reklama

Jak zvětšit a zpřehlednit úložné prostory v autě?

Znáte to, třikrát někam jedete autem a najednou není kam dát nákup. Plný zavazadlový prostor a nepořádek u sedaček vám pomohou zkrotit šikovné organizéry, boxy a desky. Jaké si do vozidla můžete pořídit?

i (Zdroj: Unsplash)
Jak zvětšit a zpřehlednit úložné prostory v autě? (Zdroj: Unsplash)

První krokem je úklid

V autech se najde mnoho úložného prostoru, musíte mu však nejdříve udělat místo. Vykliďte zbytečnosti a sežeňte boxy nebo speciální organizéry, které vám pomohou ve vozidle udržet pořádek. V autě se pak snadno vyznáte a vždy do něj naskládáte vše, co budete potřebovat.

Zásuvka u spolujezdce

Do zásuvky u spolujezdce si mnozí řidiči schovávají dokumenty k vozidlu. „Kastlík“ vykliďte a všechny potřebné dokumenty (technické průkazy, zelenou kartu jako doklad povinného ručení, druhou část dálniční známky apod.) si uložte do desek. Snadno si je pak můžete odnést domů nebo vytáhnout při silniční kontrole a budete si jisti, že vám nic nechybí. Navíc se vám po rozházených papírech uvolní místo v zásuvce, které můžete využít třeba na vlhčené ubrousky, kapesníčky nebo tašky na nákup. Seženete také speciální organizéry na sluneční clonu, pokud se vám dokumenty přesto nevejdou do zásuvky.

Prostory mezi sedačkami

Jedním z nekrutějších okamžiků řidiče je zapadnutí telefonu do bočních mezer u sedadla. Aby vám telefon, klíče z kapsy nebo jelení lůj při každé jízdě nepadal kamsi do nekonečna, pořiďte si textilní nebo plastovou kapsu mezi sedačky. Díky ní získáte prostor na ukládání drobností i záchrannou síť před pádem předmětů do prachu, vlasů a drobků pod sedadly.

i (Zdroj: Unsplash)
Praktické organizéry, boxy pomohou zajistit pořádek v autě

Zadní sedadla

Cestujícím na zadních sedadlech zpříjemní jízdu organizér. Uchytíte jej na zadní část řidičova nebo spolujezdcova sedadla a uklidíte do něj veškeré drobnosti nebo i svačinky na cestu. Pokud s vámi cestuje dítě, můžete jej naplnit malými hračkami, pastelkami, papíry apod. Hodí se i na škrabku, smetáček, krabici s kapesníky a další nezbytnosti.

Zavazadlový prostor

V kufru auta se po vyklizení jistě najde místo navíc. Instalujte na zadní stranu sedaček síť, do které uložte drobnější předměty (lékárnička, zabalené nářadí, velké nákupní tašky atd.). Do samotného zavazadlového prostoru pak můžete pořídit organizéry nebo textilní krabice, díky kterým se vám po kufru nebude nic toulat ani po té nejostřejší zatáčce. Některé mají dokonce termovložku, abyste váš nákup dovezli co nejčerstvější.

Publikováno: 30. 5. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce