reklama

Vánoce ve stylu natur: Přírodní materiály a čisté tvary

Vánoční výzdoba pro všechny, kteří milují přírodní materiály, čisté tvary a precizní zpracování a kterým nic neříká složitost, zdobnost, lesk a třpyt. Vánoce ve stylu natur potěší milovníky tlumených přírodních tónů barev, a především jedince s fantazií.

Vánoce ve stylu natur mají své kořeny v tradičních tvarech lidových vánočních ozdob a zároveň se do nich prolíná velká obliba jednoduchého severského designu, který k nám v posledních letech proniká stále více. Možná i proto, že nabídka trhu je tak moc pestrá, až si paradoxně vybíráme to nejjednodušší. Natur Vánoce si vystačí s málem, a přesto dýchají kouzelnou poetickou atmosférou.

Jedličky i smrčky nechte růst

Tradiční řezaný stromek, který po Vánocích skončí v popelnici, může skvěle nahradit stromek dřevěný, na jehož výrobu můžete zužitkovat vyřazené palety.

Vánoce ve stylu natur: jedličky a smrčky nechte růst
Vánoce ve stylu natur: jedličky a smrčky nechte růst (Zdroj: Pinterest.com)

Mini stromečky

Malé dekorační stromky mohou být vyřezávané ze dřeva, ale stejně tak sestavené z nastříhaných větviček. Na komodě či za oknem, ve společnosti svíček, budou vypadat skvěle.

Vánoce ve stylu natur: mini stromečky
Vánoce ve stylu natur: mini stromečky (Zdroj: Pinterest.com)

Tradiční věnce

Nejrůznější věnce k Vánocům neodmyslitelně patří a nabídka materiálů, které na jejich výrobu můžete použít, je v přírodě opravdu pestrá. Nádherné budou věnce z borových i smrkových šišek, ale i z vlašských nebo lískových ořechů a z buráků. Voňavé věnce vytvoříte z nařezaných koleček ze silnějších větví.

Vánoce ve stylu natur: tradiční věnce
Vánoce ve stylu natur: tradiční věnce (Zdroj: Pinterest.com)

Voňavé šišky

Obyčejné šišky stačí jenom zavěsit na nitky a rázem jsou z nich ozdoby na stromek nebo je navažte provázkem do dlouhého vánočního řetězu. A šišky, připevněné na dřevěný podstavec, zase vytvoří dojem maličkého stromku.

Vánoce ve stylu natur: voňavé šišky
Vánoce ve stylu natur: voňavé šišky (Zdroj: Pinterest.com)

Vánoční ozdoby

Báječně budou vypadat ozdoby ze starého novinového papíru. Pokud se vám současný moderní novinový papír zdá příliš bílý, obarvěte ho slabou kávou, papír nechte uschnout a přežehlete žehličkou, zapnutou na nízkou teplotu. Jiné ozdoby můžete ušít ze zbytků vlněných látek nebo z plsti. Skvělá budou i kolečka nařezaná ze silnějších větví.

Vánoce ve stylu natur: vánoční ozdoby
Vánoce ve stylu natur: vánoční ozdoby (Zdroj: Pinterest.com)

Nezapomeňte na betlém

I betlém ve stylu natur si vystačí s málem. Můžete si ho vyrobit sami, třeba ze starých dřevěných kostiček, pokud už si s nimi děti nehrají. Stačí je jenom obrousit a slepit do správných tvarů.

Vánoce ve stylu natur: nezapomeňte na betlém
Vánoce ve stylu natur: nezapomeňte na betlém (Zdroj: Pinterest.com)

Andělská křídla

Ani andílci nepotřebují k tomu, abyste v nich anděla poznali, sladkou tvářičku. Jednoduché tvary docela postačí.

Vánoce ve stylu natur: andělská křídla
Vánoce ve stylu natur: andělská křídla (Zdroj: Pinterest.com)

Snadněji už to nejde

Větvičky jehličnanů dodají bytu tu pravou vánoční vůni. Přidejte k nim jednoduché bílé svíčky a máte výzdobu hotovou během okamžiku.

Vánoce ve stylu natur: snadněji už to nejde
Vánoce ve stylu natur: snadněji už to nejde (Zdroj: Pinterest.com)

Vánoční atmosféra

Obliba jednoduchých maličkých domečků k nám přišla ze severu, ale už dávno jsme ji přiřadili k našim oblíbeným vánočním dekoracím.

Vánoce ve stylu natur: vánoční atmosféra
Vánoce ve stylu natur: vánoční atmosféra (Zdroj: Pinterest.com)

Publikováno: 14. 11. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce