reklama

Kam na výlet: Vydejte se za sokolníky a jejich opeřenými svěřenci

Sokolníci pro vás připravili fascinující podívanou. Čekají na vás přehlídky dravců a ukázky sokolnické práce na hradech Hukvaldy a Křivoklát i na zámku Lednice.

Dravci přilétají na hrad Hukvaldy

14. července 2018 (10.30–17.00) 

Draví ptáci na hradě. K vidění budou přehlídky dravců, doplněné o odborný výklad a ukázky přeletů. Odvážlivci si budou moci vzít dravce na ruku a vyfotit se na památku. To vše bude doplněné o šermířská vystoupení. Součástí akce bude také vojenské ležení s ukázkami zbraní a zbroje.

Vystoupí skupina historického šermu, divadelní a šermířský spolek i skupina historického a scénického šermu a především sokolníci.

Vydejte se za sokolníky
i (Zdroj: Dravci přilétají na hrad Hukvaldy)
Vydejte se za sokolníky

Letové ukázky dravců na zámku Lednice

14. července 2018 – 2. září 2018 (8.00–21.00)

Lednický zámecký park je nejprestižnějším místem pro ukázky dravců v Evropě. Kdo má rád přírodu a chce svým dětem ukázat něco originálního, ať zajede na dravce do Lednice! Celý park je stejně jako sokolnictví zařazen na seznam kulturního dědictví UNESCO.

V lednickém parku mají ukázky dravců svoji tradici. Výři, orli, sokoli, sovy, jestřábi a mnozí další ptáci méně zvučných jmen se tu předvádějí už několik let (v současnosti je jich asi sto). Nebudeme přehánět, když řekneme, že jim park skýtá neobyčejné možnosti; je to největší a nejkrásnější místo k předvádění letu dravců v Evropě a snad i na světě. Žádné sloupy, ploty, elektrické stožáry – jen stoleté duby, zelená tráva, modrá obloha s bílými mraky a romantické ranní mlhy.

K posezení slouží prostorná tribuna, z níž můžete dravcům, vrhajícím se na věrohodné makety zvířat, fandit. Za odměnu si od vás zaslouží podrbání na bříšku, co říkáte?! Kdo se bojí velkého výra, nechť se usměje na kulíška nejmenšího, který neváží víc než pět deka.

Letos o prázdninách se představí také lovecký gepard! Je to nejrychlejší savec na této planetě a bude lovit králíka. Jeho zrychlení z 0 na 100 km/hod je během 3 sekund.  Dokáže skákat i šestimetrovými skoky.  Lov s gepardem se prováděl již před 5000 lety a je starý jak sokolnictví samo.

Vydejte se za sokolníky
i (Zdroj: Letové ukázky dravců na zámku Lednice)
Vydejte se za sokolníky

Sokolnické ukázky a šermířská vystoupení na Křivoklátě

14. červenec – 15. červenec 2018 (10.00–17.00)

Během prázdnin se opět můžete setkat s paní Věrou Gilovou a jejími dravci na nádvoří hradu Křivoklát. V červenci se s ní představí také šermíři, kteří doplní program na 1. nádvoří. Program začíná vždy po 10. hodině dopolední a končí po 16. hodině.

Vydejte se za sokolníky
i (Zdroj: Sokolnické ukázky a šermířská vystoupení na Křivoklátě)
Vydejte se za sokolníky

Publikováno: 13. 7. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.