Výroba praktické police ze starých štaflí

Hodila by se vám doma nějaká originální police, ale nechce se vám vrtat do zdí? Vyrobte si jednoduchou polici ze starých štaflí. Bude jednak originální a také praktická. No a v případě, že vás omrzí, jí zase můžete rozebrat a zůstanou vám štafle. Taková police je použitelná v každé místnosti.

Výroba praktické police ze starých štaflí (Zdroj: Prima DOMA)

Police ze starých štaflí

Občas narazíme v domě na nečekané poklady. Pokud mezi takovými poklady narazíte třeba na staré štafle, které mají už nejlepší léta za sebou, a k tomu máte k dispozici pár starých prken, máte jedinečnou příležitost k výrobě originální a praktické police. Taková police je velmi jednoduchá na výrobu, nemusíme jí přivrtávat do zdi, je mobilní a dají se na ní uložit hračky, kosmetika, nádobí i květiny.

Štafle
Na polici ze štaflí můžeme usadit prakticky cokoliv (Zdroj: Prima DOMA)

Co budeme potřebovat?

V první řadě štafle a pár prken. Nemusí být vůbec nová a dokonce nemusí být ani stejně dlouhá. 

Práci za nás udělá bruska, případně flexa s brusným kotoučem, s níž si prkna obrousíme. Budeme také potřebovat pilu na uříznutí délky prken.

Pomůcky
Na výrobu police ze štaflí nám bude stačit pilka a bruska (Zdroj: Prima DOMA)

Štafle roztáhneme podle možnosti prostoru. Podle šířky rozteče mezi nohami štaflí pak odměříme délku prken pro jednotlivá patra a uřízneme je.

Prkna pomocí brusky obrousíme do hladka. 

Prkna
Mezi příčky štaflí položíme nařezaná a obroušená prkna (Zdroj: Prima DOMA)

Na spodní stranu prkna připevníme dvě dřevěné zarážky z kousku úzkého trámku nebo palubky. Zarážky slouží k tomu, aby nám prkno ze štaflí nespadlo. Pokud chceme mít police na štaflích na pevno, jednoduše je připevníme vruty do příček štaflí. 

Zarážky
Na spodní stranu přiděláme zarážky (Zdroj: Prima DOMA)

A tím je vlastně hotovo. Polici ze štaflí můžeme nechat tak, jak je, ale můžeme jí též namořit, natřít barvou nebo nalakovat. A pak už jen na police naskládáme předměty podle toho, kde police ze štaflí bude stát. Můžeme ji naaranžovat stejně dobře v koupelně jako v obývacím nebo dětském pokoji.

Související k tématu