reklama

Vyrobte si originální fotorám z kola - fotokolo

V dnešní digitální době jsou fotky již téměř přežitkem. Ale spousta z nás si zdobí svůj byt vzpomínkovými obrázky. Postavit si na komodu spoustu fotek v různých rámečcích asi nebude to pravé. Ale pokud si libujete v originalitě, vyrobte si speciální rám z kola, udělejte si fotokolo.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
(Zdroj: Archiv FTV Prima)

Jak si vyrobit fotokolo?

Našli jste staré nepojízdné kolo a chystáte se jej vyhodit? Odstrojte z něj kola. Budou se hodit. Například pro výrobu speciálního držáku fotografií. A jak tedy postupovat při výrobě? Z kola odstraníme starý plášť a pečlivě ho očistíme ocelovým kartáčem. Místo gumového pláště si okraj vytvoříme ze silného lana. To přilepíme tavnou pistolí. A pak už jen upevníme pomocí kolíčků fotky na ráfky a máme hotovo.

(Zdroj: Archiv FTV Prima)
(Zdroj: Archiv FTV Prima)

Další variantou je barevný rám. Opět z kola sejmeme plášť s duší a pečlivě očistíme kovové části ocelovým kartáčem. Odstraníme zbytky prachu a dalších nečistot a celé kolo nastříkáme barvou na kov ve spreji. Pokud použijete typ určený na rezavé povrchy, můžete takovou povrchovou úpravou dokonce zastavit proces koroze a rám tak dlouho vydrží. Pokud byste chtěli rám kola umístit jen tak ven jako ozdobu, můžete, barva jej ochrání proti povětrnostním vlivům. Nezapomeneme nabarvit i kolíčky, kterými přichytíme fotografie k ráfkům.

(Zdroj: Archiv FTV Prima)
(Zdroj: Archiv FTV Prima)

Kola umístíme na zeď. Mohou sloužit nejen jako fotorám, ale také například pro upevňování různých vzkazů, povedených výtvarných děl dětí nebo třeba jen jako nástěnka. 

i (Zdroj: Archiv FTV Prima)

A jak se do výroby fotokola pustil Láďa Hruška?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 31. 10. 2020, Autor: Pavlína Wagnerová Málková, Profil autora: Pavlína Wagnerová Málková