reklama

Lakeland teriér: Přátelský a hravý pes, kterého si snadno spletete s velšteriérem

Lakeland teriér patří mezi méně známé teriéry, proto si ho mnozí pletou s velšteriérem, který je však o trochu vyšší a mohutnější, ale povahu i temperament mají velmi podobný.

Lakeland teriér: Báječný pes, který je vždy připraven na dobrodružství

Toto nepříliš známé teriéří plemeno pochází ze severozápadní Anglie, z oblasti Lake District. Původně bylo vyšlechtěno k lovu lišek, krys a malých šelem, dnes je to spíše plemeno společenské. Oficiálně byla rasa uznána v roce 1928.

Lakeland teriér
Lakeland teriér (Zdroj: istockphoto.com)

Výcvik lakeland teriéra není přes jeho vysokou inteligenci jednoduchý, stejně, jako u většiny teriérů, ale je nutný. Jsou to psi s dominantní povahou a tvrdou hlavou, vždy připravení, obhájit si vlastními silami své místo na slunci. Jsou to skvělí hlídači, nejsou však příliš uštěkaní.

Lakeland teriér
Lakeland teriér (Zdroj: istockphoto.com)

Jsou to aktivní psi, vyžadující hodně pohybu, zábavy i zaměstnání. Velmi dobře se hodí pro psí sporty, především na agility i k lovu, hlavně norování. Milují vodu.

Lakeland teriéři dorůstají do výšky maximálně 37 cm a váží 6,8 až 7,7 kg. Patří mezi dlouhověké psy, dožívají se asi 14 let.

Lakeland teriér
Lakeland teriér (Zdroj: istockphoto.com)

Srst lakeland teriéra je velmi podobná velšteriérovi, ale rozdíly tu přece jen jsou. Lakeland teriér se vyskytuje ve více barvách. Na rozdíl od velšteriéra také v pšeničné, játrově hnědé, červenošedé, černé a červené bez pálení. Srst vyžaduje pravidelnou péči, kartáčování a především trimování (vytrhávání odrostlé srsti).

Lakeland teriér
Lakeland teriér (Zdroj: istockphoto.com)

Publikováno: 20. 8. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce