reklama

Trendy v líčení diktují týdny módy, letošní podzim přeje barvám

Nejvýznamnější a nejostřeji sledované týdny módy jsou ty v New Yorku, Londýně, Miláně a Paříži. Představují nejen módní směry pro nadcházející období, napovídají také, jaké budou trendy v líčení. Co prozradily letošní kolekce a jaký make-up doplňoval dokonalý vzhled topmodelek? Podzim se ponese ve velkém stylu! V létě jsme všechny vsázely na lehké líčení. Vysoké teploty většinou nepřejí tomu si s barvami příliš vyhrát. Podzim bude však pestrý a barev si dostatečně užijeme, letošní trendy v líčení jsou jim nakloněny!

i (Zdroj: Depositphotos)
Vyzkoušejte si líčení v barvách podzimu (Zdroj: Depositphotos)

Modrá zpět na výsluní

Pořádná dávka retra, milované i opomíjené – modré stíny budí rozporuplné pocity. Z paletky očních stínů nikdy nezmizely, což jedni kvitují a druzí zase nechápou proč. Jisté však je, že modrá byla hojně k vidění v make-upu modelek během letošních týdnů módy a zařadila se tak mezi trendy letošního podzimu.
Modré stíny sluší zejména ženám s modrýma a zelenýma očima. U hnědých očí ale vytváří vysoký kontrast, což může působit velmi zajímavě. Volí je často blondýnky a ženy se světle hnědými vlasy. Modré stíny jsou spíše chladné, proto je vždy vhodné volit rtěnku do růžových tónů.

Modré stíny na očích
i (Zdroj: Depositphotos)
Modré stíny sluší zejména ženám s modrýma a zelenýma očima

Proč ale zůstat jen u jedné barvy, když je tolik možností? Co třeba jeden odstín na horní víčko a druhý pod spodní řasy? Není lepší období pro barevné experimenty než letošní podzim! Paleta očních stínů vám dá vybrat mezi bohatými a výraznými odstíny, pastely i třpytivými odstíny. 

Art_Sp19_Paris_Eye_Shadow_Palette_Macaroons.300dpi
i (Zdroj: Amway)
Paleta očních stínů ARTISTRY STUDIO™ Paris

Barevně konturovat i vykreslit

Explozi barev do vašeho podzimního líčení přinese i kajalová tužka na oči. Tužka na oči s ultrapigmenty, kterou lze použít jako tužku na oči, oční linky nebo stíny, dodá vašemu líčení zářivé a výrazné barvy. Vyzkoušejte odstíny smaragd a ametyst s jemným metalickým nádechem. Vytváří tenké i silné linky a má ultra krémovou a roztíratelnou texturu, která k pokožce hladce a přesně přilne.

Art_Bangkok_KajalEyeliner_EmeraldGarden.300dpi
Kajalová tužka na oči ARTISTRY STUDIO™ Bangkok (Zdroj: Amway)
Art_Fall19_BangkokSocial_123.300dpi
Kajalová tužka na oči ARTISTRY STUDIO™ Bangkok barevná (Zdroj: Amway)

Podzim se zlatými odlesky

Zlatá je základem krás podzimu, nezapomeňte na ni proto ve své podzimní kosmetické paletě! Třpytivé krémové oční stíny jsou inspirované právě tóny zlata a drahých kamenů. Obsahují podkladovou složku, díky níž lépe přilnou na oční víčka a zajistí dlouhotrvající efekt. Nevytváří záhyby, stíny se nikam neposunou ani nerozmažou a zůstanou na svém místě od nanesení až po odlíčení.

Zlaté líčení očí
i (Zdroj: Depositphotos)
Zlatá i hnědá barva je základem krás podzimu

Zvolte si svůj oblíbený odstín, nebo vsaďte na kombinaci a s barvami si vyhrajte. Do vnitřního koutku použijte světlý odstín, do vnějšího zvolte tmavší a dotvořte tak svůj dramatický pohled. Stíny s krémovou texturou můžete pomocí tenkého štětečku nanést i jako oční linku. Výrazné oční linky jsou totiž dalším z úžasných trendů letošního podzimu.

