reklama

Ekologická proměna panelákového bytu pro tátu a syna

Tomáš si do svého staromládeneckého bytu přivedl přítelkyni a po nějaké době se jim narodil i syn. Neštěstí ale nechodí po horách, ale po lidech a Tomášova přítelkyně podlehla zákeřné rakovině střev. Tomáš tedy s pomocí babiček a posléze i sám musel začít zvládat chod domácnosti i výchovu malého Vítka. Podívejte se, jak se týmu designérů povedlo přeměnit Tomášův byt na ekologicky zaměřený funkční obytný prostor pro dva chlapy.

i (Zdroj: JSSS)
JSSS: Ekologická proměna panelákového bytu pro tátu a syna (Zdroj: JSSS)

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 10. února ve 21.35 na Primě a Jak se staví sen – tipy a triky ve 22.50 na Primě.

Tomáš je mladý vdovec, ale ještě před nedávnem byl jeho život úplně jiný. Během studia na vysoké škole potkal ženu svých snů a začal pracovat jako referent životního prostředí na městském úřadě. Přítelkyně otěhotněla a narodil se jim syn Vítek. Plánovali, jak si společně opraví Tomášův staromládenecký „holobyt“ a přizpůsobí ho potřebám mladé rodiny. Zvládli opravit obývák, ložnici a z původní pracovny chtěli udělat pokojíček pro syna. Za přihlášením do pořadu Jak se staví sen stojí Tomášova máma.

Původní kuchyň
i (Zdroj: JSSS)
V kuchyni bylo potřeba celý prostoj rozjasnit

Tomáš má byt v ostravském panelovém domě. V bytě je ložnice, pokoj, obývací pokoj, kuchyň, koupelna a chodba. Umakartové jádro už je pryč. To Tomáš vyzdil. Jinak pouze vymaloval a vyměnil některé dveře. Obložky jsou původní. Některé dveře chybí – Tomášovi to takhle připadá praktičtější. V bytě jsou také původní elektrické rozvody. Tomáš má rád přírodní motivy a prvky, tzn. co nejvíce přírodních materiálů – motiv dřeva. Může však být i imitace.

Obývací pokoj
i (Zdroj: JSSS)
Pokoj byl zbytečně barevně zatížený

Tomášova partnerka měla zdravotní problémy již během těhotenství. Následovala operace, chemoterapie a bioléčba. Zvažovala se i transplantace jater, ale lékaři zjistili metastáze i na plicích a transplantaci nepovolili. Partnerka zemřela v říjnu 2018. Tomáš ještě do konce roku chodil do práce a Vítek byl střídavě u babiček. Od ledna pak nastoupil na rodičovskou dovolenou. Je s malým Vítkem 24 hodin denně, jen o víkendech bývá Vítek u babiček. Syn je navíc na Tomáše hodně fixovaný. Tomáš se o něj stará se vším všudy – je to táta na plný úvazek.

Dveře
Ne vždy je potřeba zbavovat se v bytě dveří, stačí zvolit jiný design (Zdroj: JSSS)
Nová kuchyň
Kuchyň vybavili designéři novým nábytkem i spotřebiči (Zdroj: JSSS)

V dětském pokoji bylo potřeba provést novou výmalbu, renovaci vestavěné skříně, výměnu světla a nábytku. Měla by tam být postel, stůl, židle, šuplíky. Na chodbě se měnila nová podlaha, prováděla se výmalba a řešily se úložné prostory. Prioritou byl pro designéry dětský pokoj a právě chodba. Designéři Kamila Douděrová a František Kobližka se svého úkolu zhostili - no na jedničku.

Dětský koutek
Vítek získal ve svém pokojíčku i krásnou postel v domečku (Zdroj: JSSS)
Dětský pokoj
Celý pokoj rozsvítily světlé a veselé barvy (Zdroj: JSSS)

Těšte se na unikátní proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad.

Chodba
Na chodbě bylo potřeba položit nové podlahy a vymalovat (Zdroj: JSSS)
Kuchyň
Celkový ráz kuchyně navazuje na obývací prostor (Zdroj: JSSS)

Jak se staví sen – tipy a triky – V tomto dílu vám poradíme, jak na pokoje pro děti a jak proměnit obývací pokoj. Především budeme řešit rozdíly u dětského pokoje pro kluka a pro holku, co dělat, když děti rostou, posun ke studentskému pokoji, jak zvětšit byt a rozdělit místnosti, a to ještě není všechno.

V dalším dílu se těšte na změnu retro bytu.

Publikováno: 8. 2. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce