reklama

Pokládka dlažby na terase nebo balkonu

Rozhodnout se, jakou krytinu použít při pokládce podlahy na terase nebo balkonu, je někdy velký oříšek. Když už se shodneme na dlažbě, vyvstane otázka ohledně materiálu, barvy a tvaru. Na výběr je prakticky neomezené množství barev a designu. Zkuste pro jednou zapomenout na beton a kámen a podívejte se na desky a dlažbu z materiálu Traplast, který předčí svými vlastnostmi téměř všechen ostatní pokládkový materiál.

Pokládka dlažby na terase nebo v pergole (Zdroj: Transform)

Terasové desky a dlažba

Pokládka dlažby na terase je záležitost poměrně pracná, zvlášť pokud jsme si zamilovali betonové nebo kamenné profily. Také je celkem finančně náročná, jestliže jsme vsadili na exotické dřeviny a nechali si vyrobit desky nebo prkna. Před samotnou pokládkou je potřeba se rozmyslet - chceme dlažbu, která bude bezúdržbová nebo dřevěné desky, které budou elegantní? Co spojit obojí dohromady? Vsaďte na desky a dlažbu z recyklovaných plastů.

Terasové desky u bazénu
Dlažba nebo desky u bazénu jsou odolné proti vlhku (Zdroj: Depositphotos)
Terasové desky u bazénu
Terasa z plastových desek se skvěle udržuje (Zdroj: Transform)

Desky a dlažba z materiálu Traplast, který je vyroben z recyklovaných plastů, má řadu vynikajících vlastností:

  • stálost na slunci i dešti
  • velmi nízká hmotnost ve srovnání s betonovou dlažbou
  • bezúdržbovost
  • odolnost vůči mrazu, UV záření
  • odolnost vůči plísním a hnilobě
  • odolnost vůči vodě i chemikáliím
  • téměř neomezená životnost

Desky z recyklovaného plastu mají specifické řešení povrchu - mají odvodňovací rýhování po obou stranách s různou hustotou, čímž docílíme skutečně dokonalého odvodnění z povrchu terasy. Zároveň si uchovávají elegantní vzhled. Máme tak na výběr z mnoha variant pochozí krytiny na naší terase.

terasy-0-left
Desky z Traplastu mají rýhování pro odvod přebytečné vody z povrchu (Zdroj: Transform)
Terasové desky u bazénu
Terasa z Traplastu vydrží opravdu dlouho (Zdroj: Transform)

Délka desek je 1500 mm. Tyto desky je možno běžně zakracovat jako jakékoliv dřevo. Jsou použitelné všude tam, kde se potýkáme s nadměrnou vlhkostí a klasické dřevo nepřipadá v úvahu, stejně jako beton nebo kámen z důvodů namrzání v zimě. Nejen otevřené terasy, ale také pergoly, okolí bazénů, přístavní mola nebo zahradní prostory - tam všude se plastové desky uplatní díky svým vlastnostem.

Dlažba z Traplastu slouží jako alternativa k dřevoplastovým deskám. Dlažba může být buď hladká nebo s dezénem, díky němuž můžete vytvářet různé ornamenty a tvary. Dlažba z plastu je přímo ideální pro pokládku na terase nebo na pultové střechy. Má velmi nízkou hmotnost ve srovnání s betonovými dlaždicemi - váží pouze 5 kg, velkoformátová pak 8 kg. 

Pokládka dlažby se rovná jednoduché stavebnici. Pouze okrajové díly se přivrtávají k podkladu, aby se zabránilo posunu celé plochy, jednotlivé díly dlažby se zaklesnou do sebe. Není potřeba nic přibíjet nebo lepit. Tato stavebnice je také jednoduše demontovatelná a pokud se vám její design přestane líbit, můžete zvolit jinou variantu a celou terasu přeskládat.

terasy-1-left
Plastová dlažba má variabilní dezén (Zdroj: Transform)
Terasové desky u bazénu
Dlažba z recyklovaných plastů má velmi nízkou hmotnost (Zdroj: Transform)

Dlažba se nespáruje, takže pod ní můžeme umístit třeba odvodňovací kanálek nebo přívodní systém k bazénu. Nevadí jí žádné chemické přípravky, pokud jí budeme chtít chemicky čistit, avšak díky její bezúdržbovosti to nejspíš nebude nikdy potřeba. Nemusí se natírat, pokud jí neumyje přívalový déšť, nečistoty spláchneme vodou. 

Připevňování krytiny
Vrtačku budete potřebovat při pokládce dlažby z recyklovaného plastu jen velmi málo (Zdroj: Depositphotos)
Pokládka dlažby na terase nebo v pergole (Zdroj: Depositphotos)
Dlažba (Zdroj: Depositphotos)
Terasové desky
Desky na terase vypadají velmi elegantně (Zdroj: Depositphotos)

Publikováno: 30. 4. 2020, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová