reklama

5 tipů, jak si rychle zútulnit byt bez velké rekonstrukce a investic

Stále přemýšlíte, jak si zútulnit svůj byt, aniž byste se pouštěli do velké přestavby či rozsáhlé rekonstrukce? Těmi nejčastějšími triky, jak si vylepšit atmosféru domova, je využití odlišných barev, materiálů a také dekorací. Jejich kombinace je na vašem vkusu, ale pokud víte, jak na to, pak zútulnění vašeho bytu bude opravdu hračka. Jak to ale s tím kombinováním nepřehnat? Podívejte se na několik našich tipů.

i (Zdroj: ALFIstyle)
5 tipů, jak si rychle zútulnit byt bez velké rekonstrukce a investic (Zdroj: ALFIstyle)

Tipy, jak zútulnit bydlení:

- Zútulněte svůj byt pomocí interiérových textilií – jako jsou závěsy, polštáře či koberce. Ty, celý prostor uzemňují a dodávají pocitu pohodlí a příjemně tak zaplní prostor. Váš gauč můžete oživit nakombinováním dvou, až tří barev polštářů. Krásně tak zvýrazníte jednobarevné sedačky. Vybírejte vždy takové barvy, které se vám v interiéru již objevují.

- Zakomponujte otevřený oheň – a to v rámci krbu, a pokud nemáte, nevadí. Zapalte si několik vonných svíček, navodí vám krásnou harmonickou atmosféru. Není nic více uklidňujícího než sledovat tanec ohně a poslouchat jeho typické praskání.

krb v pokoji upr
i (Zdroj: ALFIstyle)
Otevřený oheň vás bude po náročné práci krásně uklidňovat

- Využijte pravé osvětlení – nezapomínejte, že nestačí pouze centrální osvětlení, ale pohrajte si například s osvětlením nábytku či malých stolních lampiček.

jídelna upr
i (Zdroj: ALFIstyle)
Dejte si záležet i na výběru osvětlení, navodí příjemnou atmosféru

- Použijte rozdílné materiály nábytku spolu s vhodnými barvami – ať už se jedná o masivní dřevo, kámen, kůže či bavlnu, vždy kombinujte maximálně 3 odlišné materiály dohromady. Pokud chcete ještě více odlišit své zdi, vyhněte se velké škále barev. Váš interiér by jako celek působil nesourodě a přeplácaně.

- Jděte s nejnovějšími trendy a odlište se aplikací dřevěných, keramických nebo kamenných obkladů. Současný trend přeje přírodnímu stylu, který je typický jemnými barvami a jedinečnou strukturou. Některé z obkladů nabízejí i nadčasový design. A zvolit si také můžete z velké nabídky druhů.

vzorník kamenných obkladů
i (Zdroj: ALFIstyle)
Kamenných obkladů je na výběr mnoho druhů

Pokud sháníte vodě-odolný a žáruvzdorný kamenný obklad, ať už do vaší koupelny nebo kuchyně, zvolte břidlici, ta má i vysokou odolnost proti zašpinění a oděrkám. Pokud hledáte kámen, který vyhovuje všem předchozím požadavkům, navíc ale s noblesním vzhledem, pak je nejvhodnější mramor. Ten se skvěle hodí do chodby, kuchyně i obývacího pokoje. Mezi další vhodné kameny na obklady patří kvarcit, má typicky žlutý odstín a vydrží vám mnoho let.

IMG_2230 upr
i (Zdroj: ALFIstyle)
Kamenný 3D obklad spolu se dřevem a jemnými tóny barev vytvoří dokonalou harmonii vašeho domova

Je velký rozdíl mezi přírodními a umělými obklady?

Díky dnešním vyspělým technologiím je rozdíl v kvalitě již minimální. Klasický obklad se aplikuje pomocí lepidla, takže na aplikaci je lepší spolupracovat se specialistou, který vám doma ale na druhou stranu může zanechat pěkný nepořádek. Na rozdíl od toho 3D samolepící kamenné obklady ALFIstick® si můžete aplikovat sami, nepotřebujete ani žádné speciální nářadí, jen nůžky na plech. Vlastnosti v porovnání mají stejné jako klasické obklady a existují ve velké škále. Aplikace je hotová raz, dva. Stačí odebrat ochrannou fólii a umístit na předem upravený povrch. Během mrknutí oka tak proměníte váš domov v příjemný a útulný prostor.

kombinace dřeva a kamene upr
i (Zdroj: ALFIstyle)
Kombinace přírodních materiálů, jako je dřevo a kámen, vytváří dokonalou souhru

Hlavně nezapomeňte na to, že ať už si budete pohrávat s kombinacemi materiálů, barvami či s dekoracemi, váš domov je oázou harmonie a místem, kde se máte cítit prostě skvěle.

Publikováno: 6. 10. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce