reklama

Siamská kočka: Inteligentní kočka s psí náturou

Pokud toužíte po kočce, která s vámi bude sdílet vše, co děláte, a bude vám u každé činnosti ráda asistovat, pak si pořiďte siamku. Jsou velmi inteligentní a učenlivé, ale také energické a zvídavé.

Původní vlastí tohoto tradičního plemene je Siam (dnešní Thajsko). První kočky s modrýma očima se zcela zvláštním, do té doby neznámým zbarvením, byly dovezeny do Anglie roku 1884. Zde si získaly mnoho příznivců a na mnoho let byly mezi prvními nejžádanějšími známými plemeny koček.

Během času se změnil vzhled siamských koček na štíhlé a elegantní plemeno a výrazně se rozšířil počet jejich barevných variant. Kromě toho došlo ke změnám v exteriéru těchto koček.

Siamská kočka s koťaty
i (Zdroj: istockphoto.com)
Siamská kočka s koťaty

Původní kočky šilhaly a měly zalomené konečky ocásku. Dokonce se říká, že siamské princezny si na jejich zahnuté ocásky odkládaly prsteny. Zatímco v počátcích jejich chovu byly tyto znaky žádoucí, postupem let bylo zjištěno, že se jedná o dědičné defekty, a proto se začaly z chovu vyřazovat.

Kotě siamské kočky
i (Zdroj: istockphoto.com)
Kotě siamské kočky

Siamská kočka má hlava dlouhou, klínovitou s rovným profilem. Uši má velké a široce nasazené, končetiny i ocas dlouhé. Trup koček musí být elegantní. Její srst je krátká a nemá podsadu. Proto je těsně přilehlá k tělu, čímž vyniknou její elegantní tvary. Odznaky – zbarvení těchto koček je tmavá maska, uši, končetiny a ocas musejí být v dobrém kontrastu se světleji zbarveným tělem. Oči siamek jsou modré.

Tyto kočky mají takzvaně psí povahu, vyžadují pozornost svého pána, jsou velmi zvědavé a bez jejich asistence se nic doma neobejde. Jsou to také kočky velice inteligentní a rády se učí. Není výjimkou, že dokážou aportovat malé předměty nebo chodit na vodítku.

Rodinka siamských koček
i (Zdroj: istockphoto.com)
Rodinka siamských koček

Siamským kočkám se podobají orientální krátkosrsté kočky, které jsou elegantní a štíhlé a ze siamských koček byly vyšlechtěny.

Publikováno: 19. 11. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.