reklama

Jak vkusně, jednoduše a přesto originálně zabalit vánoční dárek?

Balení dárků je pravděpodobně u většiny z nás ta nejméně oblíbená činnost. A ke všemu chceme mít dárek zabalený originálně. Pokud člověk balí jeden dva dárky, nemá s tím takové problémy, jako když balí dárky pro 15 a více lidí. A nebo jakékoliv větší množství dárků, které před Vánoci pořídíme. Třeba vám naše nápady na jednoduché balení dárků přijdou vhod.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Jak originálně a přitom jednoduše ozdobit dárky? (Zdroj: Depositphotos)

Při nákupu vánočních dárků nesmíme zapomenout také pořízení balicího papíru. Ideálně pro každého obdarovaného papír v jeho oblíbené barvě či vzoru. A k tomu přikoupíme stuhy a mašle a můžeme se pustit do balení vánočních dárků. Hlavně jestli máme zásoby izolepy nebo oboustranné lepicí pásky. Nebo to můžeme tentokrát udělat jinak. Zkusme letos zabalit dárky originálně, ale hlavně jednoduše.

Balící papír a ozdoby
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Před Vánoci nakoupíme dostatek obalového materiálu a stuhy pro zdobení

Nejjednodušší je balení krabiček. Zde nám záleží hlavně na tom, abychom si ustřihli dostatečně velký kus papíru, a máme téměř hotovo. Nikde se nám nic nekroutí a nemačká, tvar má krabička pravidelný, netřeba se tím nijak stresovat. Pokud ovšem nemáme ozdobný balicí papír, můžeme si nějaký dotvořit z obyčejného hnědého papíru, který používáme k balení balíků posílaných poštou. Pro ozvláštnění můžeme v rychlosti vytvořit tiskátko (známe například tiskátka z brambory, není nic jednoduššího) a papír potiskat. Hnědý papír potiskáme bílou či stříbrnou. Pak už jen dotvoříme. A protože máme jednobarevný základ, můžeme trochu divočet při zdobení. 

Zabalení krabičky
Krabičky se balí dobře, zde si pohrajeme s dekorací (Zdroj: Depositphotos.com)
Můžeme použít třeba dřevěnou vločku (Zdroj: Depositphotos.com)

Nádherně se vyjímají živé či umělé květiny zasunuté za stužku či provázek. Tento způsob balení volíme tehdy, pokud dáváme dárek přímo do ruky obdarovanému. Jen tak můžeme zajistit, že se květina během převozu na místo určení nezničí, popř. dáreček položený v hromadě dalších balíčků jistě nepřežije bez úhony. Takto balené dárečky ocení ženy a dívky, opět můžeme použít oblíbenou květinu nebo alespoň oblíbenou barvu květu.

Dozdobení tulipánem
Balíček ozdobíme stuhou a přidáme květinu (Zdroj: Depositphotos.com)
Dárky s květinou
Dárky můžeme odlišit barvou květiny (Zdroj: Depositphotos.com)

Při balení dárků můžeme zapojit do práce i děti. Ty větší samozřejmě, které jsou obeznámené se skutečným stavem Vánoc. Mohou vytvořit z barevné čtvrtky různé tvary, zvířátka, stačí si vytisknout na tiskárně šablonky, děti si je samy překreslí a už mohou stříhat. Takové obrázky pak jen zasuneme za provázek nebo přichytíme k dárku malým kolíčkem. 
Zbyly vám z výroby svícnu či vánočního věnce přírodniny? Využijte je při balení. Sušené plátky pomerančů, koření nebo šišky připevníme tavnou pistolí.

Dárky v hnědém papíru
Do balení dárků zapojíme i děti (Zdroj: Depositphotos.com)
Dozdobení přírodninami
Pro zdobení využijeme i přírodniny, které nám zbyly při výrobě svícnu (Zdroj: Depositphotos.com)

Ani při balení dárků pro pány nemusíme upustit od zdobení. Přestože mnoho mužů neocení dostatečně naši snahu, dárek můžeme ozvláštnit přidáním větvičky jehličnanu. Vkusně vypadá připevněná papírová kravata, kterou vyrobíme ze čtvrtky kontrastní barvy, než máme balicí papír. Kdo nemá odhad na tvary, může si vytisknout opět šablonu z tiskárny, obkreslit na čtvrtku, vystřihnout a nalepit na dáreček. Místo kravaty můžeme uvázat motýlka ze stuhy. 

Balení do papíru
I dárky pro muže můžeme zdobit (Zdroj: Depositphotos.com)
Dárek ozdobený větvičkou
Použijeme například větvičku jehličnanu (Zdroj: Depositphotos.com)

Ideální pro balení jsou různě barevné hedvábné papíry. Využijeme při balení pravidelných tvarů. Pro balení měkkých dárků není tento materiál vhodný, není až tolik pevný jako klasický papír a mohl by se při manipulaci roztrhnout. Převážeme stužkou a zasuneme větvičku s barborkou. A nemusí být nutně rozkvetlá.

Balení krabičky
Krabičku zabalíme do hedvábného papíru (Zdroj: Depositphotos.com)
Dozdobení květinou
Za stužku zasuneme živou či umělou květinu (Zdroj: Depositphotos.com)

Jejda, to je nadělení. Koupili jsme balicí papíry, ale zapomněli jsme na stužku. Není problém nastříhat si pásy z papíru jiné barvy a ty pak přilepit vrstveným způsobem šikmo přes balíček. Zakončíme izolepou nebo oboustrannou lepicí páskou. 

Obalíme papírem
Dárek můžeme obalit pruhem jiného balicího papíru (Zdroj: Depositphotos.com)
Ovinutí stužkou
Přidáme vrstvy stužek (Zdroj: Depositphotos.com)

A dostáváme se k problémovým dárkům. Kapitolou sama pro sebe jsou měkké dárky, nazývané měkouši. Zde ať děláme, co děláme, vždy je výsledek vachrlatý a nepěkný. Jedním ze způsobů, které se osvědčily, je balení textilních dárků do ruličky. Takový tvar pak zabalíme mnohem snáze. Další možností je zakoupení nebo vytvoření papírové taštičky. Na tu pak jen připevníme mašli a máme vyřešeno. A nebo kdo si chce zjednodušit balení, vloží neforemný dárek do krabičky. 

Balení svetru
Větší problém způsobuje balení tzv. měkoušů (Zdroj: Depositphotos.com)
Balení měkkých dárků
Měkký dárek nemusí zabalený působit zrovna dobře (Zdroj: Depositphotos.com)

Stejným způsobem lze postupovat u praktických textilních dárků, jako jsou ponožky či spodní prádlo. Prostě je srolujeme či vložíme do krabičky a máme vystaráno. Horší to je s různými lahvičkami parfémů či drogistickým zbožím. Tělo se balí dobře, ale co s tím vrškem? Pokud jde pouze o jeden kus, vložte jej do krabičky, dozdobte třeba vánočními baňkami a převažte stužkou. U většího počtu různých šampónů a voňavek pak můžete zvolit způsob balení různých lahví. 

Balení ponožek
Ponožky spadají do kategorie měkoušů (Zdroj: Depositphotos.com)
Balení kosmetiky
Kosmetika se balí obtížně, co ji vložit do krabičky? (Zdroj: Depositphotos.com)

Lahev něčeho dobrého k pití nám dá také troch zabrat při balení. Otázkou je, jak moc chceme na první dobrou přiznat, že se jedná o lahev. Pokud s tímto nemáme problém, vyhneme se zabalení do obyčejného bílého papíru. Takový dárek vypadá, že nám ho zabalila prodavačka při placení. Co takhle zkusit balení do jednobarevného papíru, které doplníme stuhou či provázkem a dozdobíme přírodninami. 

Jak zabalit lahev
Zabalit lahev do obyčejného papíru nebude to pravé (Zdroj: Depositphotos.com)
Vkusně zabalená lahev
Lahev může být zajímavě zabalena (Zdroj: Depositphotos.com)

Peníze. Další položka, která se často pod vánočním stromkem objevuje. Někdo to vyřeší prostou obálkou, ale pokud chceme přeci jen přidat k finančnímu obnosu něco navíc, můžeme si vyrobit obálku nebo třeba přáníčko, obrázek a další. Návodů, jak zajímavě darovat peníze, je na internetu nepřeberné množství. Záleží na vaší šikovnosti. Přeci jen nevíte, jak na to? Vytiskněte si šablonu s oblíbeným motivem na bílý papír (například ptáček, holčičí postavička, domeček, strom, květina apod.), vystřihněte ji do negativu (tedy výplň obrázku se vystřihne a obrys zůstane neporušený), prázdné místo vyložte z rubové strany financemi a celé umístěte do clip rámečku. Máte prima dárek. 

Peníze můžete darovat i v ozdobné obálce
Peníze lze darovat v ručně vyrobené obálce (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)
Způsob darování peněz
Nebo v podobě přáníčka, opět vlastní výroby (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)

Nesmíme zapomínat na muže. Tedy na muže, před kterým stojí nelehký úkol zabalit dárky. Nemůžeme očekávat, že se bude touto činností zabývat víc, než je bezpodmínečně nutné. Přesto nezapomeneme pochválit za snahu umístit na dárek alespoň stahovací mašli zakoupenou v papírnictví. Protože snaha se přeci počítá. A raději lesklá mašle, než dárek zabalený v novinách.

Muž balící dárky
Balení dárků nebude pro muže zrovna zábavná záležitost (Zdroj: Depositphotos.com)
Dárky s mašlí
Někdo bude spokojený i se zakoupenou stuhou staženou do mašle (Zdroj: Depositphotos.com)

Pokud trochu zapátráte, jistě naleznete mnoho dalších zajímavých způsobů, jak ještě originálně zabalit vánoční dárky. Využít k tomu můžete to, co naleznete doma. Ať už se jedná o dekorování přízí, různé umělé dekorace, ale třeba i různé vystřihovánky, papírové květiny a další. Pochlubte se nám třeba na našem facebooku, jak krásně jste přichystali dárečky pro své blízké. 

Dozdobení přízí
Z příze lze vyrobit zajímavé dekory (Zdroj: Depositphotos.com)
Zdobení dárků
K balení nepotřebujeme vzorované papíry (Zdroj: Depositphotos.com)

Publikováno: 22. 12. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce