Sněhulák: 8 nápadů, jak postavit sněhuláka bez jediné sněhové vločky

Letos snad nikdo neočekával, že by mohl svatý Martin opravdu přijet na bílém koni, a tak pokud se vám už po sněhu stýská, ukážeme vám, že pěkný sněhulák se dá vykouzlit i z mnoha jiných materiálů. Naši sněhuláci mají jednu nespornou výhodu. Teplé počasí jim opravdu nevadí.

Sněhulák bez sněhu: Vrstvené květináče

Tři hliněné květináče, plastové by byly pro venkovní použití příliš lehké, nastříkejte bílou barvou ve spreji. Po zaschnutí je vyskládejte na sebe, přidejte nejmenší květináč, nastříkaný černou barvou a domalujte detaily obličeje a knoflíky. Stejně tak můžete nalepit tavnou pistolí knoflíky skutečné. Nakonec přidejte veselou šálku a sněhuláka postavte na stráž vedle vchodových dveří.

Sněhulák bez sněhu: Vrstvené květináče
Sněhulák bez sněhu: Vrstvené květináče (Zdroj: Pinterest.com)

Sněhulák bez sněhu: Polena a dřevěné hranolky

Dřevěného sněhuláky můžete vytvořit z pěkných polínek nebo zbytků trámků a dřevěných hranolů. Stačí je nastříkat či natřít bílou barvou, domalovat detaily a po zaschnutí nasadit pořádnou čepici.

Sněhulák bez sněhu: Polena a dřevěné hranolky
Sněhulák bez sněhu: Polena a dřevěné hranolky (Zdroj: Pinterest.com)

Sněhulák bez sněhu: Nařezaná kolečka z větví

Větve po průklestu stromů se hodí na nejrůznější dekorace. Dají se z nich vytvořit celé věnce i vánoční ozdoby a také se výborně hodí na malé sněhuláčky. Malovat na ně můžete akrylovými barvami nebo postačí i obyčejné tempery, které však musíte přestříkat bezbarvým lakem.

Sněhulák bez sněhu: Nařezaná kolečka z větví
Sněhulák bez sněhu: Nařezaná kolečka z větví (Zdroj: Pinterest.com)

Sněhulák bez sněhu: Kuchyňské vařečky

Už jste si všimli, že otočená dřevěná vařečka připomíná hlavu? Tak toho využijte a namalujte na ni akrylovými barvami hlavu sněhuláka. Vznikne vám krásný zápich do květináče.

Sněhulák bez sněhu: Kuchyňské vařečky
Sněhulák bez sněhu: Kuchyňské vařečky (Zdroj: Pinterest.com)

Sněhulák bez sněhu: Bílé ponožky

Nejlepší budou ponožky, kterým se říká tenisové. Jsou bílé a silnější, na sněhuláka jako dělané. Do ponožky vložte polystyrenové koule, obličej vytvořte z korálků nebo knoflíků. Můžete je našívat nebo jednoduše nalepit tavnou pistolí. Čepici a šálku vytvořte z barevné ponožky nebo ze zbytků fleecu či tričkoviny.

Sněhulák bez sněhu: Bílé ponožky
Sněhulák bez sněhu: Bílé ponožky (Zdroj: Pinterest.com)

Sněhulák bez sněhu: Vlněné rouno

Chomáč vlněného rouna se může proměnit v kouzelného sněhuláka, ale bude to stát hodiny práce. Rouno smotejte ve volnou kouli, vezměte jehlu na plstění (vše zakoupíte ve výtvarných potřebách) a postupujte pěkně jeden vpich vedle druhého. Zdlouhavá práce se určitě vyplatí.

Sněhulák bez sněhu: Vlněné rouno
Sněhulák bez sněhu: Vlněné rouno (Zdroj: Pinterest.com)

Sněhulák bez sněhu: Zátky korkové i kovové

Korkové zátky od vína nebo tu větší od šampaňského natřete na bílo akrylovou barvou, domalujte obličej a kolem krku jim uvažte stužku. Nezapomeňte ani na kovové očko, aby se ze sněhuláka mohla stát vánoční ozdoba nebo třeba přívěsek na klíče. Kovové zátky slepte sekundovým lepidlem.

Sněhulák bez sněhu: Zátky korkové i kovové
Sněhulák bez sněhu: Zátky korkové i kovové (Zdroj: Pinterest.com)

Sněhulák bez sněhu: Dřevěné palety

Palety patří v posledních letech mezi velmi vyhledávaný materiál. Vyrábí se z nich snad vše, od nábytku třeba právě po sněhuláky. Palety můžete rozebrat a sněhuláky z nich pilou vyříznout nebo ponechte palety v celku a sněhuláka jenom namalujte.

Sněhulák bez sněhu: Dřevěné palety
Sněhulák bez sněhu: Dřevěné palety (Zdroj: Pinterest.com)

Související k tématu