reklama

Vyrobte si adventní kalendář s vánočními hvězdami

Vlastnoručně vyrobený dárek potěší kterýkoli den v roce, ale v období Vánoc možná ještě o něco víc. Experti ze Stars for Europe vám ukáží, jak vyrobit dva adventní kalendáře s živými květinami. Doma to hravě zvládnete.

Vyrobte si adventní kalendář s vánočními hvězdami (Zdroj: Stars for Europe)

Závěsný kalendář v přírodním vzhledu

Adventní kalendář v boho stylu ve tvaru jedličky s živými květy poinsettií bude vypadat hezky na jakékoli stěně. Látkové pytlíky
v odstínech modré barevně vyniknou mezi zemitými barvami
a moderní světle růžovou.

Na výrobu budete potřebovat: 4 březové větve v různých délkách, motouz v přírodní barvě, 24 látkových pytlíků nebo látku na jejich ušití (na jeden pytlík budete potřebovat 12x38 cm látky, špendlíky, nit a šicí stroj), poinsettie, zkumavky nebo malé skleněné vázičky, papír na štítky a nůžky.

Adventní kalendář
Adventní kalendář s vánočními hvězdami (Zdroj: Stars for Europe)

Jak na to

Pomocí motouzu svažte březové větve tak, aby byly ve stejné vzdálenosti od sebe a tvořily patra kalendáře. Provázek nahoře ponechte dostatečně dlouhý, abyste mohli hotový kalendář zavěsit na zeď. Naplňte připravených 24 pytlíků dárky, připevněte na ně štítky s čísly, převažte je motouzem nebo mašlí a zavěste na jednotlivé větve. Mezi pytlíky s dárky zavěste i zkumavky či vázičky s vodou, do kterých vložíte květy poinsettií (jakmile provedete řez, ponořte seříznutou část stonku krátce do horké a následně do studené vody).

Potřeby
Nachystejte si kousky látek, šicí potřeby a květy vánoční hvězdy (Zdroj: Stars for Europe)

Každý den blíž Vánocům

Pokud budete mít štěstí, objevíte v obchodě adventní tabuli s 24 háčky
a příslušnými čísly. Můžete si ji ale také snadno a rychle vyrobit sami. Budete potřebovat zabalené dárečky, vánoční ozdoby, březové větvičky, malé vázičky s řezanými květy poinsettií.

Tip: Zakulacené háčky jako na obrázku se objevují na bleších trzích, takže mějte oči otevřené.

Nástěnný kalendář
Nástěnný kalendář v moderním pojetí vyniká originalitou (Zdroj: Stars for Europe)

Rada našich floristů

Pokud mají řezané poinsettie dostatek vody, vydrží krásné až dva týdny. Ideální je ihned po seříznutí květů ponořit stonek na několik sekund do vody o teplotě 60° C a následně jej zchladit v ledové vodě.

Další nápady na sváteční dekorace s využitím poinsettií najdete na www.starsuniteeurope.eu.

Publikováno: 22. 11. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce