reklama

Kam na výlet: Jiřinkové slavnosti a výstavy jiřin

Sezona jiřinek je v plném proudu, a tak si nenechte ujít výstavy jiřinek a jiřinkové slavnosti, které se konají na mnoha místech. Možná tam objevíte tu nejkrásnější odrůdu, která vám na zahradě dodnes chyběla.

Jiřinkové slavnosti v Lysé nad Labem

7.-9. září 2018 (9:00-17:00)

Také milujete jiřiny? Ne, nemáme na mysli dámy a slečny nesoucí toto krásné jméno (i když krásných Jiřinek je mezi ženami a dívkami jistě hodně). My máme na mysli ty překrásné květiny, které v době babího léta spolu s gladioly kralují snad všem zahrádkám. Výstaviště Lysá nad Labem pořádá tradiční výstavu Jiřinkové slavnosti 2018. Uvidíte jiřiny s jednoduchými květy, trpasličí či stromkovité, plnokvěté, drobno i velkokvěté, nesčetné množství tvarů a barev. Koupěchtivé návštěvníky uspokojí Zahradnické trhy, připravena je poradna pro zahrádkáře a vinaři. Pod patronací časopisu Receptář, vystoupí v doprovodném programu známé osobnosti a na své si přijdou i milovníci dechovky. Babí léto přivítejte mezi jiřinkami a gladioly na výstavišti v Lysé.

Jiřinkové slavnosti
i (Zdroj: Jiřinkové slavnosti v Lysé nad Labem)
Jiřinkové slavnosti

Jiřinkové dny Sloveč

8.-9. září 2018 (8:00-18:00)

18. ročník jiřinkových slavností v areálu Zahradnictví Dahlia, Sloveč u Městce Králové s bohatým doprovodným programem. Volná prohlídka výsadby sortimentu jiřin ve více jak 300 odrůdách z celého světa. Součástí je také výstava begonií, mečíků, vína, fuchsií, bonsají, lilií, chryzantém, masožravých rostlin, kaktusů, klematisů, čarověníků, plesových a společenských šatů a keramiky.

Jiřinkové slavnosti
i (Zdroj: Jiřinkové dny Sloveč)
Jiřinkové slavnosti

Pěstitelská přehlídka jiřin v lysické zámecké oranžerii

8.-9. září 2018 

Pěstitelská přehlídka jiřin proběhne v zámecké oranžerii.

Jiřinkové slavnosti
i (Zdroj: Pěstitelská přehlídka jiřin v lysické zámecké oranžerii)
Jiřinkové slavnosti

Průhonické jiřinky a gladioly 2018

Do 30. září 2018 (9:00-18:00)

V roce 2018 připravila Dendrologická zahrada Průhonice výstavu jiřinek a gladiol v severním okraji dlouhé louky, a to v těsném sousedství základního okruhu. České šlechtění gladiol představí v aranžovaných kyticích v našem Návštěvnickém centru. Letošní výstava bude zaměřena především na české a průhonické šlechtění těchto rostlin. I pro tento rok je připraveno přes 200 odrůd jiřinek ze všech základních skupin. Jsou zde zastoupeny jak české odrůdy, tak i zástupci světového sortimentu.

Jiřinkové slavnosti
i (Zdroj: Průhonické jiřinky a gladioly 2018)
Jiřinkové slavnosti

Publikováno: 5. 9. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Přezimování hlíz gladiol

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jak skladovat hlízy gladiol přes zimu, abychom předešly napadnutí třásněnkou