reklama

Aktuální interiérové trendy na jaro 2020

Abychom se v interiéru cítili co nejpříjemněji, je důležité zaměřit se na několik faktorů. Osvětlení prostoru a použité barevné kombinace patří mezi ty nejvýznamnější. Ať si to uvědomujeme nebo ne, barvy značně ovlivňují pocity, které v nás místnost vyvolává. Světlé pastelové barvy nás uklidňují, tmavé nebo pestré barvy nás zase naplňují energií. Přinášíme vám tipy na čtyři jarní atraktivní interiérové trendy plné inspirace.

i (Zdroj: HORNBACH)
Aktuální interiérové trendy na jaro 2020 (Zdroj: HORNBACH)

Jarní interiérové trendy

Interiérové trendy letošního jara jsou jasně dané – návrat k přírodě a k našim kořenům ve spojení s lehkou a hřejivou útulností. Interiérové ​​styly Back to the nature, Botanical beauty, Happy hours a Take it easy se vyznačují charakteristickými barvami, materiály a doplňky, které váš interiér přemění na moderní bydlení. Čím se jednotlivé styly vyznačují?

Back to the nature – Návrat k přírodě

Tento interiérový styl je vhodný pro všechny, kteří chtějí být v harmonii se sebou i se světem. Jeho základní myšlenkou je propojení s přírodou. Do popředí se dostává užitek a dlouhá životnost, přebytek se naopak eliminuje. Jeho plný účinek se barevně se projeví díky organické jemnosti a jasnosti. Tento styl je dokonalý pro každého, kdo chce být IN.

styl návrat k přírodě
i (Zdroj: HORNBACH)
Styl back to nature, neboli návrat k přírodě harmonizuje interiér díky přírodním materiálům a propojením s přírodou

Botanical beauty – Návrat ke kořenům

Tento styl čerpá svou sílu ze své barevnosti. Výrazné odstíny se kombinují s jemnými šedými tóny. Díky tomu vzniká vyvážená kombinace živosti a zemitosti. Základní barvy tvoří různé odstíny zelené v kombinaci s jemnými neutrálními barvami. Styl Botanical beauty je dokonalý pro všechny, kteří chtějí stát nohama pevně na zemi.

aktuální trendy zahrada
i (Zdroj: HORNBACH)
Aktuální trendy se netýkají pouze interiéru, ale prolínají se i na obytnou část zahrady - styl botanical - návrat ke kořenům

Happy hours – Lehkost bytí

Světlo, čistota, zářivost, lehkost a dobrá nálada – to jsou hesla tohoto interiérového stylu. Paleta barev nabízí jednou tmavé, jindy zase světlé, ale vždy svěží pastelové odstíny. Kombinace jemných barevných tónů vytváří atmosféru klidu a harmonie. Styl Happy hours je určen pro ty, kteří se chtějí doma cítit lehce a uvolněně.

styl lehkost bytí
Interiérový styl happy hours - lehkost bytí, je velmi svěží a čistý (Zdroj: HORNBACH)
Světlý interiér
Interiéru dominují světlé a pastelové barvy (Zdroj: HORNBACH)

Take it easy – Hřejivá útulnost

Měkký, hřejivý a útulný – tento styl žije z kombinace materiálů a barev. Spojení skořicového, šafránové a medového odstínu s odstíny červené, jako například růže či korál, vytváří dojem útulnosti. Díky tomu působí styl Take it easy klidně a trendy. Je ideální pro všechny, kteří se chtějí cítit v celé té hojnosti co nejvíce pohodlně.

styl hřejivý útulnost
Tento styl působí maximálně útulně a pohodlně (Zdroj: HORNBACH)
útulný interiér
Teplé barvy a hřejivost jsou doménou stylu Take it easy - hřejivá útulnost (Zdroj: HORNBACH)

Více informací najdete na: www.hornbach.cz

Publikováno: 10. 3. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce