reklama

Vyrobte si podle našeho návodu jednoduchý svícen ze skořice

Na vánočně prostřený stůl se hodí voňavý svícen, který si vyrobíme ze skořice. Nejen, že stůl krásně ozdobí, ale zároveň provoní místnost typicky vánočním aroma. Nebo můžeme vyrobit celou armádu svícnů a dávat je jako vánoční dárek nejen svým blízkým, ale jako milou pozornost třeba kolegyním v práci či paní učitelkám ve škole.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Vánoční svícen ze skořice můžete vyrobit pro sebe i své blízké jako dárek (Zdroj: Depositphotos)

Materiál potřebný na výrobu svícnu

  • skořice
  • badyán
  • šišky
  • mech
  • svíčka
  • tavná pistole
Materiál na výrobu svícnu
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Co budeme na výrobu svícnu potřebovat?

Jak postupovat při výrobě?

Výroba svícnu není nijak složitá, může jej vyrobit i dítě. V takovém případě pouze doporučujeme dohlédnout na práci s tavnou pistolí, aby nedošlo k popálení. Kdo někdy stavěl vatru ze dřeva třeba při pálení čarodějnic, má vyhráno, přesně ví, jak postupovat. Začneme tedy s postupným přilepováním jednotlivých skořic na sebe.

Skořice lepená tavnou pistolí
Skořici lepíme tavnou pistolí (Zdroj: Depositphotos.com)
Lepení skořice
Jednotlivé kousky na sebe dobře přimáčkneme (Zdroj: Depositphotos.com)

Pro tuto práci potřebujeme skořice stejně velké, aby šla ohrádka nalepit a byla pravidelná. Není samozřejmě potřeba řešit pár milimetrů rozdílné délky. V prodejnách hobby nebo v květinářství mají již v nabídce balíčky dekoračních komponentů. Postupně přilepíme vždy na obou koncích skořice další kusy, až vznikne základní ohrádka.

Okénko ze skořice
Začneme slepovat základní okénko (Zdroj: Depositphotos.com)
Podstavec ze skořice
Postupujeme jako při stavení vatry (Zdroj: Depositphotos.com)

Postupně zvyšujeme a hlídáme si, aby se nám dílky nesvezly do středu, kam chceme umístit svíčku. Průběžně raději kontrolujeme. Podle toho, jak chceme mít ohrádku vysokou, přidáváme další a další tyčky. 

Postup lepení
Pokračujeme dalším patrem (Zdroj: Depositphotos.com)
Sestavení svícnu
Až máme dostatečně vysokou ohrádku (Zdroj: Depositphotos.com)

Když je základ dostatečně vysoký, naposledy zkusmo vložíme svíčku, zda nám přeci jen někde něco nepřekáží, a pustíme se do dekorování. K tomu použijeme sušený mech. Ten si koupíme v květinářství či potřebách pro aranžéry, občas na něj narazíte i v některém z hobby marketů. Dále využijeme i modřínové šišky a hvězdičky badyánu.

Nastříhání mechu
Mech si nastříháme na potřebnou velkost (Zdroj: Depositphotos.com)
Nalepení mechu
Přilepíme na skořicovou ohrádku (Zdroj: Depositphotos.com)

Budeme dekorovat dvě strany ohrádky, ale vy můžete udělat dle vlastní úvahy cokoliv dalšího. Odekorovat jen jednu stěnu, jeden bok, nebo vše. Jak se vám to bude líbit. K dekorování můžeme použít i různé větvičky, sušený pomeranč, cesmínu, šípek a další přírodniny.

Lepení šišek
Lepení šišek (Zdroj: Depositphotos.com)
Lepení mechu tavnou pistolí
Přilepíme různé přírodniny (Zdroj: Depositphotos.com)

My jsme tedy zvolili dekoraci dvou vrchních stran, kde jsou postupně tavnou pistolí přilepené mech, šišky a badyán. Doprostřed už jen umístíme svíčku a máme svícen hotový. Můžete jej postavit na stůl či komodu, raději vždy na nějakou nehořlavou podložku. Třeba skleněný či porcelánový talířek či tácek. 

Dekorování svícnu
Přírodniny mohou být umístěné jen na jedné straně svícnu (Zdroj: Depositphotos.com)
Umístění svíčky
Svíčku umístíme doprostřed svícnu (Zdroj: Depositphotos.com)

Pokud by se vám stalo, že jste ohrádku udělali moc velkou a svíčka je utopená, máme pro vás řešení. Vyndejte na chvíli svíčku, otočte svícen dnem vzhůru a zde přilepte ještě jednu či dvě skořice. Vytvoříte tím pevnější dno, na které umístíte svíčku, a ta zůstane více nad svícnem. Takto byste mohli udělat i mezipatro a zde umístit nižší svíčku, která se dává běžně na adventní věnec. Toto mezipatro nemusí být ani přilepené napevno, stačí dva kousky skořice vsunout do ohrádky. 

Svícen ze skořice
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Svícen může zdobit náš stůl nejen na Vánoce, ale už od podzimu

Publikováno: 18. 12. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.