reklama

Ztratili jste klíče od bytu? Víme, co udělat jako první

Každému se někdy stane, že nemůže najít klíče. Ale co a jak udělat, pokud jste je opravdu ztratili? Máme pro vás návod, jak postupovat v případě ztráty klíčů od bytu nebo domu. Rozhodně není radno takovou situaci podceňovat. Pokud nevíte, kde jste klíče ztratili, není výroba náhradního klíče ke stávajícímu zámku bezpečným řešením. Ztrátu klíčů je třeba řešit okamžitě výměnou nebo překódováním zámkové vložky.

1. Zkuste si vzpomenout, kde jste klíče ztratili

Pvním krokem ve chvíli, kdy zjistíte, že klíče postrádáte, je určení místa a času, kde jste své klíče ztratili, a zda existuje potenciální ohrožení vaší bezpečnosti. Pokud si nemůžete vzpomenout nebo si nejste stoprocentně jistí, kde vaše klíče od bytu či domu jsou, hrozí reálné nebezpečí, že se mohly dostat do nesprávných rukou. Může tak nastat nejhorší možná varianta – vloupání, při němž zloděj použije vaše klíče. Takovou situaci pak budete v pojišťovně špatně vysvětlovat, a pravděpodobně tak přijdete i o pojistné plnění. 

Ztráta klíčů: nejhorší možná varianta je vloupání, při němž zloděj použije vaše klíče.
Ztráta klíčů: nejhorší možná varianta je vloupání, při němž zloděj použije vaše klíče. (Zdroj: archiv Next)

2. Zavolejte zámečníka

Určitě neponechávejte situaci náhodě. Obzvlášť pokud nevíte, kde a kdy jste své klíče ztratili a kdo je mohl najít. Vždy raději zavolejte zámečníka, nejen aby vám případně otevřel dveře, ale aby rovnou vyměnil zámkovou vložku. Samotnou výměnu nepodceňujte a volte bezpečnostní zámky. „Pokud voláte zámečníka, vyplatí se obrátit se na prověřené firmy a nechat si rovnou zkontrolovat kvalitu zabezpečení vstupních dveří,“ doporučuje Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení z Nextu a pokračuje: „Obecně platí, že zloději odolají pouze dveře, které jsou minimálně ve třetí bezpečnostní kategorii, se zámkem a kováním minimálně ve stejné bezpečnostní kategorii."

Při ztrátě klíčů vždy raději zavolejte zámečníka, aby vám rovnou vyměnil zámkovou vložku
Při ztrátě klíčů vždy raději zavolejte zámečníka, aby vám rovnou vyměnil zámkovou vložku (Zdroj: archiv Next)

3. Nechte vyrobit náhradní klíče

Až vám zámečník otevře byt a vymění zámek, nechte si hned udělat náhradní klíče. Pokud máte dobré vztahy se sousedy, dejte si náhradní k nim nebo si je nechte v kanceláři či u přátel nebo rodiny, rozhodně se to vyplatí.

Publikováno: 5. 12. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce