh).

Vydejte se na hrady a zámky
Vydejte se na hrady a zámky (Zdroj: Den s historickou módou na zámku Velké Losiny)

Létohrátky na Grabštejně

7.-8. července 2018 (9:00-17:00)

Létohrátky, tradiční letní festival konaný první červencový víkend na hradě Grabštejn, opět nabídnou pořádnou porci hudby, tance, šermu i rozverných kousků místního kata a další zábavy. Kromě uvedeného se můžete těšit na kostýmované průvodce, ukázky palných i chladných zbraní, lahodné občerstvení v hradním šenku i u řemeslníků a stánkařů, kteří nabídnou výtvory dobové kuchyně i nejedlé výrobky a suvenýry. Přijďte si užít historii všemi smysly!

Vydejte se na hrady a zámky
Vydejte se na hrady a zámky (Zdroj: Létohrátky na Grabštejně)

Gotický jarmark na hradě Houska

7.-8. července 2018 (10:00-20:00)

Prázdninový víkend bude na hradě Houska doslova pekelný, bude totiž patřit jarmarku nazvanému „Gotický jarmark“. Podle nejnovějších poznatků vyplývajících z archeologického průzkumu byl hrad založen v první polovině 13. století Přemyslem Otakarem II., a to téměř souběžně s blízkým Bezdězem, dokonce stejnou stavební hutí. Hrad vyrostl v lokalitě původně dřevěného, později kamenného hradiště (konec 9. století), které vévoda Pšovanů Slavibor založil pro svého syna Houseka.

Vydejte se na hrady a zámky
Vydejte se na hrady a zámky (Zdroj: Gotický jarmark na hradě Houska)

Bitva na zámku v Mníšku pod Brdy

7. července 2018 

V sobotu 7. července dojde na zámku Mníšku k volné rekonstrukci bitvy z doby třicetileté války. Roku 1639 sem přitáhlo švédské vojsko, rozbilo si tu svůj tábor, plenilo panství a nakonec dobylo a vypálilo i renesanční zámek. Těšit se můžete také na šermířská vystoupení v zahradě, ukázku vojenského ležení a bohatý doprovodný program.

Vydejte se na hrady a zámky
Vydejte se na hrady a zámky (Zdroj: Bitva na zámku v Mníšku pod Brdy)

Publikováno: 3. 7. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce