Tomáš si do svého staromládeneckého bytu přivedl přítelkyni a po nějaké době se jim narodil i syn. Neštěstí ale nechodí po horách, ale po lidech a Tomášova přítelkyně podlehla zákeřné rakovině střev. Tomáš tedy s pomocí babiček a posléze i sám musel začít zvládat chod domácnosti i výchovu malého Vítka. Podívejte se, jak se týmu designérů povedlo přeměnit Tomášův byt na ekologicky zaměřený funkční obytný prostor pro dva chlapy.
Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 10. února ve 21.35 na Primě a Jak se staví sen – tipy a triky ve 22.50 na Primě.
Tomáš je mladý vdovec, ale ještě před nedávnem byl jeho život úplně jiný. Během studia na vysoké škole potkal ženu svých snů a začal pracovat jako referent životního prostředí na městském úřadě. Přítelkyně otěhotněla a narodil se jim syn Vítek. Plánovali, jak si společně opraví Tomášův staromládenecký „holobyt“ a přizpůsobí ho potřebám mladé rodiny. Zvládli opravit obývák, ložnici a z původní pracovny chtěli udělat pokojíček pro syna. Za přihlášením do pořadu Jak se staví sen stojí Tomášova máma.
Tomáš má byt v ostravském panelovém domě. V bytě je ložnice, pokoj, obývací pokoj, kuchyň, koupelna a chodba. Umakartové jádro už je pryč. To Tomáš vyzdil. Jinak pouze vymaloval a vyměnil některé dveře. Obložky jsou původní. Některé dveře chybí – Tomášovi to takhle připadá praktičtější. V bytě jsou také původní elektrické rozvody. Tomáš má rád přírodní motivy a prvky, tzn. co nejvíce přírodních materiálů – motiv dřeva. Může však být i imitace.
Tomášova partnerka měla zdravotní problémy již během těhotenství. Následovala operace, chemoterapie a bioléčba. Zvažovala se i transplantace jater, ale lékaři zjistili metastáze i na plicích a transplantaci nepovolili. Partnerka zemřela v říjnu 2018. Tomáš ještě do konce roku chodil do práce a Vítek byl střídavě u babiček. Od ledna pak nastoupil na rodičovskou dovolenou. Je s malým Vítkem 24 hodin denně, jen o víkendech bývá Vítek u babiček. Syn je navíc na Tomáše hodně fixovaný. Tomáš se o něj stará se vším všudy – je to táta na plný úvazek.
V dětském pokoji bylo potřeba provést novou výmalbu, renovaci vestavěné skříně, výměnu světla a nábytku. Měla by tam být postel, stůl, židle, šuplíky. Na chodbě se měnila nová podlaha, prováděla se výmalba a řešily se úložné prostory. Prioritou byl pro designéry dětský pokoj a právě chodba. Designéři Kamila Douděrová a František Kobližka se svého úkolu zhostili - no na jedničku.
Těšte se na unikátní proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad.
Jak se staví sen – tipy a triky – V tomto dílu vám poradíme, jak na pokoje pro děti a jak proměnit obývací pokoj. Především budeme řešit rozdíly u dětského pokoje pro kluka a pro holku, co dělat, když děti rostou, posun ke studentskému pokoji, jak zvětšit byt a rozdělit místnosti, a to ještě není všechno.
V dalším dílu se těšte na změnu retro bytu.
Publikováno: 8. 2. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce