reklama

Boj s plísní a proměna skoro celého bytu

Nikola by si přála bytovou proměnu pro svoji maminku a dvě mladší sestry (21 a 16 let). Trápí ji, v jakých podmínkách musí rodina žít. Sama tam ještě nedávno také bydlela, teď už se ale osamostatnila. Do složité životní situace se rodina nedostala svojí vinou, dostal ji do ní jejich nevlastní otec, druhý manžel maminky. Rodina tak bydlí v prostorách, které dřív sloužily jako prodejna a jsou k bydlení naprosto nevhodné. Všude je vlhko, plíseň a zima. A to je výzva pro designéry JSSS.

Hotový byt po přeměně díky designérům z pořadu JSSS - boj s plísní a proměna skoro celého bytu (Zdroj: FTV Prima)

Paní Martina měla dvě děti. Když byly mladší dceři Nikole 4 roky, otec od rodiny odešel. Našla si nového přítele. Všechno fungovalo. Vychovával jak Martininy děti, tak dvě společné. Pak se stalo něco, co by nikdo nečekal. Nevlastní otec, který byl prý do té doby báječný „táta“, začal brát drogy, krást doma i mimo domov, řídil pod vlivem alkoholu a omamných látek, neplatil alimenty a skončil ve vězení. Maminku psychicky i fyzicky napadal. Bral Martině peníze a mlátil ji. Navíc pak rodinu i zadlužil a maminka Martina musela zaplatit jeho dluhy a z těžké finanční situace se doteď nevzpamatovala. Navíc má částečný invalidní důchod. Aktuálně je po třetí operaci ruky a čeká ji výměna kolenního kloubu. Dlouhá léta pracovala jako ošetřovatelka v domově seniorů a pak ve výrobně léčiv. Martina vychovala čtyři děti – syna a tři dcery. Dcery pomáhají chozením na brigády a zvládnou si alespoň koupit věci na sebe.

Minikuchyň
Kuchyňka byla umístěna v maličkém výklenku místnosti (Zdroj: FTV Prima)
Obývací pokoj
V místnosti se spojil obývací pokoj s kuchyňským koutkem (Zdroj: FTV Prima)

Rodina bydlí ve velmi špatných podmínkách. Mají dům, který dřív sloužil jako prodejna. Výkladní skříň naštěstí nechali před pár lety zazdít a je zde okno. Žijí ve dvou místnostech. Jeden pokoj obývají sestry – Tereza (studentka stavební fakulty ČVUT) a mladší Kristýna, která je ve 2. ročníku SOŠ a SOU. Maminka je v druhém pokoji, který zároveň slouží jako obývák s kuchyňským koutkem. Dům je starý, včetně zastaralého nábytku. Všude je vlhko a plíseň. Podlaha je studená. Na domku je pouze nová střecha, dům ale není zateplený. Nejstarší dcera Nikola, která už má svoji vlastní rodinu, by si přála, aby každá sestra měla v pokoji svůj koutek (tj. postel, psací stůl a skříň̌ na oblečení), a kdyby to šlo, tak teplejší podlahu a nové osvětlení. Pro maminku by zase uvítala praktické uspořádání a lepší vybavení. Tak to je pořádná výzva pro designéry Martinu s Honzou.

Pokoj
Dětský pokoj obývají společně dvě dcery paní Martiny (Zdroj: FTV Prima)
Plíseň
V koutech a rozích vykukuje škodlivá plíseň (Zdroj: FTV Prima)

Těšte se na unikátní proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad.

Zařízení
Byt byl kompletně zrekonstruován a asanován (Zdroj: FTV Prima)

Jak se staví sen – tipy a triky – V tomto dílu nás čeká proměna panelákového bytu s umakartovým jádrem. Jednou z nejčastějších rekonstrukcí v paneláku je právě bourání starého jádra a rekonstrukce chodby, koupelny, a případně kuchyně. Pořad vám pomůže s kompletním řešením pro nové dveře ve zděném jádru s jejich funkcí a designem. Jádro a možnosti náhrady – proč staré jádro pryč a jak si s ním poradit. Jak navrhnout nový prostor (můžeme zmenšovat/zvětšovat) a jak zafinancovat náročnou rekonstrukci.

Dekorace
Hotový byt designéři doladili maličkostmi a dekoracemi (Zdroj: FTV Prima)
Podlaha
Změny a zateplení se dočkala i podlaha (Zdroj: FTV Prima)

V dalším dílu se těšte na ekologickou proměnu.

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 3. února ve 21.35 na Primě a Jak se staví sen – tipy a triky ve 22.50 na Primě.

Publikováno: 1. 2. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce