reklama

Chraňte svoje vlasy, bojujte proti jejich podzimnímu vypadávání

Začínající podzim se nese ve znamení střídání teplot a počasí celkově. Chvilku slunce pálí skoro jako během letního odpoledne, o pár hodin později zas ale litujeme, že jsme si nepřibalili ráno ještě ten další svetr a deštník. Teplotní šoky nezažívá jen naše kůže, ale i vlasy. S postupujícími dny, kdy se chladné počasí ujímá vlády, to ale není lepší. Fénování, žehlení a přechody z vytopených domovů do mrazivého počasí mají za následek lámání vlasů, jejich vysušení a roztřepené konečky. Nemluvě o tom, jak se na nich podepíše neustálé vlhko a sundávání a nandávání čepice.

Chraňte svoje vlasy, bojujte proti jejich podzimnímu vypadávání (Zdroj: Depositphotos)

Považuje se za normální, když nám denně vypadne do 100 vlasů. Co ale dělat, když zpozorujeme, že se nám kartáč po pročesání plní vlasy o něco víc než obvykle? Nadměrné vypadávání vlasů není pouze záležitostí podzimu, mnoho lidí se s ním ale potýká právě v těchto měsících. Je tak třeba dbát více než kdy jindy na naši výživu a dopřát vlasům správnou péči.

Péče o vlasy
Dopřejte vlasům kvalitní péči (Zdroj: Depositphotos)

Vlasová péče 

Šampon a kondicionér proti vypadávání vlasů by měly obsahovat pečlivě vybrané složky a živiny pro zdravý růst vlasů. Šampon i kondicionér proti vypadávání vlasů by měly být šetrné, aby se hodily pro každodenní péči. Jejich pravidelným použitím zahráníte spoustu vlasových vláken.

Vypadávání vlasů
Výběrem vhodné vlasové kosmetiky můžete zabránit nadměrnému vypadávání vlasů (Zdroj: Depositphotos)

Vyzkoušejte kombinaci ženšenu, výtažku z rostliny eclipta alba a výtažku z listů moruše dodává vlasové pokožce při její masáži během šamponování energii. Tyto stimulující složky jsou doplněny komplexem posilujících lipidů, zpevňujícího kreatinu a vyhlazující kyseliny eikosanové, který přispívá k obnově přirozeného, zdravého vzhledu vlasů.

Kondicioner
Kondicionér proti vypadávání vlasů SATINIQUE™ (Zdroj: Amway )
Sampon
Šampon proti vypadávání vlasů SATINIQUE™ (Zdroj: Amway )

Vlasové tonikum by mělo být vhodné pro všechny typy vlasů. Velkého efektu ale jeho používáním dosáhnete zejména u křehkých, jemných nebo řídnoucích vlasů. Vybírejte takové, které obsahují komplex pro revitalizaci pokožky hlavy. Vyzkoušejte kombinaci výtažků z perily, palmy pilovité, kořene lékořice a zeleného rooibosu, která podporuje růst vlasů. Vlasové tonikum redukuje ztrátu vlasů v důsledku lámání, pokožce hlavy dává pocit regenerace a zlepšuje její hydrataci, výživu a zdraví.

Tonikum
Vlasové tonikum SATINIQUE™ (Zdroj: Amway )

Publikováno: 8. 11. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce