reklama

Tmavá nebo černá kuchyň? Proč ne!

Přemýšlíte o nové kuchyni v černé barvě? V poslední době se nábytek tmavých barev dostal do popředí zájmu designérů. Nejen proto, že kuchyně v nových developerských projektech jsou součástí obývacích pokojů, kde působí noblesně.

i (Zdroj: Oresi)
Tmavá nebo černá kuchyň? Proč ne! (Zdroj: Oresi)

Tmavá nebo dokonce černá kuchyně je opravdovým hitem

Černá, tmavě šedá, modrá, zelená nebo hnědá jsou elegantní barvy, které v interiéru působí velmi dobře, pokud se s nimi pracuje rozumně a citlivě. Abyste se v tmavé kuchyni cítili dobře, mělo by jít o vaše oblíbené barvy a v potaz musíte vzít i jejich působení. Temné odstíny nejsou pro každého. Navíc místnosti uberou na světle, a především opticky zmenšují prostor.

2_SAVANA_TEWA_ORESI_RGB
Šedému povrchu kuchyně Savana sluší světlý dekor dřeva modelu Tewa (Zdroj: Oresi)
3_IDYLA_ORESI
Pro venkovský, ale také industriální styl se hodí kuchyně Idyla (Zdroj: Oresi)

Z toho plyne, že černá nebo jiná tmavá kuchyně by neměla být postavena v malých a nepříliš světlých místnostech. Pokud jste si ovšem pořídili bydlení v novostavbě, kde jsou byty vybaveny velkými okny nebo prosklenými stěnami, tmavý nábytek si můžete dovolit. Nebude působit ponuře, naopak zaujme svou elegancí.

4_FREE IDEA_MAGIQ_ORESI
Sestava z linií Fantasy se zvýrazněnou kresbou dřeva v dekoru jilm expressive a MAGIQ z akrylu v hladkém vysoce lesklém provedení v barvě cappuccino. Tmavé dřevo barevně skvěle doplňují podlaha a dekorativní stěrky na stěnách (Zdroj: Oresi)
5_SIENA_ORESI
Aktuální zemité tóny. Kuchyňskou sestavu tvoří model Siena v dřevodekoru Elegance Braun a Porto S v barvě Marsala (Zdroj: Oresi)

Buďte IN. Kombinujte

Aktuálně jsou módní kombinace černých (spíše matných než lesklých) ploch s barevnými akcenty, protože místnost by neměla být zařízena v jediné barvě. A také s dekory dřeva v tmavém i světlém provedení. Nezapomeňte, že prostor doladí velké plochy, jako je podlaha a stěny.

6_BALI_PORTO-S_ORESI
Kuchyně Bali v právě módním dekoru světlého ušlechtilého dřeva a Porto S v hedvábném temně zeleném matu (Zdroj: Oresi)
7_LONDON_ORESI
Oblíbené jsou i dřevodekory v tmavých barvách. Černé a šedé mystické dřevo (Dartmoor, Nero) (Zdroj: Oresi)

Pohrajte si s výmalbou, vyberte si třeba stěrku nebo tapetu s perletí nebo metalickými prvky. Nebojte se použít šedou nebo barvu bílé kávy. Základ může být i jemně zlatavý, ale pozor, abyste nepřešli ke kýči.

8_TORINO_ORESI
Důkazem, že tmavší šedá barva sluší také venkovským kuchyním, je model Torino. Velmi dobře se kombinuje se světlým dřevem a přírodními doplňky (Zdroj: Oresi)
9_HAIDA_AREKA_ORESI
Sestava v černobílé kombinaci z modelů Haida v dekoru Black burned a Areka v bílém lesku (Zdroj: Oresi)

Nebojte se otisků

Na černém povrchu je vidět každý otisk prstů, usazený prach a smítko. Hladké lesklé plochy se ale dobře otírají. Pokud chcete matnou kuchyň, volte supermaty s úpravou antifinger print proti otiskům prstů. Prstíky od másla, sádla a těsta ovšem zanechají stopy na každém povrchu.

10_BERLIN_ORESI
Moderní kuchyně sestává z modelů Berlin v černém UV matném laku a Amsterdam s keramickým povrchem v dekoru Basalt Grey (Zdroj: Oresi)
11_VELVET STAR_ORESI
Povrchy v provedení supermat od rakouské společnosti Fundermax jsou designově působivé a vynikají totiž schopností nepřijímat otisky prstů, a to díky funkci anti-finger print (Zdroj: Oresi)
12_STREAM_ORESI
i (Zdroj: Oresi)
Modelu Stream z prémiové třídy Livanza dodá na zajímavosti hrana v neonově oranžové barvě. Vybírat si můžete z černé sametově matné nebo polární bílé sametově matné barvy

Publikováno: 15. 9. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce