reklama

Čas čertů: Připravte pro děti čertovsky veselou mikulášskou nadílku

Patříte mezi zastánce strašení dětí čertem a Mikulášem, nebo dáváte dárečky za okno a čertík se u vás objevuje jenom symbolicky? Máme pro vás nápady na čertí dekorace, kterých se žádné děti bát nemusí.

Čertíci s prázdným bříškem

Čertíci mají prázdné, plnitelné tělíčko, a mohou tak sloužit jako originální způsob předání mikulášské nadílky jak malým dětem, tak i těm trochu odrostlejším. 5. prosince naplňte vašemu čertíkovi bříško sladkostmi, ovocem nebo třeba oříšky, drobné dárky můžete vložit do pytlíčku, který má každý čertík v ruce, a pověste ho na okno nebo jiné místo, kde jej jeho nový majitel snadno najde. Po vyprázdnění si čertíka ještě chvíli ponechte, ale nejpozději na přelomu roku jej zase nenápadně schovejte. To sice může být spojeno s trochou smutku, ale o to větší pak bude radost, až se váš čertík po roce zase s plným bříškem vrátí.

Čertíci s prázdným bříškem
Čertíci s prázdným bříškem (Zdroj: www.fler.cz/certici-z-olomouce)

Čertíci na lednici, na batoh i do kabelky

Reprodukci autorské kresby čertíka Bertíka můžete mít na magnetkách, na zrcátku do kabelky i jako placku na ozdobu školního batohu.

Čertíci na lednici
Čertíci na lednici (Zdroj: www.fler.cz/em-en)

Čertíci z přírodnin

Kouzelné čertí figurky mají tělíčka z šišek nebo makovic, ale krásné jsou všechny stejně.

Čertíci z přírodnin
Čertíci z přírodnin (Zdroj: www.fler.cz/ataner-rk)

Čertíci v kelímku

Plastový kelímek může ukrývat sladkou nadílku. Zabalte ji třeba do černého nebo červeného sáčku či ubrousku a doplňte z papíru vystřiženou hlavičkou čertíka.

Čertíci v kelímku
Čertíci v kelímku (Zdroj: Pinterest.com)

Čertíci z papírových ruliček

Papírové ruličky od toaletního papíru mají spoustu nejrůznějších využití. Mohou se tedy stát i základem na výrobu veselých papírových čertíků.

Čertíci z papírových ruliček
Čertíci z papírových ruliček (Zdroj: Pinterest.com)

Čertíci z keramiky

Keramické hlavičky čertíků můžete připevnit na vršek sáčku, naplněného sladkou nadílkou. Podobné hlavičky můžete vyrobit i ze samotvrdnoucí hmoty.

Čertíci z keramiky
Čertíci z keramiky (Zdroj: Pinterest.com)

Publikováno: 5. 12. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce