reklama

Dejte učitelům za vysvědčení dárek

Kde jsou ty časy, kdy se učitelům na konci roku přinesla kytka z povinnosti a po obdržení vysvědčení většina žáků prchala vstříc dvěma měsícům volna bez školy. Dnes je v módě a i záslužné učitelům nejen poděkovat za 10 měsíců strávených pospolu, ale odměnit je za jejich práci malým dárečkem. Víte, jaké dárky pro učitele jsou teď in?

i (Zdroj: Depositphotos)
Dejte učitelům za vysvědčení dárek (Zdroj: Depositphotos)

Dárky pro učitele

Letošní školní rok byl poněkud vypráskaný. Po pololetních prázdninách se mělo znovu rozjet školní soukolí a žáci a učitelé se měli vrhnout do učiva druhého pololetí. Mnozí žáci devátých tříd se připravovali na příjímací zkoušky na střední školy, jiné studenty čtvrtého ročníku čekaly maturity a na vysokých školách se schylovalo k udílení zápočtů. A do toho všeho se objevil koronavirus, který zhatil téměř všechny přípravy školních osnov a řádně zamíchat životy nejen v rodinách, ale i školním vyučováním. Učitelé tak byli téměř ze dne na den postaveni před skutečnost, že mají prázdné třídy, děti v karanténě a před sebou možnost online výuky nebo další provizorium v podobě zadávání úkolů a učební látky přes mail, telefon a poštu.

Letos by tedy i učitelé měli být odměněni za svou snahu zajistit plynulost výuky v době karantény a řekněme si to upřímně, že to nebyla úplně jednoduchá záležitost. Bylo by tedy milé přidat učitelkám a učitelům ke každoroční kytičce ještě nějakou malou pozornost, která vyjádří naše poděkování za jejich práci.

Přírodní mýdlo
Přírodní mýdla jsou velmi žádaná (Zdroj: Depositphotos)
Mýdlo
Antibakteriální mýdlo potěší (Zdroj: Depositphotos)

A jaký dáreček vybrat?

Ženy učitelky nejspíš nikdy neurazíme nějakou sladkostí - ostatně letos by si každá učitelka i učitel zasloužili minimálně dort jako kolo od traktoru. Pokud si nejsme jisti, jestli naše učitelka právě teď nedrží dietu, vsadíme spíš na něco zdravého. K dostání jsou dárkové balíčky oříšků a sušeného ovoce, pro mlsaly pak i ve variantách s bílou nebo tmavou čokoládou, v cukru, v medu, s wasabi těstíčkem či v chilli. Milé také bude připravit malý dárkový košíček s několika kousky ovoce, doplněný velkou mašlí.

Čokoláda
i (Zdroj: Depositphotos)
Čokoláda je dobrá na nervy

Další z dárků, který je často vzpomínán, jsou čaje a káva. Ve sborovně se toho vypije dost a dost, tak proč nekoupit v oblíbené pražírně balíček kvalitní brazilské nebo arabské kávy, případně navštívit nějakou čajovnu a nechat si připravit několik vkusně zabalených vzorků cizokrajných čajů - v nabídce si vyberete z čaje černého, zeleného i bílého, ovocných i květinových. 

Káva a čaj
i (Zdroj: Depositphotos)
Neurazíte ani dárkovým balením kávy či čaje

Také drogerie nikoho neurazí. Máme na mysli dekorativní mýdla nebo malé dárkové balíčky se sprchovým gelem, šamponem či tělovým mlékem. Zde by ale bylo vhodné předem vědět, jaké značce dává ten či onen učitel přednost. Naopak kupovat paní učitelce drahý parfém od Diora už dávno není moderní. 

Přírodní mýdlo
Přírodní mýdla jsou velmi žádaná (Zdroj: Depositphotos)
Mýdlo
Antibakteriální mýdlo potěší (Zdroj: Depositphotos)

Kromě mýdel jsou již dlouho v kurzu vonné svíčky. Můžeme koupit jednu větší, třeba ve skleněné dóze nebo naopak několik menších, laděných do stejné barvy a vůně, popřípadě dárkovou kazetu svíček, kde bývá zpravidla i několik vonných tyčinek a esenciální olej.

Vonné svíčky
i (Zdroj: Depositphotos)
Barevné, vonné nebo vyřezávané svíčky jsou krásným dárkem

Hrneček - to je naše známá klasika, která je ale stále v kurzu. Pokud víte, že si paní učitelka potrpí na dekor vlčích máků nebo si pak učitel rozbil svůj oblíbený "kafák", máte vyhráno a hrneček jim udělá jistě radost. 

Hrnečky
i (Zdroj: Depositphotos)
Také hrnečky jsou jako dárek oblíbené

Mezi ty větší dárky můžeme zařadit třeba dekorační polštářky, květiny v květináči nebo plyšáky. Na některé dárky se tak po úvaze může složit i celá třída, respektive rodiče dětí z celé třídy. Mohou tak učitelům poskytnout poukazy na dovolenou, na nejrůznější kulturní či sportovní akce nebo na odběr zboží.

Během školních let se děti o svých učitelích ledacos dozvědí i z jejich soukromí, což na konci školního roku oceníme právě při výběru dárečku jako poděkování. Bylo by ostatně hloupé, kdybychom chtěli paní učitelce koupit obrázek ledního medvěda, ačkoliv víme, že si potrpí na esoteriku. Stejně tak se nepouštíme do nákupu barevných dárků, pokud si nejsme jisti, že pan učitel nedává před hnědou přednost modré.

Naše dárky nemusí být objemné, i maličkost potěší a učitelé rádi přijmou dárek v krabičce od mýdla, když vědí, že je darován od srdce. A vůbec nejlepší je, pokud děti svým učitelům sami nějaký dáreček vyrobí, takový potěší dvojnásob. Moderní jsou domácí pečené sušenky, vonné solné kuličky, zápichy do květináčů nebo ozdobné předměty s ubrouskovou decoupage. 

Sušenky
i (Zdroj: Depositphotos)
Zkuste paní učitelce upéci domácí sušenky

Publikováno: 25. 6. 2020, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová