reklama

Trendy pokojových rostlin

Pokojové rostliny by měly být v každé místnosti. Dokážou toho totiž skutečně mnoho. Kromě toho, že váš domov zútulní, tak vyčistí vzduch, oprostí ho od benzenu, xylenu, oxidu uhelnatého i formaldehydu. Pokud jste ještě doma pokojové květiny neměli, pořiďte si nějaké. Poradíme vám, jaké jsou aktuální trendy pokojových rostlin.

i (Zdroj: Depositphotos)
Trendy pokojových rostlin (Zdroj: Depositphotos)

Pokojové rostliny v roce 2020

Pokojové rostliny působí pozitivně i na psychickou a fyzickou stránku člověka. Pomáhají v boji se stresem. Každý pokoj si proto zaslouží minimálně jednu pokojovou rostlinu. Chcete si nějakou pořídit? I pokojové rostliny ovlivňují trendy. Víte, jaké pokojové květiny jsou letos v módě?

Fialka
i (Zdroj: Depositphotos)
Pokojové rostliny působí pozitivně na psychiku

Azalka

Azalka vás okouzlí svou krásou i různorodostí. Existuje jich na tisíc různých kultivarů. Je chladnomilná, a to především v době růstu. Když začne tvořit poupata, může být teplota navýšena na 12 °C, dokud se poupata nevybarví. V době květu pak potřebuje teplotu, která se pohybuje mezi 18 až 20 °C. Kvete zhruba 6 až 8 týdnů. Ideálním místem pro azalku je tak studená chodba nebo zimní zahrada. Vyžaduje pravidelnou vydatnou zálivku (v létě i dvakrát denně) a hrubší rašelinu smíchanou s říčním pískem.

Azalka
i (Zdroj: Depositphotos)
Azalka vyžaduje pravidelnou zálivku

Begonie

Begonii můžete pěstovat na zahradě, v truhlíku i v interiéru. Existuje jich ohromné množství. Kvetoucí potřebuje stát na světlém teplém místě, avšak nikoliv na přímém slunci. Potřebuje rovněž i pravidelnou zálivku vlažnou vodou. Pozor, zemina nesmí být ani přemokřená, ani vysušená. Jednou za 14 dní je jí potřeba přihnojit.

Begónie
i (Zdroj: Depositphotos)
Begonii je možno pěstovat uvnitř i venku

Bromélie

Bromélie pochází z Jižní nebo Střední Ameriky. Pěstovat ji můžete doma v květináči. Aby se jí u vás ale dařilo, potřebuje světlé místo, nikoliv však přímé světlo. Ze všeho nejvíce však potřebuje dostatek tepla (stálých 20 °C, nikdy ne méně). Rostlina vyžaduje mírnou zálivku odstátou vodou jednou za tři dny. Zalévat se musí vždy do středu listové růžice. Občas odtud vodu vylijte, aby nezahnívala. Substrát potřebují mít neustále vlhký, ne však přemokřený. Voda nesmí stát v podmisce. Rostlinu přihnojujte velmi opatrně slabším minerálním hnojivem. Nejlepší zeminou pro ni je rašelina. Bromélie kvetou jen jednou za život, pak vytvoří semena a založí nové výhony. Starší rostlina následně odumře nebo ještě několik let dožívá. Dceřiné růžice od sebe oddělujte tehdy, když budou dostatečně vyvinuté.

Bromélie
i (Zdroj: Depositphotos)
Bromélie jsou příbuzné ananasu

Afelandra - Aphelandra squarrosa

Afelandra je krásnou tropickou rostlinou původem z Jižní Ameriky. Vyznačuje se tmavě zelenými listy s bílou výraznou kresbou a žlutými květy. Kvete zhruba 4 až 8 týdnů. Aby se jí dařilo, potřebuje stabilní teplotu, která se pohybuje okolo 25 °C. Období vegetačního klidu trvá pouze jeden týden. V tu dobu je nutné ji přemístit tam, kde je 8 °C. Pěstujte ji v malém skleníku, kde jí budete každý den rosit listy. Zalévejte měkkou vodou o pokojové teplotě. Zemina nesmí být ani vyschlá, ani přemokřená. Hnojte jednou za 14 dní.

Afelandra
i (Zdroj: Depositphotos)
Afelandra je krásnou exotickou květinou, která zdobí květem i listem

Publikováno: 17. 4. 2020, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.