reklama

Kam na výlet: Vydejte se na jarmarky a dny plné tradičních řemesel

Předposlední prázdninový víkend nabízí hned několik příležitostí k nákupu výrobků od tradičních řemeslníků a umělců. Chybět nebude ani dobré jídlo a kulturní program.

Posvícenský jarmark a Festival řemesel 2018 v Sobotce

24.–25. srpna 2018

30. ročník tradičního jarmarku s bohatým kulturním programem a celostátní přehlídka uměleckých řemesel v Sobotce. Nenechte si ujít jarmark s bohatým kulturním programem. Současně v městském parku probíhá festival řemesel, kde můžete obdivovat, a samozřejmě i zakoupit, výrobky umělecké povahy ze dřeva, skla, textilu, přírodních materiálů apod.

Vydejte se na jarmarky
i (Zdroj: Posvícenský jarmark a Festival řemesel 2018 v Sobotce)
Vydejte se na jarmarky

Dny řemesel na Dolském mlýně v Jetřichovicích

24.–26. srpna 2018 

Louka u Dolského mlýna v Jetřichovicích opět po roce ožije starými řemesly. V letošním roce se můžete těšit na pečení v chlebové peci, tavbu železné rudy a další zapomenutá řemesla. Ukázky řemesel zpestří také exkurze, přednášky a koncerty pod širým nebem.

Vydejte se na jarmarky
i (Zdroj: Dny řemesel na Dolském mlýně v Jetřichovicích)
Vydejte se na jarmarky

Žďárské dožínky ve Žďáru u Staré Paky

25. srpna 2018 

Těšit se můžete na výstavu dobové zemědělské techniky a traktorů, mlácení obilí na historické mlátičce, dřevosochání, kovářskou dílnu, stánek s ovčí vlnou, vystoupení Spolku paní a dívek z Jilemnice, atrakce pro děti. Samozřejmostí je domácí kuchyně, pivo, limo a další pochutiny.

vydejte se na jarmarky
i (Zdroj: Žďárské dožínky ve Žďáru u Staré Paky)
vydejte se na jarmarky

Olešnické dožínky

25. srpna 2018 

O obnovení tradice slavit úspěšnou sklizeň a zároveň se ve velkém stylu rozloučit s letními měsíci se poslední prázdninový víkend pokusí členové Spolku přátel piva v Olešnici na Moravě. Společně s dalšími místními spolky pořádají 1. olešnické dožínky. Pořadatelé slibují rozmanitý program, který bude odstartován dožínkovým průvodem v 15.30 na náměstí Míru.

Vydejte se na jarmarky
i (Zdroj: Olešnické dožínky)
Vydejte se na jarmarky

Na zahradě kulturního domu mohou návštěvníci zhlédnout vystoupení folklorních souborů, ukázky řemesel či výstavu zemědělské techniky. Pro děti budou připraveny soutěže a atrakce. Ve večerních hodinách vyvrcholí dožínkové slavnosti taneční zábavou.

Publikováno: 24. 8. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Reportáž z akce Řemesla živě 2020

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Dny plné řemeslných workshopů, řemesla tradiční i nová – automechanik, autolakýrník, zedník, malíř, kuchař, krejčí, klempíř, podlahář, ale i zlatník, keramik, rytec, kamenosochař, vlásenkář a maskér, oděvní návrhář, kadeřník a další…