Art_Bangkok_ShimmeringCream_EyeShadow_GoldCrush.300dpi
Třpytivé krémové oční stíny ARTISTRY STUDIO™ Bangkok zlaté (Zdroj: Amway)
Art_Bangkok_ShimmeringCream_EyeShadow_SmokyNights.300dpi
Třpytivé krémové oční stíny ARTISTRY STUDIO™ Bangkok kouřové (Zdroj: Amway)

Výrazné rty k podzimu bezpodmínečně patří

Když se řekne podzimní líčení, každému se vybaví jako první výrazná rtěnka. Nic se na tom nemění ani s letošním rokem. Rudá rtěnka je evergreenem, který svou oblibu jen tak neztratí! Vypadá navíc dobře skoro na všech. Rudé rty sednou sebevědomým ženám. Nejlépe se k nim hodí lehké líčení očí. Doporučujeme vyzkoušet tzv. francouzský make-up. Vždy je třeba dávat pozor na to, aby červená rtěnka nezvýraznila nepěknou barvu zubů.

Rudé rty sednou sebevědomým ženám
i (Zdroj: Depositphotos)
Rudé rty sednou sebevědomým ženám

K podzimním dnům ladí ale i cihlová nebo vínová barva. Své místo v podzimní paletě rtěnek mají i tmavší odstíny – odstíny borůvek, švestek i ostružin. Tmavé rtěnky opticky zmenšují, vyhledávají je proto ženy s většími a plnými rty. Majitelky úzkých rtů vsázejí často na světlejší odstíny. Vše je ale spíše otázka módy a barevné typologie.

Barva rtů
i (Zdroj: Depositphotos)
Líčení rtů je otázka módy a barevné typologie

Kvalitní rtěnka dodá vašim rtům krásný vzhled a zanechává je neuvěřitelně jemné a hebké, vyživené a hydratované. Vybírejte takovou, která se nerozpíjí a nerozmazává. Na trhu máte na výběr okouzlující spektrum odstínů od jemných a nenápadných, až po uhrančivé barevné odstíny, od růžového po švestkový, od korálově červeného po rudý, od tělového po hnědý.

Art_Pho_LipC_DaringRed2.300dpi
i (Zdroj: Amway)
Rtěnka ARTISTRY SIGNATURE COLOR™

Barevné řasy vévodí letošnímu podzimu

Pokud se obáváte, že se vám výrazná rtěnka rozmaže pod rouškou, vsaďte na odvážné řasy. Letošní podzim je celý o experimentování a barevné řasenky by tak bylo záhodno co nejdříve pořídit. Pomocí nich vykouzlíte doširoka otevřené oči jako má mrkací panenka. A navíc, není černá řasenka už trochu nuda?

Barevné řasy
i (Zdroj: Depositphotos)
Barevné řasenky můžete mezi sebou kombinovat

Jak už víte, modrá barva se vrací letos do kurzu, zářivě modrý odstín řasenky je proto jasnou volbou! Řasenku naneste na celou délku řas, nebo jen na konečky pro vytvoření ombré efektu.
Svůj pohled můžete rozjasnit hnědým odstínem řasenky, který vykouzlí barevné záblesky. Hnědá se třpytivým vzhledem a podzim jsou dokonalou dvojicí, které nikdy neomrzí.
Vždy volte takové řasenky, které jsou dermatologicky a alergologicky testovány a obsahují pečující složky, které pomáhají chránit vaše řasy.

Art_Sp2020_Tokyo_Mascara_HarajukuBlue.300dpi
i (Zdroj: Amway)
Barevná řasenka Oh-So-Colorful ARTISTRY STUDIO™ Tokyo

Publikováno: 24. 10. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Jak si vyrobit organizér na kosmetiku

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jednoduchý návod na výrobu organizéru na kosmetiku.