reklama

Buďte každý den stylová díky osvědčeným tipům od kadeřníka!

Chcete mít perfektní objem? Bezchybně rovné vlasy přes den? Romantické vlny na večer? Tipy předních kadeřníků vám v tom jistě pomohou. A navíc si svůj účes vyladíte za pomoci výrobků pro péči o vlasy v moderním designu.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Buďte každý den stylová s kolekcí spotřebičů pro péči o vlasy v zářivých barvách (Zdroj: Depositphotos)

Osm tipů kadeřníka pro dokonalý styling i pomocí výrobků pro péči o vlasy

  • Pokud chcete, aby si vaše vlasy uchovaly po celý den objem, který měly po vysušení, důkladně je vysušte pomocí kulatého kartáče na vlasy. Jednou z nejčastějších chyb je totiž nedostatečné prosušení vlasů. Jakmile pak mírně vlhké vlasy doschnou, ztratí svůj objem. Přejete-li si, aby byl účes ještě pevnější, naneste na mokré vlasy před úpravou pěnu nebo jiný produkt zvětšující objem.
  • Abyste předešli poletujícím vlasům, použijte fén s technologií aktivních iontů. Ionty pomáhají čelit statické elektřině, přirozeně vznikající během dlouhého sušení. Navíc udržují vlasy lesklé a hladké.
  • Difuzér, který je běžně dodáván k vysoušeči vlasů, se používá ke zvětšení objemu především zvlněných a kudrnatých vlasů. Zabrání silnému proudění vzduchu, které by narovnalo přirozenou vlnitost vlasů.
Holič
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Tipy kadeřníků vám usnadní dennodenní péči o vaše vlasy
  • Mastný a zhroucený vzhled může být důsledkem nesprávného směru rovnání vlasů žehličkou. Pokud pohybujete žehličkou přímo dolů po prameni vlasů, ztratí se objem a účes bude vypadat zplihle. Proto je lepší při žehlení prameny vlasů jemně zvedat. Tím se zachová objem a účes bude určitě vypadat bujněji.
  • Při žehlení vlasů dbejte na správně nastavenou teplotu desek žehličky. Příliš vysoká teplota může poškodit vlasy; pokud je teplota příliš nízká, nemusí stačit pro požadovaný efekt a možná budete muset proces rovnání opakovat.  Správné nastavení teploty do značné míry závisí na typu vlasů. Silnější vlasy vyžadují vyšší teplotu; pro úpravu tenčích, barvených nebo poškozených vlasů by měla být teplota nižší. Doporučené teploty jsou mezi 190 °C a 210 °C.
  • Žehličku i kulmu používejte pouze na suché vlasy! Pokud vidíte, že se z vlasů uvolňuje značné množství páry, měli byste je nejprve zcela vysušit fénem.
  • Pokud se chystáte vytvořit romantický účes plný loken pomocí kulmy, je lepší vlasy tvarovat od obličeje. Tedy lokny na pravé straně obličeje stáčet doprava a ty na levé straně doleva. Další populární technikou je natáčení jedné lokny doprava a další vlevo – díky tomu budou kadeře méně monotónní a účes ještě bujnější.
  • Pokud se prameny vlasů odmítají stočit i po více než 10 sekundách, nejčastěji je to proto, že tvarujete příliš silný pramen vlasů. Další běžnou příčinou je příliš nízká teplota. Silnější vlasy vyžadují vyšší teplotu; tenčím vlasům postačí na úpravu nižší teplota.
Dokonalý účes
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Účes zafixujte vhodným lakem na vlasy

Spotřebiče pro vlasovou péči

Vysoušeč vlasů s ionizační technologií je správnou volbou. Ionizátor funguje tak, že sbírá z okolního prostředí molekuly vody, přidává do nich záporné ionty, a vlastně tak neutralizuje kladný elektrický náboj přirozeně vznikající při sušení. Výsledkem ionizace je to, že vaše vlasy nepoletují, jsou lesklé a nelámou se. Fén o příkonu 2200 w nabízí tři teploty a dvě rychlosti vysoušení včetně foukání studeným vzduchem pro závěrečnou fixaci účesu.

Gorenje_beauty_social_media_hair_dryer_square_format(1)
Vysoušeč vlasů Gorenje HD215PR nabízí 3 teploty a 2 rychlosti vysoušení a foukání studeným vzduchem pro závěrečnou fixaci účesu (Zdroj: Gorenje)
Gorenje_beauty_social_media_hair_dryer_square_format
Typ HD203BG je vybaven dvěma foukacími nástavci, očkem pro zavěšení, 2m šňůrou a filtrem (Zdroj: Gorenje)

Kulma na vlasy je pro vytvoření dokonalých loken na suchých vlasech opatřena keramickým povrchem, aby vlasy zůstaly zdravé a lesklé. Kulma disponuje digitálně nastavitelnou teplotou v rozmezí 120-200 °C, která se zobrazuje na LCD displeji.

Gorenje_beauty_social_media_curler_square_format
i (Zdroj: Gorenje)
Kulma na vlasy Gorenje HC19PR disponuje digitálně nastavitelnou teplotou v rozmezí 120-200 °C

Žehlička na vlasy je pro dokonale vyhlazený účes ze suchých vlasů opatřena keramickým povrchem, aby vlasy zůstaly zdravé a lesklé. Teplota v rozmezí 150-230 °C  se nastavuje digitálně, pro přesnost se zobrazuje na LCD displeji.

Gorenje_hair_straightener_hs90bg_settings
i (Zdroj: Gorenje)
Žehlička na vlasy Gorenje HS90BG s nepřilnavým keramickým povrchem

Cestovní fén a žehlička na vlasy je nezbytné duo pomocníů na cesty v praktickém skladném provedení. Fén o příkonu 1200 w je vybaven dvěma stupni sušení.

gorenje_beauty_collection_hair_styling_set_hts03bg_compact_size
i (Zdroj: Gorenje)
Cestovní fén a žehlička na vlasy Gorenje HTS03BG fungují v elektrických sítích s napětím 220-240 V

Publikováno: 31. 1. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce