reklama

Pořad "Jak se staví sen" přichází opět na obrazovky

Na obrazovky se opět vrací oblíbený pořad "Jak se staví sen", ve kterém se opět budete setkávat nejen s Ivou Kubelkovou, ale i s dalšími známými tvářemi. A také poznáte spoustu nových designérů, kteří vám ukážou svou práci a pomohou mnoha rodinám změnit domov a možná i jejich život. A kromě pořadů budete mít možnost ohlédnout se za uplynulými díly a jako bonus bude následovat poradna "Jak se staví sen - tipy a triky".

i (Zdroj: FTV Prima)
Oblíbený pořad Jak se staví sen se opět vrací na vaše obrazovky (Zdroj: FTV Prima)

Pořad "Jak se staví sen" přichází opět plnit sny

Na televizní obrazovky se premiérově vrací oblíbený pořad "Jak se staví sen – extra". Zajímavé, často i nečekané bytové proměny a lidské osudy, které nejsou jako z románů se šťastným koncem. To čeká diváky televize Prima v další, novinkové řadě oblíbeného pořadu. V devíti nových dílech vás bude opět provázet moderátorka Iva Kubelková, která je nejen průvodkyní lidských příběhů, ale často také rodinným poradcem či zpovědníkem. Těší se na vás tři ostřílené dvojice designérů – Kamila Douděrová + František Kobližka, Andrea Hylmarová + Marek Povolný a Martina Pištěláková + Jan Bek. Hned první díl bude speciální, čekají vás v něm totiž Návraty – ohlédneme se za šesti nejzajímavějšími proměnami nejen z předchozí série, ale také trochu více do minulosti. Co vše se změnilo, jak jsou s odstupem času aktéři s touto změnou spokojeni a jak se jim osobně daří v jejich životech? A pak hned naváže osm zbrusu nových proměn. A úplnou novinkou bude navazující pořad JSSS – tipy a triky.

Logo JSSS
i (Zdroj: FTV Prima)
Známé logo pořadu vás bude provázet i tento rok

Premiérové díly můžete sledovat od pondělí 20. ledna ve 21.35 a hned navazuje novinkový pořad "Jak se staví sen – tipy a triky" ve 22.50 na Primě!

Logo JSSS Tipy a triky
i (Zdroj: FTV Prima)
A jako novinka startuje pořad Jak se staví sen - tipy a triky

I tentokrát budou moci diváci sledovat zajímavé proměny bydlení. V úvodním díle premiérové série oblíbeného pořadu diváky čeká ohlédnutí za šesti různými proměnami z předchozí řady. Co vše se změnilo, jak jsou s odstupem času aktéři s provedenými změnami spokojeni a jak se jim daří? Vypravíme se ale také do roku 2018, kdy jsme pomohli paní Lence, která přišla o dceru. Bude to však pozitivní návrat – jaká šťastná událost postihla rodinu tentokrát? A jaké krásné úlohy se bude muset zhostit Iva Kubelková?

Na návratový díl navážou premiérové osudy dalších rodin, které sní o lepším bydlení. Nepůjde však jen o interiér, ale také o změnu zažitých stereotypů, někdy dokonce o změnu životních postojů. V každé epizodě se tradičně seznámíme s jednou rodinou, která sní o lepším bydlení. A právě jejich sen se stává výzvou pro dvojici designérů. Budeme měnit, co se dá, a pomůžeme například babičce sirotka, čtyřem statečným ženám, mladému vdovci, vrhneme se na nikdy nerekonstruovaný retro byt jako překvapení pro sestřenici či pomůžeme rodině zdravotníků s dcerou s postižením. Ale tím zdaleka nekončíme.

František + Kamila 1
i (Zdroj: FTV Prima)
Vaše oblíbená dvojice opět nabídne spoustu nápadů

Absolutní novinkou letošního ročníku bude nový pořad "Jak se staví sen – tipy a triky", který poběží každé pondělí po premiérových proměnách. Informacemi nabitý pořad o bydlení pro všechny, kteří mají rádi bytový design nebo se sami chystají do proměny svého domova a hledají ucelené rady, jak na to. Průvodcem pořadu bude hlas Ivy Kubelkové. Designéři budou divákům vysvětlovat, jak se k proměně bydlení postavit a jakými pravidly se řídit. Pomůžeme vám s proměnou garsonky, starého rodinného domku, ložnice, obývacího pokoje, dáme vám tipy, jak zvětšit byt, jak s vybouráním jádra a novou koupelnou, kuchyní či chodbou, jak udělat dětské pokojíky pro kluka a pro holku, jak vybrat barvy, podlahu, osvětlení, vyměnit dveře, vybrat spotřebiče. Bodou to rady, tipy a triky, které rozhodně stojí za to. V první dílu „Dispozice bytu“ budeme měnit nevyhovující uspořádání – byt přestal vyhovovat potřebám majitelů a je třeba ho přizpůsobit novým skutečnostem – jaká pravidla platí při změně dispozic?

Iva Kubelková 1
i (Zdroj: FTV Prima)
Iva bude opět provázet diváky celým pořadem

Na aktuální řadu se těší také moderátorka pořadu Iva Kubelková: „Nová řada našeho pořadu bude opět velmi silná, emotivní a plná zajímavých designérských tipů. Proměny se opravdu rozrůstají do neuvěřitelných velikostí a všichni si při natáčení sahají na dno. Je to pro nás ale radost, vždy se snažíme co nejvíce pomoci. Každá proměna je jiná a v každé se také řeší jiná témata ohledně bydlení. Letos jsme si třeba poradili s plísní a vlhkostí v domě, nebo jsme zrekonstruovali byt, který byl v původním stavu od 70 let minulého století. Z retro bytu jsme udělali moderní retro byt. Naši designéři jsou jedničky.“

Proměnit za pět dnů nefunkční bydlení na domov snů je pro designéry pořadu JSSS nadále výzvou. Přihlášeným rodinám na to někdy nestačily roky, a jak se to povede odborníkům, uvidí diváci již brzy na Primě. Budou to vůbec designéři schopni zvládnout za tak krátkou dobu?!

Marek + Andrea 1
Marek s Andreou mají pro vás připraveny další skvělé nápady na přeměnu (Zdroj: FTV Prima)
Martina + Jan
Také Martina s Janem jsou připraveni vám ukázat novinky v bytovém designu (Zdroj: FTV Prima)

Představme si designéry:

Ing. arch. Kamila Douděrová: Kamila je absolventkou Fakulty architektury na pražském ČVUT, zkušenosti získala také během stáže ve Francii na École d´architecture de Nantes. Vůči klientům se snaží být maximálně empatická, každý návrh je originál. Miluje barvy, obdivuje gotiku. Od roku 2010 má vlastní architektonické studio KamiDesign. A je jedinou designérkou, která se objevuje v pořadu nepřetržitě od začátku vysílání.

Kamila Douděrová 1
i (Zdroj: FTV Prima)
Kamila Douděrová je jediná designérka, která pro vás provádí přeměny bytů od prvopočátku

Ing. František Kobližka: Charismatický František absolvoval Vysokou školu pozemního stavitelství a architektury. V nitru se necítí být ani architektem, ani designérem, ale vlastně poradcem, psychologem, obchodníkem, návrhářem, rétorem, průvodcem i dělníkem. Františkovým krédem je spokojenost zákazníka. Jeho specializací posledních let jsou interiéry koupelen.

František Kobližka 1
i (Zdroj: FTV Prima)
Františkovým krédem je spokojenost zákazníka

Ing. Andrea Hylmarová: Andrea Hylmarová vystudovala mezinárodní obchod na VŠE. Poté, co propadla designu, absolvovala diplomové studium na pražské DesignŠkole.  Interiérovému designu se naplno věnuje od roku 2011. Při navrhování je pro ni středobodem klient a jeho důkladné poznání. Baví ji posouvání vlastních hranic a proces neustálého učení. Má ráda stylově čisté, lehce noblesní a maximálně funkční interiéry.

Andrea Hylmarová 1
i (Zdroj: FTV Prima)
Andreu baví posouvání vlastních hranic

Ing. Marek Povolný: Vystudoval ČVUT, Fakultu stavební, obor Pozemní stavby a architektura. Marek je velmi zkušený a uznávaný architekt. Své profesi se věnuje již 18 let. Má za sebou velké množství úspěšných realizací. Jeho přístup je moderní, ale musí vycházet z potřeb klienta a nesmí popírat jeho osobnost. Jeho motto zní: „Nedělit estetiku a funkčnost.“

Marel Povolný 1
i (Zdroj: FTV Prima)
Marek má za sebou velké množství úspěšných realizací

Martina Pištěláková: K interiérům se v roce 2011 dostala při budování svého domova. Po vystudování školy IDK zaměřenou na interiéry se aktivně vrhla do svých prvních projektů. Při práci nezapomíná na funkčnost a užitečnost prostorů. Tvorba, a zejména realizace interiérů, pro ni představuje neustálé učení, psychologii a kontakt s lidmi. Od roku 2012 má své studio Martina Design. V roce 2018 vytvořila ojedinělý pořad LADÍME BYDLENÍ s Martinou, který můžete sledovat třeba na YouTube.

Martina Pištěláková 2
i (Zdroj: FTV Prima)
K realizaci funkčních interiérů se Martina dostala od přestavby vlastního bytu

Ing. arch. Jan Bek: Honzovou alma mater je ČVUT, konkrétně Fakulta stavební, obor architektura. Již při škole začal pracovat na svých projektech, kterých postupem času přibývalo, a to napomohlo, po škole, vzniku vlastního architektonického studia Bekarch. Studio se věnuje jak projekci objektů k bydlení, tak interiérové tvorbě komerčních a soukromých interiérů. Mezi interiéry často figurují restaurace, kavárny a kanceláře. Studio klade důraz na komplexnost služeb. Ve své tvorbě se Jan snaží dosáhnout funkčnosti, jednoduchosti, ale nikoli monochromatické strohosti.

Jan Bek
i (Zdroj: FTV Prima)
Honza se věnuje jak projekci objektů k bydlení, tak interiérové tvorbě

Publikováno: 17. 1. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce