Aktuální interiérové trendy na jaro 2020

Abychom se v interiéru cítili co nejpříjemněji, je důležité zaměřit se na několik faktorů. Osvětlení prostoru a použité barevné kombinace patří mezi ty nejvýznamnější. Ať si to uvědomujeme nebo ne, barvy značně ovlivňují pocity, které v nás místnost vyvolává. Světlé pastelové barvy nás uklidňují, tmavé nebo pestré barvy nás zase naplňují energií. Přinášíme vám tipy na čtyři jarní atraktivní interiérové trendy plné inspirace.

Aktuální interiérové trendy na jaro 2020 (Zdroj: HORNBACH)

Jarní interiérové trendy

Interiérové trendy letošního jara jsou jasně dané – návrat k přírodě a k našim kořenům ve spojení s lehkou a hřejivou útulností. Interiérové ​​styly Back to the nature, Botanical beauty, Happy hours a Take it easy se vyznačují charakteristickými barvami, materiály a doplňky, které váš interiér přemění na moderní bydlení. Čím se jednotlivé styly vyznačují?

Back to the nature – Návrat k přírodě

Tento interiérový styl je vhodný pro všechny, kteří chtějí být v harmonii se sebou i se světem. Jeho základní myšlenkou je propojení s přírodou. Do popředí se dostává užitek a dlouhá životnost, přebytek se naopak eliminuje. Jeho plný účinek se barevně se projeví díky organické jemnosti a jasnosti. Tento styl je dokonalý pro každého, kdo chce být IN.

styl návrat k přírodě
Styl back to nature, neboli návrat k přírodě harmonizuje interiér díky přírodním materiálům a propojením s přírodou (Zdroj: HORNBACH)

Botanical beauty – Návrat ke kořenům

Tento styl čerpá svou sílu ze své barevnosti. Výrazné odstíny se kombinují s jemnými šedými tóny. Díky tomu vzniká vyvážená kombinace živosti a zemitosti. Základní barvy tvoří různé odstíny zelené v kombinaci s jemnými neutrálními barvami. Styl Botanical beauty je dokonalý pro všechny, kteří chtějí stát nohama pevně na zemi.

aktuální trendy zahrada
Aktuální trendy se netýkají pouze interiéru, ale prolínají se i na obytnou část zahrady - styl botanical - návrat ke kořenům (Zdroj: HORNBACH)

Happy hours – Lehkost bytí

Světlo, čistota, zářivost, lehkost a dobrá nálada – to jsou hesla tohoto interiérového stylu. Paleta barev nabízí jednou tmavé, jindy zase světlé, ale vždy svěží pastelové odstíny. Kombinace jemných barevných tónů vytváří atmosféru klidu a harmonie. Styl Happy hours je určen pro ty, kteří se chtějí doma cítit lehce a uvolněně.

styl lehkost bytí
Interiérový styl happy hours - lehkost bytí, je velmi svěží a čistý (Zdroj: HORNBACH)
Světlý interiér
Interiéru dominují světlé a pastelové barvy (Zdroj: HORNBACH)

Take it easy – Hřejivá útulnost

Měkký, hřejivý a útulný – tento styl žije z kombinace materiálů a barev. Spojení skořicového, šafránové a medového odstínu s odstíny červené, jako například růže či korál, vytváří dojem útulnosti. Díky tomu působí styl Take it easy klidně a trendy. Je ideální pro všechny, kteří se chtějí cítit v celé té hojnosti co nejvíce pohodlně.

styl hřejivý útulnost
Tento styl působí maximálně útulně a pohodlně (Zdroj: HORNBACH)
útulný interiér
Teplé barvy a hřejivost jsou doménou stylu Take it easy - hřejivá útulnost (Zdroj: HORNBACH)

Více informací najdete na: www.hornbach.cz

Autor:

Související k tématu