V jídelníčku slepic je dýně velmi prospěšná. Velkým přínosem dýně je následná barva vaječného žloutku. Po několika dnech změní žloutek barvu na oranžovou. Dýně je však také osvěžující lahůdka, ale pro slepičky má i přidanou hodnotou. Semena uvnitř dýně pomáhají při odčervování.
Kladete si otázku, jestli vaše slepice potřebují odčervit?
Nákaza parazity přímo souvisí s tím, jakou péči svým slepicím dáváte. Parazité se šíří ve znečištěné podestýlce a ve špatně udržovaných kurnících. Parazitům se daří ve vlhku, proto pravidelně měňte starou podestýlku a dbejte na pečlivý úklid. A ni při dodržování všech zásad však prevencí nic nezkazíte, a tak dopřejte slepičkám hostinu v podobě rozpůlené dýně. Pokud nebudou chtít dýni vyklovat, tak jim ji rozmixujte, přidejte ovesné vločky, skořápky a uvidíte, že se o dobrotu doslova poperou.
Jak často se slepičky odčervují
Není vhodné příliš často, ale ani vůbec. Je dobré najít zlatý střed. Obecně je známo, že daří-li se hmyzu ve vašem prostředí u slepic, musíte je odčervovat častěji.
Kdy nastává ten správný čas
Dospělé zdravé slepičky, si vytvoří sami odolnost na nákazu parazity. Chovatelé odčervují 2 x ročně, na jaře a na podzim to většinou stačí. Pokud nemáte jistotu, zda máte slepice v pořádku, nechte si za menší poplatek udělat fekální testy u veterinářů
Jak se parazité dostanou do těla vašich slepic
Nejčastěji jedna slepice nakazí druhou. Slepice také sezobne parazity nakaženou žížalu, slimáka, kobylku nebo jiný hmyz.
Publikováno: 17. 9. 2018, Autor: Hana Hořáková , Profil autora: Hana Hořáková