reklama

Kam na výlet: Adventní tvoření, Andělské zvonění, trhy i jarmarky

Předvánoční čas je v plném proudu a blíží se čas adventní. Vydejte se na nejrůznější adventní dílny i trhy, čekají na vás nejen v Botanické zahradě hlavního města Prahy, ale i v Českém Brodě, na zámcích Žleby i Nelahozeves či v Zoo Lešná.

Adventní tvoření v trojské botanické zahradě v Praze

24.–25. listopadu 2018 (10.00–17.00)

Říká se, že nic neudělá radost tak jako vlastnoručně vyrobený dárek. V botanické zahradě v Troji se budete moci po celý den zapojit do Adventního tvoření, do výroby vánočních dekorací a drobných dárků. Adventní tvůrčí dílny jsou přístupné v administrativní budově zahrady. Výrobek, který si budou chtít návštěvníci vytvořit, si mohou vybrat podle své fantazie, zručnosti i trpělivosti. Pod vedením odborníků z Botanické zahrady Praha se naučíte vyrábět vánoční svícny, lepené věnce, věnce z chvojí, přáníčka pro své blízké zdobená sušenými květy technikou olibana. Veškerý potřebný materiál, doplňky i nářadí jsou pro vás k dispozici.

Adventní tvoření, trhy i jarmarky
i (Zdroj: Adventní tvoření v trojské botanické zahradě v Praze)
Adventní tvoření, trhy i jarmarky

Vstup na akci je bezplatný. Na místě si zvolíte některou z dílniček a uhradíte poplatek podle typu výrobku. Díky vedení zkušeným instruktorem vám pod rukama vzniknou jedinečná díla, která se stanou ozdobou vašeho domova. Během dne můžete navštívit i více workshopů. Počítejte ale s časovou náročností při přípravě jednotlivých výrobků, například výroba lepeného věnce vám zabere přibližně 2 hodiny.

Andělské Zvonění v Českém Brodě

24. listopadu 2018 (9.00–17.00) 

10. ročník adventního jarmarku a festivalu kreativních dílen se uskuteční v budově gymnázia v Českém Brodě. Připraven bude opět adventní jarmark s mnohými kreativními dílnami. Malí návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení, dospělí na přibližně 55 různých vystavujících. Těšit se můžete na klasická řemesla, malování na sklo a porcelán, korálkovou dílnu, zdobení perníčků, malování na textil.

Adventní tvoření, trhy i jarmarky
i (Zdroj: Andělské zvonění Český Brod)
Adventní tvoření, trhy i jarmarky

Adventní slavnosti na zámku Nelahozeves

24.–25. listopadu 2018 (9.00–17.00) 

Přijďte na zámek Nelahozeves nabudit se na předvánoční atmosféru, nakoupit si pod stromeček, ochutnat různé speciality. Připravili tu pro vás tradiční program v podobě pohádek, vánočního vystoupení, zpívání koled, kejklířská vystoupení. V zámeckém sklepení si budete moci zatančit a popět s oblíbenou cimbálkou. Dále se můžete těšit na jízdy na koních, jesličky se zvířátky. Ochutnáte Lobkowiczká vína a jiné delikatesy.

Adventní tvoření, trhy i jarmarky
i (Zdroj: Adventní slavnosti na zámku Nelahozeves)
Adventní tvoření, trhy i jarmarky

Vánoční jarmark na zámku Žleby

24.–25. listopadu 2018 (9.00–16.00) 

Předvánoční jarmark s neopakovatelnou atmosférou dobového tržiště a bohatým doprovodným programem, ve kterém nebudou chybět sokolníci, komedianti a potulní hudebníci.

Adventní tvoření, trhy i jarmarky
i (Zdroj: Vánoční jarmark na zámku Žleby)
Adventní tvoření, trhy i jarmarky

Advent v Zoo Zlín Lešná

24.–25. listopadu 2018 (10.00–15.00) 

Listopadový víkend se ponese v Zoo Zlín ve vánoční atmosféře. Přijďte si k vyrobit adventní věnce, namalovat perníčky či jen načerpat sváteční náladu. Adventní dílny budou přichystány v prostorách vzdělávacího střediska Tyrol. Na připravených stanovištích si můžete vyzkoušet výrobu nejrůznějších vánočních dekorací, adventních věnců či malování perníčků. Svou obtížností jsou určeny jak pro dětské, tak i dospělé návštěvníky.

Adventní tvoření, trhy i jarmarky
i (Zdroj: Advent v Zoo Zlín Lešná)
Adventní tvoření, trhy i jarmarky

Zoo Zlín je během listopadu otevřena od 8.30 do 16.00 hodin a využít můžete sníženého vstupného 80 Kč pro dospělé, 60 Kč pro studenty a seniory a 40 Kč pro děti.

Publikováno: 23. 11. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce