reklama

Dekorace v interiéru vám hravě doplní každou místnost v domácnosti

Dekorace a obrázky rozhodně do bytu i domu patří. Doplní velké prázdné zdi, doladí celkové zařízení prostoru do puntíku a navíc nám také dělají radost. Různé sošky, obrázky či mušličky z pláže nám navíc můžou připomínat zajímavé zážitky, výlety nebo skvělou dovolenou s rodinou. Starožitné kousky mají zase schopnost působit útulně a dodat domovu rodinné teplo.

i (Zdroj: Depositphotos)
Dekorace v interiéru vám hravě doplní každou místnost v domácnosti (Zdroj: Depositphotos)

Dekorace a obrázky v interiéru můžeme umístit do každé místnosti, dokonce i do koupelny a na toaletu. Proč ne. Útulná, hezká a něčím zajímavá může být rozhodně každá místnost ve vaší domácnosti. Můžete se přitom držet konvenčních pravidel nebo dekorace v interiéru volit zcela netradičně. V moderním bytě může hodně zajímavě působit jeden starožitný kousek. Zvolte ale pečlivě místo, kam takovou věc umístíte.

Výrazný prvek
i (Zdroj: Depositphotos)
Zajímavou dekoraci v interiéru udělá jeden starožitný prvek

Starožitné rámy a dekorace

Můžete mít moderní bydlení a přitom do něj šikovně zakomponovat bohatě zdobený rám po babičce. Můžete ho na zeď umístit i bez obrázku nebo do něj vložte zrcadlo. Staré rámy na obrazy jsou dekoračním prvkem sami o sobě. Budou se vyjímat v obývacím pokoji, v ložnici nebo jako zrcadlo v koupelně. Věřte, že velmi hezky vynikne právě v moderně a jednoduše zařízeném pokoji. V prostoru, kde máte hodně starého a starožitného nábytku, by taková dekorace v interiéru naopak zanikla.

Dekorace
i (Zdroj: Depositphotos)
Staré věci můžou také příjemně doplnit moderní prostor

I na zdi někde stranou takový výrazný kousek jemně podtrhne a zútulní celý prostor. V moderní koupelně vám zrcadlo s rustikálním rámem určitě vykouzlí příjemný úsměv na tváři a možno i připomene bezstarostné dětství u babičky. A den budete mít hned příjemnější. Jakákoliv stará či starožitná dekorace v jednoduše a čistě zařízeném prostoru může vyniknout jako výjimečný šperk.

Dekorace do koupelny

Koupelna a toaleta jsou místnosti, kde to se zdobením většinou nijak nepřeháníme a zařídíme tyto místnosti zcela prakticky. A je to škoda. Dekorace patří rozhodně i sem. Pro koupelnu jsou vhodné prvky, kterým nevadí vlhko a voda. Dávejte si proto pozor, aby to nebyly věci, kterým se začnou například snadno olupovat barvy. Jinak můžete volit, cokoliv se vám bude líbit. Rozhodně nic nezkazíte rozmístěním svíček, mušliček z dovolené, dekorací s mořskou tématikou, ale jinak se fantazii meze nekladou.

Obrázek v koupelně
i (Zdroj: Depositphotos)
Svíčky v koupelně navodí atmosféru klidu a odpočinku

Do koupelny můžete umístit i nástěnné hodiny a obrázky. Obrázky rozhodně pověste dál od zdroje vody a raději je chraňte předním sklem. Fotky můžete zalaminovat do fólie, tím je ochráníte proti vlhkosti. Můžete je pak nalepit přímo na obkladačky a časem třeba vyměnit. Každý rok tam můžete mít jinou sadu vzpomínek z dovolené.

Hodiny
i (Zdroj: Depositphotos)
Hodiny v koupelně zdaleka neslouží jen k ukazování času

Další dekorace v interiéru

Dekoracemi v interiéru může být cokoliv, co do místnosti umístíte tak, aby to vyniklo nebo do celého zařízení vhodně zapadlo. Skvělou a praktickou volbou jsou různé lampy a lampičky. Většinou si pořizujeme noční lampičky do ložnice. Malé lampičky však můžete umístit i do obývacího pokoje. Při sledování televize nás večer velké světlo ruší, ale úplná tma také není vhodná a zdravá pro vaše oči. Pořiďte si proto menší světlo a povyšte ho zároveň na hezkou dekoraci celého interiéru. Přes den bude vaše bydlení zdobit a večer vám může pak sloužit.

Starožitnosti
i (Zdroj: Depositphotos)
Lampičky byste měli volit také jako stylovou dekoraci v interiéru

Květy, ať už v květináči nebo řezané jsou další zaručenou dekorací pro každé bydlení. Navíc je umísťujeme do různých váziček, barevných obalů a truhlíků. Tady se můžete ve výběru dokonale vyřádit. Zvolit barvy a tvary, které do prostoru zapadnou nebo naopak výrazně vyniknou. Vázy můžete pravidelně měnit a ladit je tak například podle aktuálně pověšených závěsů. Taková dekorace je velmi praktická.

Barevné skříňky
i (Zdroj: Depositphotos)
Drobnými dekoracemi hravě doplníte každou místnost v bytě

Publikováno: 24. 5. 2020, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná