Adventní svíčky v květináčích, v šuplíku i ve formě na bábovku: Adventní věnce jinak

Svíčky, zapalované po čtyři adventní neděle, jsou nejčastěji součástí věnce, ale mohou vypadat i úplně jinak. Stačí zapojit fantazii a z adventního věnce se rázem stane adventní poleno či adventní květináčky. Nevěříte? Račte si vybrat!

Adventní kulatina

Nařezané dřevěné pláty z poražených stromů nebo jenom silnějších větví můžete využít na nejrůznější dekorace. Ty malé se hodí na věnce a vánoční ozdoby a ty větší zase použijete jako podložku, na kterou připevníte svíčky a vánočně nazdobíte. Vznikne skvělá alternativa adventního věnce.

Adventní kulatina
Adventní kulatina (Zdroj: Pinterest.com)

Adventní šuplík

Staré dřevěné krabice, šuplíky i truhlíky nikdy nevyhazujte! Můžete je vyložit pevnějším igelitem a použít jako květináč nebo do nich jen tak vyskládat chvojí a svíčky.

Adventní šuplík
Adventní šuplík (Zdroj: Pinterest.com)

Adventní květináče

Hliněné květináče mají vždy větší kouzlo než ty plastové. A zvlášť pokud už mají nějakou tu kariéru květináče za sebou a získaly patřičnou patinu. Naplňte je mechem, zapíchněte svíčky a stačí už jen doplnit čísla jednotlivých adventních týdnů.

Adventní květináče
Adventní květináče (Zdroj: Pinterest.com)

Adventní poleno

Další z jednoduchých přírodních dekorací vytvoříte z obyčejného polena. Někdy se najde hned vedle kamen, jindy ho potkáte na procházce v lese.

Adventní poleno
Adventní poleno (Zdroj: Pinterest.com)

Adventní sklenice

Jakékoliv sklenice na zavařování nebo zajímavé láhve můžete využít jako stojany na svíčky. Do těch s úzkým hrdlem většinou padnou svíčky jako ulité a do širokých nasypte oříšky a svíčku zapíchněte mezi ně.

Adventní sklenice
Adventní sklenice (Zdroj: Pinterest.com)

Adventní nádobí

I v kuchyni se najdou poklady, které se při troše fantazie mohou proměnit na adventní svícen, ať už je to forma na bábovku, zapékací miska nebo hrneček.

Adventní nádobí
Adventní nádobí (Zdroj: Pinterest.com)

Související k tématu