reklama

Feng shui se snaží nastolit harmonické prostředí

Feng shui je tradiční čínské učení, které má pomoci lidem nastolit harmonii v prostoru, aby se v něm dobře cítili. Je tomu tak proto, že jde o energeticky vyvážený prostor. Vytvořte si také s pomocí Feng shui zdravější a šťastnější prostředí k žití. Nevíte jak na to? Nevadí. Poradíme vám, jak si podle Feng shui zařídit svou ložnici.

Feng shui se snaží nastolit harmonické prostředí (Zdroj: Depositphotos)

Feng shui

Feng shui je staré čínské učení, které lidem radí, jak uspořádat prostor kolem sebe, abychom se v něm cítili dobře. Obzvláště pro Feng shui přitom platí: “V jednoduchosti je síla!” Díky naprosté rovnováze v prostoru se v něm budete cítit pohodlně a přirozeně.

Obývací pokoj
Feng shui se snaží nastolit harmonické prostředí (Zdroj: Depositphotos)

Feng shui v interiéru

Feng shui v interiéru klade důraz na pořádek a čistotu. Není fanouškem přeplácaných prostorů. Vše, co je v domě by mělo mít své opodstatnění. Co se již nepoužívá, by proto mělo být odstraněno. Harmonie v interiéru je spjata s rovnováhou energií, tedy vody, dřeva, ohně, země a kovu. Docílit toho můžeme jejich použitím v interiéru. Nahradit je mohou případně i určité barvy a tvary.

Kuchyň
Feng shui vyniká svou jednoduchostí, čistotou a jednoduchými linkami (Zdroj: Depositphotos)

Feng shui v ložnici

Ložnice by měla být oázou klidu. Místem, kde se cítíme příjemně. Kde se nám dobře odpočívá i miluje. Bohužel, je to ve skutečnosti mnohde místo, kde nemůžeme spát. Co s tím udělat? Zkuste svou ložnici zařídit podle feng shui.

Ložnice
Feng shui v ložnici vám může pomoci s vaší nespavostí (Zdroj: Depositphotos)

Jak zařídit ložnici, aby se vám dobře spalo

  • Prohlédněte si svou ložnici a zvažte, jestli by nebylo dobré ji vymalovat. Ložnice by měla uklidňovat, a proto by v ní nemělo být nic pestrého a křiklavého. Ideální jsou všechny zemité odstíny, tedy světle bílá, béžová, hnědá, světle žlutá, písková, kovově šedá, oranžová, sytě čokoládová.
  • Zatímco všude v bytě by rostliny neměly chybět, v ložnici je tomu naopak. Okrádají vás zde o energii, kterou tu potřebuje získat.
Vzdušná ložnice
Aby se vám v ložnici dobře spalo, měla by uklidňovat. Feng shui ložnice jsou uklidňující a vzdušné (Zdroj: Depositphotos)
  • Výběr osvětlení do ložnice nepodceňujte. Podle Feng shui by to rozhodně nemělo být žádné prudké a ostré světlo. Nejlepší je tlumené osvětlení.
  • Ideální postel v ložnici by měla být z přírodních materiálů. Nikdy by neměla stát přímo pod oknem, ani naproti dveřím. Za postelí by mělo být čelo nebo stěna. Vyvarujte se volného prostoru. Nad hlavou by v žádném případě neměly viset poličky a skříňky. Není záhodno, aby zde byl úložný prostor. Narušuje správné proudění energie.
Minimalistická ložnice
Postel v ložnici zařízené podle Feng shui by měla být vyrobena z přírodních materiálů (Zdroj: Depositphotos)

Šedá jednoduchá ložnice

  • Čistý vzduch je základ. Větrejte. Dobrou volbou je i kvalitní čistička vzduchu.
  • V neposlední řadě v ložnici rozhodně nemějte televizi, počítač, rádio a další elektroniku.
  • Nemějte zde ani pracovní stůl, sušák na prádlo, žehlicí prkno, cvičební nářadí, akvária a obrázky s vodou.
Stylová ložnice
Ložnice zařízené podle Feng shui vynikají vzdušností (Zdroj: Depositphotos)
  • Zapomeňte na zrcadla. Ty v ložnici nemají co dělat.
  • Co se týká nábytku, mělo by ho být v ložnici minimálně. Skříň, komoda a noční stolek. Pro příznivé proudění energií by bylo ideální rozmístění nábytku v místnosti do osmiúhelníku.
  • Před spaním dbejte na to, aby byly všechny dveře v místnosti zavřené.
Zástěna
Feng shui miluje jednoduchost. Chybět v ní by neměly rostliny a přírodní materiály (Zdroj: Depositphotos)

Publikováno: 18. 5. 2020, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová