reklama

Kam na výlet: Zajeďte si na slavnosti a jarmarky inspirované šťavnatými jablky

Česká jablka, krásně vybarvená a šťavnatá, pro vás připravili sadaři na mnoha místech naší země, a dokonce si můžete užít i nejrůznější slavnosti a jarmarky řemeslníků. Vydejte se na oslavu bohatého podzimu!

Slavnosti holovouských malináčů

6. října 2018 (14.00–17.00) 

Obec Holovousy, druhá nejkrásnější vesnice roku 2013 v Čechách a na Moravě, vás co nejsrdečněji zve na další ročník sousedského setkání Slavnosti holovouských malináčů. Těšit se můžete na jarmark plný zajímavých prodejních stánků nejen od pěstitelů z Podkrkonoší, ale i na výrobky řemeslníků. Zároveň bude probíhat Den otevřených dveří v Ovocnářském výzkumném institutu.

V prostranství návsi v Holovousích je připraveno pódium s parketem pro hlavní kulturní program. Po obvodu návsi jsou rozmístěné stánky řemeslníků a pěstitelů ovoce a zeleniny. V průběhu celého odpoledne bude nabízeno občerstvení, malináče, domácí koláče, v zámku navštívíte výstavu ovoce – staré ovocné odrůdy, soutěžící malináče, výstavu soutěžících moučníků a v prostoru návsi jistě navštívíte dobový kolotoč, dílny pro děti, myslivecké soutěže a také Holovouský jarmark. Prodejní stánky pěstitelů z Podkrkonoší budou nabízet pravé Holovouské malináče, Dobrovodské zelí, produkty ekologického ovocnářství, stromky, kvalitní ovoce a zeleninu, květiny, výrobky z ovoce a medu a další dobroty a výrobky řemeslníků.

Zajeďte si na slavnosti a jarmarky
i (Zdroj: Slavnosti holovouských malináčů)
Zajeďte si na slavnosti a jarmarky

Jablečný den na Krásném Dvoře

6. října 2018 (10.00–17.00)  

Jarmark na zámeckém nádvoří, hudební a divadelní vystoupení, prohlídky zámeckých interiérů.

Návštěvníci se mohou těšit na jarmark na zámeckém nádvoří a na mnoho hudebních a divadelních představení. Vystoupí kapely Kůzle Husou, Lakuna či Epydemye, zahrají žáci ZUŠ Podbořany a ZŠ Krásný Dvůr. Tancem den zpestří žáci ZUŠ Žatec. V zámecké zahradě jsou pro děti připravena divadelní představení souborů Buchty a loutky a Divadla V boudě. Příchozí mohou také vidět slackshow, koňskou show Dvorce Chmelištná či vystoupení sokolníka Pavla. Děti mohou využit i historické dřevěné houpačky a střelnici. Nebudou chybět ani tradiční soutěže o nejlepší jablečný produkt a jablečný štrúdl.

Klasické prohlídky zámeckých interiérů doplní dětské prohlídky.

Zajeďte si na slavnosti a jarmarky
i (Zdroj: Jablečný den na Krásném Dvoře)
Zajeďte si na slavnosti a jarmarky

Hody s plody podzimu v Borovanech

6. října 2018 (13.00–19.00)

Gastornomicko-kulturní akce Hody s plody podzimu v areálu kláštera Borovany. Je pro vás připraven bohatý kulturní program, tvořivé dílny pro děti, včelí hrátky a jarmark, celé odpoledne koštování, moštování, pečení v peci, otevřené středoevropské vinné sklepy.

Řemeslný a farmářský jarmark, kde se můžete těšit na dobroty z jablek, hrušek, švestek, cuket, dýní, ryb, zvěřiny atd. Pro děti je připravena dílnička s plody podzimu. Celé odpoledne moštování i koštování, otevřené klášterní vinné sklepy. Dále bude komentovaná výstava hub, poradna, ochutnávka s výkladem o starých odrůdách jabloní.

Zajeďte si na slavnosti a jarmarky
i (Zdroj: Hody s plody podzimu v Borovanech)
Zajeďte si na slavnosti a jarmarky

Slavnosti jablek na Krasíkově

6. října 2018 (11.00–23.00)

Tradiční Slavnosti jablek vypuknou v sobotu na vrchu Krasíkov nedaleko Konstantinových Lázní již podesáté. Jarmark i kulturní program začíná již v 11 hodin. Na jarmarku se představí dvacet řemeslníků z okolí, kteří nabídnou šperky, dekorace a bytové doplňky, keramiku ale i ručně šité a pletené oděvy.

Zajeďte si na slavnosti a jarmarky
i (Zdroj: Slavnosti jablek na Krasíkově)
Zajeďte si na slavnosti a jarmarky

Publikováno: 5. 10. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce