reklama

Víte, co je to bioklimatická pergola?

Slyšeli jste někdy o bioklimatické pergole? Je to poslední hit sezóny, který chrání před sluncem, větrem, deštěm i sněhem díky nastavitelným lamelám. Tato pergola spolupracuje s počasím a přírodou a vytvoří díky unikátní technologii vždy ty nejlepší podmínky pro pobyt pod ní. Umožní tedy pobyt venku za každého počasí a vy si tak můžete dopřávat čerstvý vzduch za slunce i deště a budete neustále chráněni.

i (Zdroj: Depositphotos)
Víte, co je to bioklimatická pergola? (Zdroj: Depositphotos)

Proč právě bioklimatická pergola?

Bioklimatická pergola je uskutečněním vašich snů. Vzpomínáte si, jak jste minulá léta trávili pod vaší obyčejnou pergolou a při každém deštíku jste museli honem uklízet všechno jídlo a nábytek do sucha? Jak jste přes zimu závistivě sledovali zimní sluníčko, ale bez kožichu byste pod pergolou asi dlouho nevydrželi? Nebo jak jste v létě litovali, že vaše pergola nemá zastínění, přes které by vás sluníčko neopálilo do ruda? To všechno se teď už stává minulostí. Bioklimatická pergola totiž toto všechno dokáže vyřešit. 

Dešťová clona
i (Zdroj: Depositphotos)
Pod bioklimatickou pergolou můžete trávit čas i za deště

Je to nejmodernější zastřešení terasy, které si umí poradit jak s prudkým sluncem, tak s deštěm i sněhem. Je zkonstruována z lehkých hliníkových lamel, které se dají natáčet a umí vytvořit i celistvou střechu. Díky naklápění střešních lišt se budete pod touto pergolou cítit vždy pohodlně a spokojeně. Sluneční paprsky už vás nebudou bodat do očí a déšť vám nebude rušit zahradní párty. Tuto pergolu lze nainstalovat samostatně nebo jí částečně ukotvit k domu. Dokonce lze bioklimatické pergoly sestavovat vedle sebe, takže můžete vytvořit nekonečně velký prostor pro velké množství lidí. A pokud chcete pod bioklimatickou pergolou trávit čas i po západu slunce, není nic jednoduššího než si rozsvítit diodová světla, která jsou zabudovaná v lamelách a obvodovém profilu. 

Detail pergoly
i (Zdroj: Depositphotos)
Pergola má nastavitelné lamely

Bioklimatická pergola je doplněna odnímatelnými bočními clonami, takže budete chráněni nejen před slunečními paprsky a nepříjemným prouděním větru, ale také před dotěrnými pohledy závistivých sousedů. Boční clony dokážou vytvořit intimní prostředí. Rovná střecha se svým designem hodí ke všem typům domů, zapadne do každého prostoru a díky kombinaci zastřešení, stínění a regulované ventilace bude využita za jakéhokoliv počasí.

Boční clony
i (Zdroj: Depositphotos)
Boční clony vás ochrání před počasím i zvědavými pohledy

Tyto pergoly montují proškolení pracovníci firem, zaměřujících se na problematiku pergol a zastínění. Pergoly se vyrábějí na míru a podle individuálního přání zákazníka, takže se dá říci, že co kus, to originál. Kromě zmíněných pozitiv, tedy stínění před sluncem a ochranou před deštěm a větrem, mají velkou výhodu v nastavitelné ventilaci a odvodňovacím systému, díky němuž na vás nespadne ani kapka a prostor pod pergolou bude neustále suchý. Pergola se snadno ovládá a má tichý chod, takže nebude vrzáním rušit okolí. Materiál pergoly je snadno ošetřovatelný, je stálý a zdravotně nezávadný. Pokud chcete bioklimatickou pergolu využívat celoročně, vedle bočních clon a diodového osvětlení je v nabídce i systém vytápění pro zimní období a senzory deště, sněhu a slunce. Ovládání je i dálkové, smartphonem a napojení na řídicí systém inteligentního domu. 

Smartphon
i (Zdroj: Depositphotos)
Ovládá se pomocí chytrého telefonu nebo tabletu

Každá pergola musí mít i svou podlahu. Co ji třeba udělat z kamenné dlažby?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 16. 3. 2020, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.