reklama

Květinové dekorace s dětskými motivy

Ačkoliv většinou dáváme květiny jako dárek nebo poděkování dospělým, můžeme podobně obdarovat i děti. Malé slečny ostatně hezky uvázanou kytičku jistě ocení, a pokud bude taková kytička laděná do dětského motivu, bude o to milejší. S našimi nápady takovou kytičku zvládnete uvázat i vy nebo si jí necháte připravit v květinářství.

Květinové dekorace s dětskými motivy (Zdroj: Prima DOMA)

Kytička s dekorací pro děti

Nejen dospělý ocení hezkou květinu jako součást dárku nebo jako poděkování či milou pozornost. Taktéž můžeme nechat připravit nebo sami uvázat kytičku pro děti. Nenechte se mýlit, že to u nás není obvyklé. Uvidíte, jak se malému oslavenci rozzáří oči, když mu předáte květiny s dekorací. A jak by taková květinová kytice s dekorací měla vypadat?

Sladkosti
Nic nepotěší tak, jak kornout bonbónů v kytici (Zdroj: Prima DOMA)

Kytička pro nejmenší

Malé miminko samozřejmě květinovou kompozici neocení, ale my takto můžeme spojit květinu pro novopečenou maminku a zároveň dáreček pro nového človíčka. Do kytice s květinami, laděnými do jemných pastelových tónů můžeme navléknout dudlíky, malé plyšáčky nebo doprostřed usadit balíček s kojeneckými potřebami a okolo něj vkusně doplnit pár snítek květin a zeleně.

Květina pro miminko
Miminko neocení květinu, ale hračku určitě (Zdroj: Prima DOMA)

Kytička pro předškoláky

Malá slečna nebo chlapec už dokážou květiny rozeznat a pro ně budeme připravovat květiny ve veselých barvách společně s malým dárečkem. Taková kytice může být doplněna plyšovým medvídkem, který sedí na okraji kytice, panenkou, které z květin poskládáme širokou sukni nebo samotná květina, která je olemována pastelkami jako slunečními paprsky. Děti samozřejmě víc než kytičku ocení právě přiložený dárek, ale i v tom skví podstata výroby.

Květina pro kluka
Klukovské motivy budou ve znamení autíček (Zdroj: Prima DOMA)

Kytička pro školáka

U školních dětí je to vcelku podobné s dekorací v květině jako u předškolních dětí, avšak zde dokonce můžeme své děti inspirovat k výrobě dekorativní kytice pro své vrstevníky a samozřejmě jim s výrobou dárku pomůžeme.

Výroba dekorace
Starší děti již mohou samy nějakou zajímavou dekoraci vytvořit (Zdroj: Prima DOMA)

V hobby obchodech snadno seženeme drobné předměty na výrobu dekorací - nalepovací očička, peří, chlupaté drátky a další. Třeba právě chlupatými drátky olemujeme květ gerbery a vytvoříme tak veselou crazy květinu. Na spodní okvětní plátky růže zase můžeme nalepit plastová očka a máme mrkací květinu. 

Crazy květina
Gerberu obtočíme chlupatými drátky (Zdroj: Prima DOMA)

Do takových kytic lze umístit nejen menší hračku, ale také třeba kornout se sladkostmi nebo sušeným ovocem. Také jako nápad můžeme použít plastová brčka, ze kterých vytvoříme zápichy do kytice.

Publikováno: 28. 6. 2020, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová