reklama

Moderní rekonstrukce bytu – nejnovější trendy

Chystáte se proměnit svůj domov na jeho lepší verzi? Naplánujte si vše předem a nechte se inspirovat naším výběrem nejnovějších trendů v rekonstrukcích bytů. Prim hrají čisté linie a přírodní materiály.

i (Zdroj: Vecislavas Popa, Pexels)
Nechte se inspirovat trendy v rekonstrukcích bytů (Zdroj: Vecislavas Popa, Pexels)

Trendy v rekonstrukcích místností

Kuchyně bývá jednou z nejnáročnějších místností co do financí i samotné rekonstrukce. Proto si předem vše dokonale rozmyslete, nakreslete a naplánujte. Dbejte zejména na praktičnost. Dostatek pracovní plochy vyřešíte protáhnutím kuchyňské linky nebo samostatným pracovním ostrůvkem či vyvýšeným barem. Rozvrhněte si umístění zásuvek a vypínačů, aby byly vždy po ruce. Moderní kuchyně mají lesklé povrchy, které místnost opticky zvětší (podobně jako zrcadla), a otevřené poličky. Ty jsou sice méně praktické, zato kuchyň provzdušní a zlehčí.

Rekonstrukcí koupelny si pomůže každý byt. Moderní pojetí vám zajistí vzorované dlaždičky jako z dálného Orientu a masivní dřevo ve větších plochách. Pokud jste odvážní, můžete dřevem obložit i vanu a dodat tak koupelně na hřejivosti a útulnosti. Pak ale vynechte studené odstíny barev a chrom, které by celkový dojem narušily.

foto do tela clanku 2
i (Zdroj: Pexels)
Rekonstrukce koupelny může být v duchu dálného Orientu

Obývací pokoj je místností, ve které trávíme mnoho času. Udělejte si ten svůj pěkný, ať z něj máte radost a můžete v něm relaxovat. Pročistěte ho od zbytečných lapačů prachu a nechte vyniknout krásu přírodních materiálů. Různá dřeva, bambus, kámen a další surové materiály vám pomohou vytvořit klidné a harmonické místo.

foto do tela clanku
i (Zdroj: Pexels)
Obývací pokoj by měl být klidným a harmonickým místem

Retro se stále vrací

Pokud si potrpíte na retro a vintage styl, potěšíme vás. Momentálně je ve velké oblibě, a navíc při pořizování nových starých kousků ušetříte. Nakupujte na bleších trzích a po bazarech. V každé místnosti pak můžete nechat vyniknout některý z vašich úlovků. Staré retro vypadá výborně s čistými a rovnými liniemi nábytku ve skandinávském stylu a s neutrálními barvami na velkých plochách. Dejte ale pozor, ať svůj vylepšený byt nevyzdobíte moc. Mohl by působit přeplněně a chaoticky.

Uspořádaný a hřejivý nový domov

Vsaďte na přírodní materiály, jednoduché linie nábytku a hřejivé barvy. Získáte domov podle posledních trendů, ve kterém se vám bude snadněji hledat domácí klid a pohoda. Rekonstrukci můžete financovat s pomocí banky, a tak není na co čekat – dopřejte si pohodlí nového domova podle vlastních představ.

Partner pro financování rekonstrukce

Rekonstrukce bývají náročné psychicky i finančně. Pokud vám na předělávku bytu chybí část prostředků, využijte bankovních služeb. Na rekonstrukci si můžete vzít třeba půjčku nebo americkou hypotéku. Americká hypotéka je skvělým způsobem, jak financovat vylepšení svého bytu – sjednáte ji snadno na cokoli, nepotřebujete žádné účtenky a faktury od dodavatelů a u Banky CREDITAS ji můžete kdykoli splatit zdarma.

Publikováno: 17. 4. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce