reklama

Hvězdné dekorace v přírodním stylu

Návrat k přírodě je trendy. Rostliny a přírodní materiály se díky útulné a příjemné atmosféře, kterou dokáží vytvořit, staly nedílnou součástí interiérů. V období podzimu a zimy, když přichází sezóna vánočních hvězd, se přímo nabízí jejich využití jako přírodních dekorací interiéru. Jejich barevné listy rozzáří každou místnost. Připravili jsme pro vás originální nápady a tipy na takové dekorace.

Hvězdné dekorace v přírodním stylu (Zdroj: Stars for Europe)

Návrat k přírodě je trendy. Rostliny a přírodní materiály se díky útulné a příjemné atmosféře, kterou dokáží vytvořit, staly nedílnou součástí interiérů. V období podzimu a zimy, když přichází sezóna vánočních hvězd, se přímo nabízí jejich využití jako přírodních dekorací interiéru. Jejich barevné listy rozzáří každou místnost. Experti ze Stars for Europe připravili originální nápady a tipy na takové dekorace.

csm_2020_poinsettia_01000_Christmas_Green_Spirit_01_3a421cc9a6
Rustikální dřevěný stůl, holé zdi v jemných barvách a prostá jedlička jsou základem této sváteční výzdoby (Zdroj: Stars for Europe)

V zeleném království

Na chvilku se posaďte a relaxujte. Obývací pokoj se pomalu obléká do zelené. Rostliny a přírodní materiály v něm dostávají hlavní roli. I v zimním lese můžete nasbírat nepřeberné množství větviček, šišek a dalších přírodnin, které se budou ke svátečním dekoracím skvěle hodit.

csm_2020_poinsettia_02000_Natural_Christmas_Warmth_11_24e96ace21
Přírodní barvy i materiály vyzařují klid (Zdroj: Stars for Europe)

Rustikální dřevěný stůl, holé zdi v jemných barvách a prostá jedlička jsou základem této sváteční výzdoby. Barevnost a slavnostní vzhled dodávají barevné vánoční hvězdy a doplňky v červené, zlaté a stříbrné barvě. 

csm_2020_poinsettia_01000_Christmas_Green_Spirit_19_40a5a9beb9
Jednoduchý věnec z jedlových větví ozdobený šiškami a krémovou poinsettií (Zdroj: Stars for Europe)

Přírodní a vintage styl spolu dobře ladí. Jemné zelené tóny samy o sobě vytvářejí klidnou uvolňující atmosféru. Krémové poinsettie zelené zimní zátiší krásně doplňují.

Zajímavého efektu můžete dosáhnout umístěním malé jedle před tapetu s motivem lesa. Jako byste si les přenesli domů. Vánoční atmosféru dotvoří poinsettie v ratanových košících, šišky i lesklé ozdoby a samozřejmě zabalené dárky.

csm_2020_poinsettia_01000_Christmas_Green_Spirit_24_2ff62cbf8a
Umístění malé jedle před tapetu s motivem lesa (Zdroj: Stars for Europe)

Teplo svátečního domova

Shabby-chic: Poinsettie v zářivých barvách rozsvítí zimní okna a  přirozeně vytvoří vánoční atmosféru. Zkuste do okna zavěsit rudé vánoční hvězdy v jednoduchých cihlových květináčích na dřevěném podnose s pár šiškami a větvičkami. Úspěch je zaručený.

csm_2020_poinsettia_02000_Natural_Christmas_Warmth_07_88702601a5
Rudé vánoční hvězdy v květináčích (Zdroj: Stars for Europe)

Vánoce v růžové

Jemné růžové tóny frčí v módě, kosmetice i interiérovém designu. Vánoční hvězdy v odstínech meruňkové, růžové či lososové mohou zdobit vaše domovy už od brzkého podzimu a budou se hodit do každého interiéru v tlumených barvách.

csm_2020_poinsettia_03000_Christmas_Blush_11_33888652ae
Jemné růžové tóny frčí i na Vánoce (Zdroj: Stars for Europe)

Výraznou nepřehlédnutelnou dekoraci vytvoříte z velkého stříbrného vintage tácu a sytých růžových poinsettií. Na jejich množství nešetřete. Přitáhnou pozornost každého, kdo vstoupí do místnosti.

Růžové vánoční hvězdy a další živé rostliny dodají vánočnímu domovu nádech romantiky. Nechte nasáknout aranžovací hmotu vodou, dejte ji do vybrané mísy nebo na hezký tác a naaranžujte do ní svíčky, řezané poinsettie, růže, hortenzie a větvičky s bobulemi.

csm_2020_poinsettia_03000_Christmas_Blush_05a_b985e83159
Růžové vánoční hvězdy a další živé rostliny dodají vánočnímu domovu nádech romantiky (Zdroj: Stars for Europe)

Čaj o Vánocích: meruňkově zbarvené poinsettie budou vypadat krásně s bambusovými, ratanovými a proutěnými doplňky. Snadno tak vytvoříte příjemnou vánoční atmosféru.

Domov ve venkovském stylu

Vánoce na venkově mají zvláštní kouzlo. Vykouzlí ho dřevěný nábytek, krásně nazdobený stromeček, vánoční světla a červené vánoční hvězdy. Z tepla domova se vám nebude chtít odejít.

Využít můžete i starou zašlou dřevěnou krabičku a naplnit ji ořechy, jablky, mandarinkami a květy poinsettií.

csm_2020_poinsettia_02000_Natural_Christmas_Warmth_05_de18e6eb13
Krémové poinsettie v košíku z větviček spolu se sušenými květy (Zdroj: Stars for Europe)

Vánoční hvězdy mají výjimečné postavení i mezi řezanými květinami. Dlouho vydrží a nabízí nespočet barevných kombinací. Budou vypadat krásně ve vysoké váze s travinami a sušenými rostlinami. Ihned po seříznutí namočte stonek poinsettie krátce do horké vody okolo 60°C a pak krátce do studené. Takto ošetřené poinsettie dejte do baněk s vodou, aby dlouho vydržely.

csm_2020_poinsettia_02000_Natural_Christmas_Warmth_06_13e18a65b3
Sušené rostliny jsou trendy (Zdroj: Stars for Europe)

Publikováno: 25. 10. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce