reklama

5 jednoduchých rad pro bezpečnější domácnost

Většinu zlodějů bezpečnostní prvky odradí, proto je dobré investovat nejen do kvalitního bezpečnostního zámku, ale doplnit jej i elektronickým zabezpečením. Kromě toho je dobré se zamyslet nad tím, zda sami svým jednáním neumožňujete nekalým živlům navštívit v době vaší nepřítomnosti domácnost a co nelze odcizit, to aspoň zničit. Někdy stačí pár jednoduchých návodů a zloději téměř nemají šanci.

i (Zdroj: Depositphotos)
5 jednoduchých rad pro bezpečnější domácnost (Zdroj: Depositphotos)

Kombinujte mechanické a elektronické zabezpečení

Abyste se doma cítili bezpečně, začněte s chytrým zámkem – pořiďte si bezpečnostní cylindrickou vložku s dostatečnou ochranou proti dumpingu a odvrtání. Nezapomínejte i na další prvky, inspirujte se například u telefonních operátorů s jejich programy Chytrá domácnost a vyzkoušejte i senzor na dveře. Ten monitoruje jejich otvírání a zavírání a bude vás varovat před případným vniknutím. Skvělé jsou i vnitřní a vnější kamery, díky kterým se při narušení dveřního či okenního prostoru můžete hned přesvědčit o tom, co se doma děje.

Klíč a zámek
i (Zdroj: Depositphotos)
Nespoléhejte jen na mechanický zámek, využijte i elektronické zabezpečení

Simulujte svoji přítomnost doma

Pořiďte si časový spínač světel do zásuvky, díky kterému dokážete na dálku pomocí vypínání a zapínání světel simulovat svoji přítomnost doma.

Chytrý telefon
i (Zdroj: Depositphotos)
Napojte svou domácnost na chytrý telefon

Dodržujte pravidlo 5 minut

Víte o tom, že existuje pravidlo 5 minut? To znamená, že věci, ke kterým se zloděj do 5 minut nedokáže dostat, jsou v bezpečí. Proto nenechávejte kabelku s peněženkou hned u vstupních dveří a cennosti si bezpečně uzamkněte uvnitř vašeho bytu nebo domu.

Zloděj
i (Zdroj: Depositphotos)
Zloději zkouší stále novější metody, jak vniknout do domů a bytů

Přemýšlejte o tom, co sdílíte

Nepiště na Facebook a Instagram, kam a na jak dlouho odjíždíte. Tato informace se snadno může dostat jako tip případným zlodějům, obzvlášť když máte otevřený profil, kam se může podívat kdokoli.

Nezapomínejte na kamery

Když selžou všechny bezpečnostní prvky a zlodějům se podaří vniknout vám do bytu nebo domu, je dobré mít o tom video záznam (nejen pro policii, ale třeba i pro pojišťovnu). Kameru je vhodné umístit tak, aby nemohlo snadno dojít k jejímu poškození a aby ji případný zloděj nezničil jednou dobře mířenou ranou.

Kamerový systém
i (Zdroj: Depositphotos)
Kamery odhalí nechtěné návštěvníky a upozorní i policii

Publikováno: 8. 6. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce