Víte, jak jednoduše a vkusně zdobit dárkové krabičky?

Dárek je potřeba hezky a nejlépe i originálně zabalit. Není vždy ale potřeba kupovat ozdobné dárkové krabičky v obchodě, můžeme si je vyrobit sami. Taková výroba je příjemná a může se zapojit celá rodina.

Víte, jak jednoduše a vkusně zdobit dárkové krabičky? (Zdroj: archiv FTV Prima)

Zdobené dárkové krabičky

Někdy potřebujeme na poslední chvíli zabalit dárek třeba k narozeninám a nechce se nám do obchodu pro balicí papír nebo dárkovou krabičku. Můžeme si ale takovou zdobenou dárkovou krabičku vyrobit sami. Stejně tak si můžeme ozdobit jednoduchou dekorací jakékoliv předměty v bytě, pokud se nám zdají příliš fádní a nezajímavé. 

Krabičky
Dárkové krabičky si můžeme ozdobit sami (Zdroj: Depositphotos)

Základem je třeba malá papírová krabička, která původně sloužila jako obal. Pokud je sama barevná, stačí jí jen dozdobit svrchu. 

Vezmeme malý kousek papíru ve tvaru obdélníku, který zastřihneme podle velikosti krabičky tak, aby papír nepřesahoval. Papírek potřeme z jedné strany lepidlem na papír.

Lepidlo
Papírek potřeme lepidlem (Zdroj: archiv FTV Prima)

Na lepidlo nasypeme barevné třpytky, není potřeba jimi šetřit, sypeme je hustě, abychom pokryli celou plochu papírku. Lepidlo necháme zaschnout. Papírek se působením lepidla trochu navlhčí a zkroutí, ale po uschnutí se zase narovná.

Třpytky
Papírek posypeme třpytkami (Zdroj: archiv FTV Prima)

Jako finální dekoraci použijeme barevné papírky a raznice. V papírnictví nebo hobby obchodech seženeme raznice s nejrůznějšími motivy. Vyrazíme z barevných papírků několik motivů, a ty následně přilepíme na otřpytkovaný papírek. Celou dekoraci pak nalepíme na víčko krabičky, na stěny nebo po celé ploše podle toho, jak se nám to bude nejvíce líbit. Originalitě a fantazii se meze nekladou.

Kytičky
Dekoraci vyrobíme pomocí raznic (Zdroj: archiv FTV Prima)

Pomocí raznic můžeme vytvářet i plastické vzory. Například motivy kytiček nastřihneme a slepíme dvě nebo tři kytičky na sebe, čímž vznikne plastický vzor. 

Kytičky
Slepením několika kytiček k sobě vytvoříme plastickou dekoraci (Zdroj: archiv FTV Prima)

Takto lze dekorovat nejrůznější předměty - nejen dárkové krabičky nebo taštičky, ale také stojánky na tužky, rámečky na fotografie, pokladničky, dřevěné krabičky, kolíčky a mnoho dalších předmětů. Dekorace nestojí téměř nic a my si tak můžeme vyzdobit třeba celý byt.

Rámeček
Zdobit můžeme prakticky cokoliv (Zdroj: archiv FTV Prima)

Související k tématu