reklama

Čistá domácnost jako prevence koronaviru. Jarní úklid zaměřte i na designové doplňky

Letošní jarní úklid nebude jen tak ledajaký. Vzhledem k vládním opatřením proti šíření koronaviru si na něj Češi zpravidla vyčlení více času a místo hektického uklízení se zaměří i na oživení interiéru různými dekoracemi. Zvýšený zájem o doplňky do domácnosti zaregistrovaly hlavně e-shopy, pro které se v tomto období předpokládá meziroční nárůst tržeb až o 3 procenta.

i (Zdroj: Depositphotos)
Pusťte se do jarního úklidu a zkrášlete svůj domov (Zdroj: Depositphotos)

Jarní úklid je pro Čechy obdobně tradiční sezónní záležitostí stejně jako úklid předvánoční. Podle loňského průzkumu agentury Nielsen Admosphere se do něj pouští celá polovina domácností. Jarní úklid navíc lidé čím dál častěji spojují s jakousi očistou a „vpuštěním“ jara do svých domovů, které po zimě potřebují oživit a osvěžit. Letos se k tomuto „detoxu“ přidává také zdravotní aspekt: důkladnějším úklidem spojeným s dezinfekcí vybraných ploch se lidé brání šíření koronaviru.

Ačkoliv se obávaný virus dle odborníků lépe šíří z osoby na osobu než kontaktem osoby s rizikovým povrchem, je doporučováno alespoň jednou denně místa a předměty, kterých se dotýkáme, očistit a vydezinfikovat. Platí to například pro kliky, desky stolů, židle, kuchyňské linky, vypínače osvětlení, různé dálkové ovladače, vodovodní kohoutky a další. Nejprve tato místa a předměty důkladně otřete utěrkami z mikrovlákna a následně aplikujte vybranou dezinfekci.

Depositphotos_167022496_l-2015
i (Zdroj: Depositphotos)
Důkladným jarním úklidem prospějete i svému zdraví

S úklidem si vyhrajte

Dezinfekci přitom stačí provést jednou denně a vícekrát jen v případě, že k vám domů zavítal někdo „zvenčí“. Místo toho, abyste se do úmoru snažili o zcela sterilní domov, se tak raději pusťte i do tradičních součástí jarního úklidu. Využijte toho, že letos vám kvůli vládním opatřením proti pandemii na úklid pravděpodobně připadne více času, a uklízejte beze spěchu i stresu. Pohrajte si důkladněji třeba s okny. Po poměrně deštivé zimě jistě vaši péči ocení a vy na oplátku budete těžit z toho, jak k vám přes čistá okna proudí jarní sluníčko. Na pomoc si vezměte kvalitní čistič oken, ideálně akumulátorový, s nímž práci zvládnete jedna dvě. Kromě oken jej využijete i na zrcadla, skleněné plochy nábytku či hladké stěnové obklady.

Akumulátorový čistič oken - ASTOREO 2
i (Zdroj: ASTOREO)
Akumulátorový čistič oken umožní rychlé a snadné čistění hladkých povrchů

V rámci úklidu se zaměřte také na „odlehčení“ svého domova. Projděte šuplíky a skříně a vytřiďte nepotřebné věci. Uložení těch potřebných pak pomohou elegantně vyřešit úložné boxy v moderním designu, které nejenže lépe ochrání uložené předměty před prachem či nečistotami, ale navíc skříni či regálu velmi sluší. Navíc jsou praktické: můžete je skládat na sebe, opatřit cedulkami s popiskem a v případě, že je zrovna nevyužijete, snadno je rozložíte.

i (Zdroj: Depositphotos)
Úložné boxy jsou ideální nejen pro uložení nejrůznějších drobností

Oživte domácnost novými doplňky

Vedle samotného úklidu váš domov ocení také zútulnění nějakým novým kouskem. Že lidé myslí i na tento aspekt jarního úklidu, dokazuje zvýšený zájem o segment doplňků do domácnosti. Právě u tohoto segmentu registrují e-shopy nárůst prodejů. Vyberte si třeba pěknou jarní dekoraci, kuchyňský stůl ozdobte ubrusem se svěžím vzorem, navěste nové záclony. Do ložnice si pak můžete pořídit pěkné povlečení třeba s jarním květinovým vzorem. Právě lůžkoviny ale nezapomínejte měnit pravidelně. Povlečení je s ohledem na zdraví poměrně rizikovým domácím artiklem, neboť se v něm snadno uchycují různé viry, alergeny, roztoči a bakterie. Podle odborných studií lidé do svého povlečení ročně vypotí přes dvě desítky litrů potu a toto vlhké prostředí je zejména pro bakterie úplným rájem. Správná péče o lůžkoviny tak sestává z pravidelné a časté výměny a praní na více než 70 stupňů. S ohledem na zdraví jetaké důležité, abyste nebrali do postele své domácí mazlíčky. Chráníte tak nejen sebe, ale samozřejmě i své zvířecí kamarády, na které mohou viry a bakterie působit stejně jako na vás. Místo své postele jim nabídněte kvalitní textilní pelíšek, uvidíte, že si ho rychle oblíbí.

Tipy pro čistý a pěkný domov

Akumulátorový čistič oken

Ideální pomocník z kvalitního a odolného plastu. Skvělý pro rychlé a snadné čistění hladkých povrchů. Doba provozu při plném nabití je 20 minut, doba nabíjení je 4 hodiny. Hmotnost včetně baterie jen 770 gramů. 

Akumulátorový čistič oken - ASTOREO
i (Zdroj: ASTOREO)
Akumulátorový čistič oken úklid výrazně usnadní

Úložný box s víkem (hnědá/šedá/béžová)

Pozvedněte své úložné prostory na vyšší úroveň díky elegantním úložným boxům. Kvalitní provedení z PU pěny s polyesterovým krytem. Rozměry 27x28x30 centimetrů, ve složeném stavu výška jen 3 centimetry. 

Úložný box s víkem hnědá - ASTOREO
i (Zdroj: ASTOREO)
Úložný box s víkem může být nejen praktický, ale i hezký

Povlečení Vintage Rose

Bavlněné povlečení na jednolůžko v krásném a originálním designu speciálně navrženém u nás v ČR. Osvěžte svou ložnici něžnými květy a spěte doslova jako v bavlnce. Sada obsahuje 1 povlak na polštář 70x90 centimetrů a 1 povlak na přikrývku 140x200 centimetrů. 

Všechny tyto produkty jsou k dostání na Astoreo.cz.

Povlečení Vintage Rose - ASTOREO
i (Zdroj: ASTOREO)
Povlečení ve Vintage Rose osvěží vaši ložnici

Publikováno: 21. 4. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce