reklama

Kam na výlet: Řemeslné a vánoční trhy už jsou v plném proudu

Už začínáte přemýšlet nad vánočními dárky? Vydejte se na řemeslné trhy, které se už začínají objevovat na mnoha místech. Možná právě tam získáte ten pravý dárek, kterým potěšíte pod stromečkem někoho hodně blízkého.

Flermarket Sokolov

17. listopadu 2018 (10:00-17:00)

Rádi bychom Vás pozvali na druhý prodejní Flermarket do Městského domu kultury. Kdy jindy, než právě nyní je nejvyšší čas udělat radost sobě samým a svým blízkým než právě v předvánočním čase. Přijďte si vyzkoušet nejrůznější tvůrčí techniky jako foukání skleněných figurek, výrobu mýdla a mnohé další. Budou se vám věnovat šikovní tvůrci, kteří vám pomohou nejen nasát vánoční atmosféru, ale i vyrobit drobné dárky pro Vaše blízké či vánoční dekorace. Bude postaráno nejen o vaše duše, fantazii a tvůrčí nitro, ale i o mlsné jazýčky. Můžete se těšit na dobroty od Vypečené cukrářky, které ocení zajisté i vaši nejmenší a nejen to. Pro vaše dítka máme připravené dětské dílničky, tedy se nemusíte bát navštívit nás i s nimi.

Vánoční trhy v Kuksu

17. listopadu 2018 (9:00-16:00)

Přijměte předvánoční pozvání do Podkrkonoší! Vánoční trhy v Kuksu se budou konat ve dnech 17.-18. listopadu a 24.-25. listopadu od 9 do 16 hodin. Akce proběhne v centru obce, tedy přímo v srdci bývalých barokních lázní v Kuksu. Můžete se těšit na 130 stánků českých řemeslníků, výrobců a prodejců typicky vánočního sortimentu, originální suvenýry z Kuksu, ukázky tradičních řemesel, představení lidového loutkáře a hudební vystoupení. Najdete zde vše od svíček, ručně vyráběných mýdel, adventních věnců, keramiky, proutěného zboží, koření a jiných dobrot, až po dřevěné hračky nebo vánoční ozdoby.

Naposledy v letošním roce bude otevřena expozice Historie lékáren Českého farmaceutického muzea a základní prohlídkový okruh Hospitálu Kuks.

Řemeslné a vánoční trhy už jsou v plném proudu
Řemeslné a vánoční trhy už jsou v plném proudu (Zdroj: Vánoční trhy v Kuksu)

Handmade market - Vyrobeno s láskou v Rožnově pod Radhoštěm

17. listopadu 2018 (8:00-17:00)

Moderní indoor jarmark autorské tvorby doplněný o kreativní workshopy, kávu a skvělé jídlo! Akce se uskuteční ve Společenském domě v Rožnově pod Radhoštěm.

Řemeslné a vánoční trhy už jsou v plném proudu
Řemeslné a vánoční trhy už jsou v plném proudu (Zdroj: Handmade market - Vyrobeno s láskou v Rožnově pod Radhoštěm)

Teddy Bear Prague

Do 18. listopadu 2018

Medvídci, kam se podíváš… navštivte prodejní výstavu ručně šitých autorských medvídků, můžete se pokochat nebo inspirovat Můžete absolvovat i dva krásné kurzy Teddy Mazlík a Medvídková brož, pokud budete mít štěstí, tak v hlasování návštěvníků můžete medvídka vyhrát, a hlavně můžete nakupovat. V předvánočním čase medvídci přinášejí radost! To vše v nádherném nově zrekonstruovaném historickém sále "Na Marjánce". Výstavní prostory jsou v přízemí, občerstvení přímo v místě výstavy. Svojí návštěvou podpoříte spolu s námi Domov sv.Karla Boromejského v Řepích. Domovu věnujeme 20 % ze vstupného.

13. řemeslný trh pod obry v Hostinném

17. listopadu 2018 (10:00-18:00)

Do Hostinného se sjedou řemeslníci z měst, obcí a vísek z celých Čech i Moravy. Autoři přivezou textilní hračky, polštářky, kapsáře, aranžmá z přírodních materiálů, podmalbu na skle, šperky a bižuterii, svíčky, batiku, malbou zdobený textil, keramiku - drátovanou, drobnosti pro radost i malbou zdobené hrnečky, knoflíky a šperky. Nebudou chybět výrobky ze dřeva, kůže, proutí, kovu, skla aj. Bude tradičně přítomen včelař se svými produkty i kořenářky se svojí nabídkou bylin, čajů a koření. Stánkový prodej samozřejmě nabídne také široký sortiment občerstvení, cukrovinek a dalších pochutin.

Řemeslné a vánoční trhy už jsou v plném proudu
Řemeslné a vánoční trhy už jsou v plném proudu (Zdroj: 13. řemeslný trh pod obry v Hostinném)

IX. Českobrodský Fler jarmark

17. listopadu 2018 (9:30-15:00)

Přijďte se inspirovat, pokochat, a především nakoupit originální autorské výrobky od regionálních i přespolních tvůrců. Čekáme na vás v Oranžové zahradě Farnosti Český Brod. Budete si moci vybírat mezi šperky, dekoracemi, textilními, dřevěnými, koženými či papírovými výrobky, módními doplňky, keramikou, výrobky pro děti, dámskými a dětskými oděvy, přírodní kosmetikou i domácími dobrotami. Nejen pro děti budou připraveny kreativní dílničky. 

Vstupné dobrovolné, jako každý podzimní ročník, výtěžek půjde na podporu činnosti Zvonečku Bylany – domov pro mentálně postižené klienty, kteří se nedokážou sami o sebe postarat a potřebují 24 hodinovou péči. Bohužel většina z nich nemá ani takové rodinné zázemí, které by jim zajistilo domov, péči a lásku. A tak Zvoneček je pro ně domovem se vším všudy. Přijďte se podívat na představení klientů Zvonečku. Budete jen žasnout, co se dá zvládnout i přes velký handicap. Je to velká motivace pro nás všechny, kteří měli to štěstí a do vínku dostali plné zdraví. 

Publikováno: 13. 11. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce