reklama

Dětský pokoj pro budoucí žačku

Paní Bohumilu přihlásila do pořadu její známá. Potkávala ji na procházkách a dozvěděla se o tom, že vnučku Kristýnku vychovává sama. Paní Bohunka se stará o svoji vnučku od jejích 11 měsíců. Kristýnky maminka totiž náhle zemřela a krátce nato zemřel i tatínek. Zůstala sama jen se svojí babičkou. A ta by ve svém bytě pro ni ráda vykouzlila pokoj. Je skromná a sama by nenašla odvahu se do pořadu přihlásit. Ještěže má kolem sebe empatické lidi – a přesně od toho je tu pořad Jak se staví sen.

i (Zdroj: FTV Prima)
Pokojíček pro Kristýnku byl uzpůsoben k jejím potřebám budoucí školačky (Zdroj: FTV Prima)

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 27. ledna ve 21.35 na Primě a "Jak se staví sen – tipy a triky" ve 22.50 na Primě.

Paní Bohunka je v důchodu, ale pečuje o tříletou vnučku Kristýnu. Maminka Kristýnky žila s jejím otcem, vychovávali spolu jejího syna z prvního manželství a malou Kristýnku, ale partnerství nebylo bez problémů. Přítel moc nepracoval a také měl spoustu dluhů, kvůli kterým skončil dokonce ve vězení. Když bylo Kristýnce 11 měsíců, její mladá maminka náhle zemřela na mozkovou mrtvici, která ji postihla během návštěvy partnera ve vězení. Rodina se rozhodla její orgány darovat, a zachránit tak alespoň další životy. Zůstaly po ní dvě děti. Dospělý syn šel bydlet ke svému biologickému otci a malá dcerka zůstala u babičky, protože otec Kristýnky krátce po opuštění vězení spáchal sebevraždu.

Původní obývací pokoj
Klasický obývák měl nábytek ve stylu - každý pes, jiná ves (Zdroj: FTV Prima)
Kuchyň
V kuchyni bylo příliš mnoho nábytku (Zdroj: FTV Prima)

Ani paní Bohumila neměla v životě moc štěstí. Dvakrát se rozvedla. Její druhý manžel pil a nyní žije jako bezdomovec. Měla dvě děti – syna a dceru. Syn žije s rodinou v nedaleké vesnici a během proměny jí poskytne u sebe azyl. Bohunka pracovala jako prodavačka. Teď je sice v důchodu, ale vlastně také na mateřské dovolené.

Předsíň
Maličká předsíň umocňovala malý prostor sytou barvou zdí (Zdroj: FTV Prima)
Chodbička
Šatní koutek potřebovat sjednotit v barvách a vybavení (Zdroj: FTV Prima)

Bohunka by si hlavně přála pokoj pro Kristýnku. Nyní spí s vnučkou v ložnici. Ta slouží zároveň i jako dětský pokojíček. Její představa je, že by šla ložnice přepažit a v jedné části by byl obývák a v druhé prostor pro spaní. V obýváku by mohl vzniknout dětský pokojíček. Sama zrekonstruovala koupelnu. Po rozvodu si koupila i nový jednoduchý nábytek. Neví si ale rady se změnou dispozic a finance nazbyt vzhledem k důchodu také nemá. Byt se nachází v panelovém domě. V bytě je koupelna a záchod s vyzděným a zrekonstruovaným jádrem, malá provizorní kuchyň, ještě menší šatna, chodba, obývák s herním koutkem a ložnice. Kromě dětského pokoje by babička s vnučkou uvítaly dostatek úložného prostoru, postel jako pro princeznu a koutek na hraní, který by později sloužil k učení. Pokoj pro Kristýnu je jasný, ale co dál vzhledem k šibeničnímu času?

Ložnice před
i (Zdroj: FTV Prima)
Ložnice byla velmi tmavá

Jak se staví sen – tipy a triky – v tomto dílu nás čeká proměna starého rodinného domu: kde začít, pravidla postupné rekonstrukce, prohození pokojů, čím starý interiér sjednotit, kombinace nových a původních prvků, jak udělat ze starého domu chytrou domácnost. Díky tipům a trikům se toho nemusíte bát.

Babička, Kristýnka, Iva, Andrea a Marek
i (Zdroj: FTV Prima)
Dětský pokoj pro budoucí žačku si přála její babička a tým designérů s Ivou Kubelkovou jí přání splnili

V dalším díle se těšte na proměnu skoro celého bytu.

Kuchyň po
Modernizací prošla i kuchyň, která babičku nadchla (Zdroj: FTV Prima)
Pokoj po
Pokoj babičky byl vyladěn do světlých tónů (Zdroj: FTV Prima)

Publikováno: 25. 1. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce